دو مستند «خلعت خورشید» و « درب های بهشت » به مناسبت سوم شعبان و ولادت امام حسین علیه السلام از شبکه مستند پخش می شوند.

«خلعت خورشید» ساخته روح الله توکلی که با هدف به تصویر کشیدن مراحل دوخت و ستر روپوش مضجع شریف حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آماده پخش شده است ، پنج شنبه 31 اردیبهشت ماه ، ساعت 21 روی آنتن می رود.

تصویر برداری این مستند 22 دقیقه ای از همان روزهای ابتدایی دوخت روپوش مضجع حرم امام حسین علیه السلام در سال 91 و در اصفهان آغاز شد و مراحل مختلف این رویداد طی زمان های مختلف ثبت گردیده است .

«خلعت خورشید» تمام مراحل دوخت و سپس بسته بندی و ارسال روپوش مضجع را به کربلای معلی به تصویر می کشد و  در قالب آن با آقای ایرانپور مسؤول کارگاه آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان و همچنین خانم محزونی (الهی) که سرپرست دوزندگان این کارگاه بودند نیز گفت و گو شده است.

همچنین « درب های بهشت » نیز پنج شنبه 31 اردیبهشت ماه ، ساعت 22 و به مدت 50 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند درباره ساخت درب های ضریح مطهر امام حسین علیه السلام در کربلاست که توسط اساتید بزرگ از جمله استاد فرشچیان به ثمر نشسته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٢/۳۱ | ۱:۱٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مدیر کانال آذری شبکه سحر از ۲۴ ساعته شدن فعالیت‌های این کانال به عنوان یکی از پرطرفدارترین و باسابقه‌ترین شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی در هفته آینده خبر داد.

عبدالله بحرالعلومی‌ مدیر کانال آذری شبکه سحر در گفتگو با خبرنگار مهر از ۲۴ ساعته شدن این کانال از هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: روزگار ما عصر انفجار اطلاعات و عصر رسانه‌های دیداری و تصویری است و اینکه یک کانال تبدیل به کانال ۲۴ ساعته شود امر بعیدی نیست. فلسفه وجودی سیمای آذری شبکه جهانی سحر نیز با توجه به حساسیت‌های موجودی که در حوزه مخاطب برای آن متصور است بسیار قابل تامل است چرا که اساساً زبان آذری به عنوان یکی از سه زبان مهم جهان اسلام شناخته می‌شود.

لزوم بیان پیام صلح و دوستی به قفقاز

وی با اشاره به اینکه سه زبان وجود دارد که در طول تاریخ درخشان اسلام در توسعه احکام، اصول و پیام روح بخش اسلام نقش ویژه‌ای را ایفا کرده‌اند، افزود: زبان عربی زبان قرآن ماست، زبان فارسی گستره بسیار وسیعی را تحت سیطره خودش داشته و زبان آذری و ترکی در گستردگی تبلیغ و شناساندن اسلام به اقوام مختلف جهانی نقش ویژه‌ای را ایفا کرده است.

بحرالعلومی یادآور شد: حوزه مخاطب زبان آذری یعنی قفقاز از نظر سوق الجیشی و استراتژی اهمیت ویژه‌ای در جهان امروز دارد و طبعا این اهمیت و این حساسیت برای جمهوری اسلامی‌ ایران به عنوان همسایه نزدیک این منطقه، بسیار فزاینده است. از این منظر ضرورت‌هایی وجود داشته که ما پیام جمهوری اسلامی‌ ایران، پیام صلح و دوستی انقلاب اسلامی‌ را برای مخاطبان خود در حوزه قفقاز به صورت گسترده‌تری بیان کنیم.

۲۴ ساعته شدن کانال آذری شبکه سحر از اعیاد نیمه شعبان

مدیر کانال آذری سحر اعلام کرد: به همین منظور تصمیم به گسترش پخش برنامه‌های زبان آذری در شبکه سحر گرفتیم که امیدواریم در روزهای آتی و متقارن با اعیاد مبارک شعبانیه مراسم رسمی‌ افتتاح کانال ۲۴ ساعته رادیو و تلویزیون شبکه جهانی سحر به زبان آذری انجام شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در حوزه رادیو از سه مرکز تهران، اردبیل و تبریز بالغ بر ۱۷ ساعت پخش به زبان آذری برای مخاطبان قفقازی داریم اما در حوزه تلویزیون و سیما در حال حاضر پخش سیمای آذری روزانه ۸ ساعت و ۳۰ دقیقه است که امیدوارم طی روزهای آتی پخش آزمایشی کانال ۲۴ ساعته آذری از شبکه سحر محقق شود.

پخش فیلم سینمایی، تله‌فیلم و مستند در دور جدید فعالیت‌ها

بحرالعلومی با اشاره به موضوعات برنامه‌های شبکه‌های آذری و سرفصل متنوع موضوعات، گفت: پخش فیلم سینمایی، تله فیلم، مستند، موضوعات فرهنگی، اجتماعی، ادبی، مذهبی و سیاسی در دستور کار ما قرار دارد و برنامه‌های ویژه‌ای پخش می‌کنیم که در فاز ۲۴ ساعته طبعا گسترده‌تر می‌شود.

مدیر کانال آذری همچنین از رویکرد جدید برنامه‌ها در آینده خبر داد و گفت: در حوزه هنر سرفصل‌های مختلفی داریم و همه هنرها از موسیقی گرفته تا هنرهای تجسمی‌ را پوشش می‌دهد.

پخش سیمای آذری از ماهواره‌های گوناگون

بحرالعلومی‌ با اشاره به پخش ماهواره‌ای اضافه کرد: در حال حاضر سیمای آذری را از ماهواره‌های ‌هات برد، اینتل ست، نایل ست و بدر در حال پخش داریم. در کنار این برنامه‌هایی داریم که بتوانیم از طریق ماهواره azar space جمهوری آذربایجان و ترک ست ترکیه هم آن‌ها را به مخاطبان خود برسانیم. اما در خصوص شبکه‌های تعاملی اشاره می‌کنم به سال‌های اخیر که فعالیت‌های رسانه‌ای جمهوری اسلامی‌ ایران در جهان با اختلالاتی روبرو شد و به بهانه تحریم‌ها، سیگنال‌های ما را از بعضی ماهواره‌ها کنار گذاشتند و مانع از پخش بعضی از کانال‌ها در بعضی از ماهواره‌ها شدند.

وی افزود: در آن مقطع ما در عرصه اینترنت و شبکه‌های مجازی توانستیم خلأهایی را که دشمنان ما خواستند به ما تحمیل کنند، جبران کنیم. از این منظر سایت‌هایی که برای حوزه ما تعریف شده نقش بسیار فعالی را ایفا کرده‌اند. در کنار فعالیت‌هایمان در بخش سایت که به دو بخش سایت رادیویی و سایت سیمایی تقسیم می‌شد، در رویکرد جدید این‌ها را یکپارچه خواهیم کرد.

بحرالعلومی اضافه کرد: در کنار این دو بخش ما برای تک تک برنامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی صفحات ویژه‌ای داریم که مخاطبان بسیار گسترده‌ای را شاهد هستیم و بخشی از مخاطبان ما آنهایی هستند که از طریق ماهواره‌ها نمی‌توانند تصویر ما را دریافت کنند و از طریق سایت که هم بخش زنده و هم بخش آرشیو دارد، برای برنامه‌های مختلف را دنبال می کنند و از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما مرتبط می‌شوند و خواسته‌های خودشان را پیدا می‌کنند. در این عرصه هم باز برنامه‌های خاص و گسترده‌ای داریم که به نوبه خود به آنها خواهیم پرداخت و مخاطبان عزیزمان این فعالیت‌ها را به صورت گسترده‌تر شاهد خواهند بود.

در قبال آذری‌زبان‌ها احساس وظیفه می‌کنیم

مدیر کانال آذری شبکه سحر اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش وسیعی از مخاطبان پیام صلح آمیز، دوستی و برادری انقلاب اسلامی‌ و جمهوری اسلامی‌ ایران، آذری زبانان در سراسر دنیا هستند و با توجه به اینکه این انسان‌ها اصالتا متعلق به فرهنگ اسلامی‌ ایرانی هستند طبیعتا رویکرد ویژه‌ای به ما دارند و ما هم در قبال آنها احساس وظیفه می‌کنیم.

بحرالعلومی یادآور شد: برای به منصه ظهور رساندن همین وظیفه است که ما ناگزیر از گسترده‌تر کردن فعالیت‌مان هستیم چون خواسته مخاطبان عزیز ما این است. طبعا هدف بسیار متعالی جمهوری اسلامی‌ ایران و انقلاب اسلامی‌، وحدت جهان اسلام وحدت انسان‌هایی است که دارای تفکر وحدانی هستند. ما نیز با گسترده‌تر کردن فعالیت‌هایمان در پی رسیدن به همان اهداف هستیم. هدفی که جز خبر دوستی، خبر صلح و خبر یکدلی و همزبانی چیز دیگری در بر ندارد. این یکدلی و همزبانی در نزد اقوامی‌ که اصالتا متعلق به فرهنگ ایرانی اسلامی‌ هستند اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند و ما در این جهت فعالیت خواهیم کرد.

کانال اردو در آینده ۲۴ ساعته می‌شود

وی تصریح کرد: طی ماه‌های اخیر که در حوزه قفقاز حوادث ویژه‌ای رخ داده است، وقتی سفرهای بسیار مهمی‌ از طرف مسئولان محترم به جمهوری آذربایجان و کشورهای دیگر منطقه داشتیم طبعاً این حساسیت‌ها و این اهمیت‌ها بیشتر جلوه‌گر شده که من امیدوارم با ۲۴ ساعته شدن کانال آذری اتفاقات خوبی بیفتد.

مدیر کانال آذری شبکه سحر در پایان گفت: کانال کردی نیز چند ماه پیش ۲۴ ساعته شد و در آینده نزدیک کانال اردوی ما هم ۲۴ ساعته خواهد شد. بنابراین با گسترده شدن فعالیت این کانال‌ها انشالله دقت و توجه مسئولان محترم کشوری و لشکری به این حوزه بیشتر معطوف خواهد شد و از این بستر در آن عرصه‌ها هم بیشتر می‌توانیم استفاده کنیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سحر , افتتاح


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/٢٩ | ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه مستند از بروز برخی تغییرات در پخش شبکه مستند برای نزدیک شدن به کیفیت اچ دی خبر داد.

مدیر شبکه مستند سیما اعلام کرد: همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) پخش شبکه مستند از قاب سنتی 3*4 به فریم عریض تغییر پیدا کرد . این تغییر تکنیکی در کیفیت ارائه شبکه به مخاطبان تاثیر بسزایی دارد .
امیر تاجیک در گفت و گو با مهر افزود: همزمان با تلاش‌های همکاران برای بهبود و غنای محتوایی تولیدات، شبکه مستند گام مهمی در بهبود کیفیت بصری برداشته است. شبکه‌های مختلف سیما به صورت سنتی تولیدات خود را با قاب 4*3 اس دی به مخاطبان ارائه می‌کنند، اما شبکه مستند ضمن تغییر پخش تولیدات به قاب 9*16 در تلاش برای عرضه بهتر برنامه‌های خود است . این اعداد نشانگر میزان کیفیتی است که تصویر در قاب تلویزیون قرار می‌گیرد.
آغاز پخش با قاب عریض از عید مبعث

مدیر شبکه مستند تصریح کرد: از هفته گذشته پخش آزمایشی با کیفیت9*16 آغاز شده بود که همزمان با مبعث پیامبر اسلام، تست‌های مختلف پایان یافت و به طور رسمی پخش با قاب عریض آغاز شد.

تاجیک با بیان این که برخی شبکه‌های سیما نیز تعدادی از برنامه‌هایشان را به صورت موردی با این قاب پخش می‌کنند، تأکید کرد: شبکه مستند همه تولیدات خود را که از ابتدای سال 1393 با کیفیت اچ دی تهیه شده اند در قاب جدید به مخاطبان ارائه می‌کند.
وی گفت : امیدوارم با این رویکرد جدید و افزایش کیفیت، مخاطبان بیشتری به شبکه جذب شوند .

تلاش برای حرکت به سمت کیفیت اچ دی

مدیر شبکه مستند تأکید کرد: بنابراین ما تلاش خواهیم کرد همزمان با بهبود کیفیت محتوای تولیدات، حرکت به سمت کیفیت اچ دی را ادامه دهیم، تغییر پخش از حالت سنتی به عریض گام اول در این مسیر بود.

تاجیک در پایان از تلاش‌های همکاران معاونت فنی و مهندسی و مرکز تولید و فنی سیما برای رسیدن به این مرحله قدردانی کرد.

16:9 شدن شبکه مستند سیما:

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند , افتتاح


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٢/٢۸ | ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

جدیدترین مجموعه شبکه "نسیم" با عنوان "دست به نقد" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی "شهاب عباسی" به‌زودی در تهران کلید می‌خورد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مجموعه تلویزیونی "دست به نقد" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی "شهاب عباسی" به سفارش شبکه "نسیم" در 90 قسمت 25 دقیقه‌ای اوایل خرداد ماه در بوستان ولایت کلید می‌خورد.

شهاب عباسی، کارگردان "دست به نقد" می‌گوید: حدود 20 روز از پیش تولید این مجموعه تلویزیونی و حضور آنها در لوکیشن کار می‌گذرد و در طی این مدت حدود 70 درصد از دکورها زده شده و فیلمنامه آن توسط من و "حمزه صالحی"در دست نگارش است.

عباسی که بازی و کارگردانی در مجموعه «خنده بازار» را در کارنامه دارد، درباره جدیدترین اثر خود که از شبکه "نسیم" پخش خواهد شد، تصریح کرد: "دست به نقد" از شبکه "نسیم" و در 90 قسمت 25 دقیقه ای و در قالب چند آیتم در هر قسمت ساخته می شود که با توجه به آیتم ها، لوکیشن‌ها نیز تغییر می کند.

کارگردان "شکرآباد" با اشاره به نام آیتم‌ها اظهار کرد: "کارخونه"،"کارمندها"، "ورزش و مردم"، "قند پهلو"، "دفتر قبرستان"، "خانه سالمندان"، "استند آپ"،"زایشگاه"،"مرده شور خونه" و ... برخی از اسامی آیتم‌های مجموعه "دست به نقد" هستند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٢/٢۸ | ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «سرقت بزرگ»، «ضیافت نامه»، «هواپیماها»، «کارگاه کنان، کاراگاه خصوص دریا»، «میراث پر دردسر»، «هنوز نرسیدیم»، «اون روی زندگی»، «گردشگر»، «کاراگاه گجت 2»، «قطار چنای»، «آفتاب بعد از بارون»، «فوتبالیست‌ها1» ، «سفر به دهلی» شنبه26 اردیبهشت ماه مصادف با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

*** شبکه یک سیما

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، فیلم سینمایی «سرقت بزرگ» به کارگردانی جو هو کیم، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح از شبکه یک سیما پخش می شود.

 

این داستان مربوط به قرن هجدهم و مربوط به دوران سلسله چوسان است. در آن دوران قیمت یخ با طلا برابری می کرد. قالب های یخ در زمستان از رودخانه های یخ زده استخراج می شد و در یخچال خانه سلطنتی انبار می‌شد تا در طول تابستان استفاده شود. گروهی از افراد سودجو با توطئه های فراوان توانستند حق انحصاری تجارت یخ را به دست بگیرند. در این بین گروهی تصمیم می گیرند تا با دزدیدن یخ از یخچالخانه سلطنتی و تقسیم آن در بین مردم به ظلم وستم ارباب ها که تجارت یخ را در انحصار خود گرفته اند، پایان دهند. آنها در عملیات خود موفق شده و ... .

 

تایی هیون چا و چا یونگ لی در فیلم سینمایی «سرقت بزرگ» محصول سال 2012 کره جنوبی بازی کرده اند.

 

فیلم تلویزیونی «ضیافت نامه» به کارگردانی آرش معیریان و تهیه‌کنندگی محسن پیریایی، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

 

در خلاصه داستان فیلم آمده است: دختر اکبر آقا دانشگاه قبول می شود، این بهانه ای است برای دعوت از همکارانی که به نوعی در این مسیر به خانواده اکبر آقا کمک نموده اند. تقارن این مهمانی با تماس خانواده نامزد دختر دیگر اکبر آقا برای برگزاری مراسم نامزدی و تهیه شام با توجه به فقر این خانواده، فضایی پر از شادی و امید برای مخاطبین فراهم می کند...

 

محمود جعفری، مریم سعادت و مهران رنجبر در فیلم تلویزیونی «ضیافت نامه» به ایفای نقش پرداخته اند.

 

*** شبکه دو سیما

انیمیشن «هواپیماها» به کارگردانی کلی هال، شنبه - 26 اردیبهشت ماه - ساعت 9 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

در خلاصه داستان این انیمیشن به تهیه کنندگی تریسی بالتازور، محصول سال 2013آمریکا می بینیم: یک هواپیمای سمپاش که در یک مزرعه کار می کند، همیشه رویای شرکت در مسابقات پرواز دور دنیا را دارد. او به کمک یک هواپیما جنگی که در آشیانه وجود دارد، تمرین می کند و در مسابقات انتخابی مرحله اول، رتبه سوم را می گیرد. بعد از ورود سمپاش به مسابقات اصلی با رقبای حرفه ای و جدیدی مواجه می شود و یکی از آنها که به او حسادت می کند، سعی دارد با ... .

 

فیلم سینمایی «کارگاه کنان، کاراگاه خصوصی دریا» به کارگردانی کوبون شیزونو، محصول سال2013 ژاپن، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

 

داستان این فیلم به تهیه کنندگی میتومو آسای و کیچی ایشیمایا از این قرار است که : کنان کاراگاه کوچکی است که به حل معماهای پلیسی علاقه داشته و همراه همکلاسی هایش سعی در کشف حقیقت دارد. کنان برای این کار از دوست پروفسورش که آگاسا نام دارد، نیز کمک می گیرد. یک روز کنان همراه خواهر، دوستان و عموی کاراگاه خود برای دیدن رزمایش نمایشی در دریا سوار یک کشتی جنگی به نام ایجیس می شود و به طور اتفاقی متوجه می شود یک ستوان به نام ساسائورا کشته شده، ولی تنها دست چپ او پیدا شده است. در ابتدا به تنها زنی که با درجه کاپیتانی در کشتی حضور دارد، مشکوک می شود و ...

 

 

فیلم سینمایی «میراث پر دردسر» به کارگردانی سیبیه له تافل و تهیه کنندگی مارتین گنگز، شنبه، 26 اردیبهشت ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

 

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: خانواده ای پر جمعیت با فرزندان کوچکی که دارند؛ همه همسایه ها را از خود ناراحت کرده اند. صاحب خانه قصد دارد آنها را از خانه بیرون کند. مرد خانواده با او دعوا می کند و به او قول می دهد در مدت کوتاهی آنجا را ترک کنند. از آن روز به بعد زن و شوهر به دنبال خانه می گردند. اما هر چه می یابند به دلیل آنکه جمعیتشان زیاد است؛ کمتر می یابند. نهایت آنکه در آخرین روزهایی که مهلت تخلیه خانه را دارند، نامه ای از عموی ناتنی مرد به آنها می رسد، مبنی بر اینکه عمو فوت شده است و برای جلسه تقسیم میراث باید آنجا بروند. آنها امیدی در دلشان باز می شود و ...

 

*** شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «هنوز نرسیدیم» به کارگردانی برایان لوانت، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح از شبکه سه سیما پخش می شود.

 

در خلاصه داستان فیلم با بازی نیا لونگ و آیس کوب، محصول سال 2005آمریکا و کانادا آمده است: مردی به دلیل مجاورت محل کارش با محل کار یک خانم با وی آشنا می شود و از وی خواستگاری می کند. زن دارای دو فرزند است. در تعطیلات آخر سال وقتی زن قرار می‌شود در محل کارش اضافه کاری کند، مرد برای مراقبت از فرزندان وی آنها را نزد خود می آورد. درگیری مرد و کودکان به حوادثی منجر می‌شود و در نهایت ... .

 

فیلم سینمایی «اون روی زندگی» به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی گلستانه، ساعت 16:30 شنبه، 26 اردیبهشت ماه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی سیروس گرجستانی، مریم امیرجلالی و جواد زیتونی آمده است: مسعود مرد خسیسی است که در خانه ای بزرگ به تنهایی زندگی می کند. او که مرد بسیار ثروتمندی است از مال و اموالش حتی به فرزندانش هم نمی دهد تا اینکه خبردار می شود به افراد بالای 60 سال خانه می دهند، اما شرطش این است که ....

 

فیلم سینمایی «گردشگر» (توریست) به کارگردانی فلوریان هنکل و تهیه‌کنندگی گری باربر، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت22:30 از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

در این فیلم خواهید دید: آلیس زن زیبا و جذابی است که پلیس فرانسه در تعقیب اوست تا همسر وی الکساندر پیرز را به دام بیاندازد. پیرز دزد و کلاهبرداری بسیار زیرک و باهوش است که مدت ها با چهره و شیوه های دیگر از دید پلیس 14کشور مخفی شده است. الکساندر در پیغامی برای آلیس از او می خواهد تا...

 

جانی دپ و آنجلینا جولی در فیلم سینمایی «گردشگر» محصول سال 2010 آمریکا و فرانسه به ایفای نقش پرداخته اند.

 

*** شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «کاراگاه گجت 2» به کارگردانی آلکس زم، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح در قالب برنامه «تماشاخانه» از شبکه پنج روی آنتن می رود.

 

داستان فیلم از این قرار است که: سازندگان گجت 1 که یک ربات مرد است وقتی بی کفایتی های او را می بینند، تصمیم می گیرند که یک ربات زن به نام گجت 2 بسازند، ولی بین گجت 1 و گجت 2 درگیری هایی ایجاد می شود که کارها را بدتر می کند، در نهایت گجت 2 هم نمی تواند کاری از پیش ببرد و بدین ترتیب پلیس ها ناامید می شوند تا اینکه ...

فرنچ استوارت، الین هندریکس، تونی مارتین و کالتلین واچز در فیلم سینمایی «کاراگاه گجت 2» محصول سال 2003 آمریکا بازی کرده اند.

 

فیلم سینمایی «قطار چنای» به کارگردانی روهیت شتی، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می شود.

داستان فیلم از این قرار است که : راهول که در کودکی والدینش را از دست داده است و همراه پدربزرگ و مادر بزرگش زندگی می کند در نود و نهمین جشن تولد پدر بزرگش او را از دست می دهد و مادر بزرگش از وی می خواهد تا آخرین وصیت پدربزرگ را که بردن عتیقه ارثیه خانوادگیشان به دهکده زادگاه اوست را راهول انجام دهد، راهول که قصد رفتن به سفری تفریحی به همراه دوستانش داشته تصمیم می گیرد در راه بازگشت به وصیت پدربزرگش عمل کند، اما ... .

دپیکا پادوکن، شاهرخ خان و ساتیاراج در فیلم سینمایی «قطار چنای» محصول سال2013 هند به ایفای نقش پرداخته اند.

 

*** شبکه شما

فیلم تلویزیونی «آفتاب بعد از بارون» به کارگردانی و تهیه کنندگی کامبیز کاشفی، شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.

 

در خلاصه داستان فیلم آمده است: سعیدسرمدی که زمانی سرباز نیروی انتظامی بوده است دریک سرقت دیده می شود. مافوق اوپس از انجام تحقیقاتی به این نتیجه می رسد که شاید برادر دو قلویی داشته باشد؛ پس از مدتی موضوع قطعی می شود و سرمدی برادر دو قلوی خود را پیدا می کند. وحید برادر او به زندان می افتد و ... .

 

کامبیزکاشفی، مجیدمحبوب بشری و عارفه صغرزاده در فیلم تلویزیونی «آفتاب بعد از بارون» تولید مرکز گیلان بازی کرده اند.

 

*** شبکه پویا

انیمیشن «فوتبالیست ها1» شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش خواهد شد.

انیمیشن «سفر به دهلی » شنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می شود.

داستان از این قرار است که: پدر خانوادۀ ببر، به هنگام اعتراض به کسانی که قصد تخریب جنگل را داشته‌اند کشته می‌شوند. پسر تصمیم می‌گیرد راه پدرش را ادامه دهد و در این مسیر حیوانات جنگل و مادرش با او همراه می‌شوند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فیلم سینمایی , فیلم های آخر هفته


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٢/٢٥ | ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش زنده بارسلونا و بایرن مونیخ از شبکهHD

(اختصاصی وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال)

بالاخره پس مدت ها انتظار فوتبال دوستان سه شنبه شب دیدار بازسلونا و بایرن مونیخ از سری رقابت های نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از شبکه اچ دی با کیفیت اچ دی پخش زنده شد.

بر روی تصاویر کلیک نمایید

 

انتظار می رود شبکه اچ دی دیگر بازی امشب نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا یعنی رئال مادرید و یوونتوس را با کیفیت بالا پخش زنده نماید.

این شبکه رقابت های لیگ جهانی والیبال را در خرداد ماه در پیش دارد بر همین روال واحد سیار اچ دی این شبکه از ماه ها پیش آماده پوشش رسانی این رقابت مهم شده است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , پخش زنده


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٢/٢۳ | ٩:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش سریال جدید کره ای سرنوشت یک مبارز

(اختصاصی وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال)

سریال سرنوشت یک مبارز برای اولین بار از شبکه نمایش سیما پخش خواهد شد

به گفته محمد حسام پور، مدیر تامین برنامه شبکه نمایش، به دلیل درخواست و استقبال مخاطبین شبکه، تداوم پخش سریال‌های شرقی در دستور کار شبکه نمایش است.

بنا به درخواست‌های مکرر مخاطبین شبکه نمایش برای پخش سریال‌های خارجی جدید شبکه، سریال «سرنوشت یک مبارز» در ساعت 19 پخش و در ساعات 1 بامداد، 7 صبح و 1 بعد از ظهر تکرار خواهد شد

 

موضوع سریال کره ای تاریخی سرنوشت یک مبارز:

این سریال زندگی نامه بزرگترین ژنرال و فرمانده بیکجه ای هست که در دورانی که بیکجه در صدد نابودی و سقوط بوده فرماندهی رو به عهده داشته ،زمان تاریخ این درام همزمان با ۲۸ تمین پادشاه گوگوریو و فرمانده ارشد گوگوریو یعنی یون گه سومون میباشد ، که در اون زمان کشور بیکجه جنگ های متعددی رو با کشور شیلا داشت و...

خلاصه داستان(در قسمت های نخستین خواهید دید):

ژنرال گی بک از بکجائ و ۵۰۰۰ نفر از سربازانش به سمت شیلا و سلسله ی تانگ پیش می روند. نیروهای مرکب آنها ۱۰ برابر بزرگتر از ارتش بکجائ است.
پادشاه مو ( سودانگ) پادشاه بکجائ است اما پادشاه هیچ قدرت واقعی ای ندارد و حتی نمی تواند از همسر اولش ملکه سان-هوا و پسر اولش یو ای جا محافظت کند چون ملکه سان-هوا دختر پادشاه شیلا است، ملکه سان- هوا و پسر اولش یو یی-جا همیشه در معرض خطر ترور هستند.
در هر اقدامی که صورت گرفته بود، نگهبانشان مو-جین ( بازیگر نقش نماینده گانگ در دامول) جانشان را نجات داده بود. پادشاه مو همسر دومی به نام سا تاک بی ( بازیگر نقش بانو یوهووا مادر جومونگ) نیز داشت.

تیزر سریال سرنوشت یک مبارز

حجم 45 مگا بایت!!موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , سریال , شبکه نمایش


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/٢٢ | ٩:٢٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه نمایش گفت: برای تابستان و به خصوص ماه رمضان امسال جدول پخش تازه‌ای در نظر گرفته‌ایم که قطعا مورد پسند مخاطبان واقع خواهد شد.

«حسین کرمی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد تلفیق 2 شبکه نمایش و تماشا خیلی موفقیت آمیز نبوده و باعث ریزش مخاطبان شبکه نمایش شده‌ است، گفت: جنس مخاطبانی که سریال نگاه می‌کنند با جنس مخاطبانی که فیلم سینمایی دنبال می‌کنند فرق می‌کند و ما به طور طبیعی با 2 دسته مخاطب مواجه هستیم..

وی ادامه داد: این تفاوت مخاطب کمک می‌کند آن دسته از کسانی که فیلم نگاه نمی‌کردند، حالا با مراجعه به شبکه نمایش، گاهی به تماشای فیلم‌ها هم بنشینند و برعکس. مخاطبان آثار سینمایی نیز لابه‌لای فیلم‌ها به تماشای سریال‌ها بپردازند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز به تدریج و مرور زمان جدول پخش اصلاح شده و زمان تفکیک شده است. همچنین ما قصد داشتیم طوری جلو برویم که منابع متعدد نباشد و شبکه شکل و شمایل خوبی داشته باشد. ضمن اینکه ما دست پری از تولیدات سینمایی داخلی نداریم و لازم بود برای برقراری ریتم مناسب از آثار تلویزیونی نیز استفاده کنیم.

کرمی تصریح کرد: سریال‌هایی که برای پخش از شبکه نمایش انتخاب می‌شوند، عموما آثار فاخری هستند که از مضامنی اخلاقی بسیار خوبی برخوردار هستند و همین باعث شده که در مدت زمان تلفیق این دو شبکه ما با افزایش مخاطبان ثابت نیز مواجه باشیم.

مدیر شبکه نمایش و کانال‌های نسیم و پویا درباره برنامه‌های این شبکه‌ها در ماه مبارک رمضان و فصل تابستان نیز توضیح داد: شبکه نسیم و نمایش مجموعه برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده‌اند. برای ماه رمضان و تابستان کنداکتور تازه‌ای دیده شده که جزئیات آن به زودی مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در ماه رمضان امکان توقف پخش فیلم یا سریالی وجود دارد که با آثار ویژه این ماه جایگزین شود؟ اظهارداشت: مطمئن باشید که هیچ برنامه‌ای از جدول پخش حذف نخواهد شد و هر اثری را بخواهیم پخش کنیم، در کنار آثار فعلی به روی آنتن خواهد رفت.

وی در پایان گفت: خوشبختانه مدتی است که در شبکه نمایش از یک ماه جلوتر لیست فیلم‌ها و سریال‌هایی که قرار است پخش شود را اعلام می‌کنیم و تیزر تبلیغاتی آنها روی آنتن می رود و تلاشمان این است در حوزه اطلاع‌رسانی مخاطب را با برنامه‌ریزی درست و صحیح مواجه کنیم.

گفتنی است سریال کره ای سرنوشت یک مبارز در صورت آماده بودن حدود یک ماه دیگر از شبکه نمایش پخش خواهد شد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش , شبکه نسیم , ماه رمضان


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٢/٢٠ | ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
علی اصغر پورمحمدی معاون سیما از راه‌اندازی شبکه کودک در آینده نزدیک و مدیریت آن با محمد سرشار خبر داد و اعلام کرد علی بخشی‌زاده بازنشسته شده است.

علی اصغر پورمحمدی معاون سیما با تأیید این خبر به خبرنگار مهر گفت: در آینده نزدیک شبکه پویا به شبکه کودک تبدیل می‌شود و ماموریت‌های این شبکه تغییر خواهد کرد و صرفا به پخش انیمیشن منحصر نخواهد بود.

پخش برنامه‌های ترکیبی،‌ نمایشی، عروسکی و مسابقه در شبکه کودک

وی افزود: در شبکه تازه تاسیس کودک قرار است برنامه‌های ترکیبی،‌ برنامه‌های نمایشی و برنامه‌های عروسکی پخش شود و همچنین مسابقه‌های ویژه کودک نیز روی آنتن برود.

معاون سیما تأکید کرد: البته این شبکه همچنان به پخش پویانمایی نیز در کنار برنامه‌هایی که نام بردم ادامه می‌دهد.

 

بخشی‌زاده خودش خواست بازنشسته شود

پورمحمدی در پاسخ به اینکه آیا درست است علی بخشی‌زاده در چند ماه اخیر در شبکه پویا حضور نداشته است، تصریح کرد: خیر. آقای بخشی‌زاده چند سالی می‌شود که بازنشسته شده و اجرای حکم بازنشستگی او به تعویق افتاده بود اما سرانجام او خودش خواست که بازنشسته شود و محمد سرشار (رییس سابق حوزه هنری کودک و نوجوان) به جای او مدیریت شبکه کودک را برعهده می‌گیرد. البته هنوز حکم سرشار صادر نشده است.

به گزارش مهر، در چند ماهه اخیر پس از بروز تحولات در سازمان صداوسیما و انتقال بخشی‌زاده از شبکه دو به شبکه پویا، وی دنبال کارهای بازنشستگی خود بود و حسین کرمی اداره شبکه را برعهده داشت.

حسین ساری مدیر سابق مرکز پویانمایی صبا و شبکه پویا نیز پیش از این با حضور در خبرگزاری مهر از اچ دی شدن پخش شبکه پویا در آینده نزدیک خبر داده بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٢/۱۸ | ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

یک سال از سراسری شدن شبکه‌ی نسیم می‌گذرد و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گفت‌وگویی با مخاطبان و منتقدان، نظرات پیشنهادی آنان را درباره‌ی شبکه‌ای که از آن به عنوان «طنز و سرگرمی» یاد می‌شود، جویا شده است.

 

در این گفت‌وگوها بر صرف هزینه‌ی بیشتر برای پرهیز از تولید و پخش برنامه‌های تکراری در شبکه نسیم تاکید شده و از سوی کارشناسان نسبت به این مساله هشدار داده شده است. همچنین از شبکه نسیم به عنوان نیاز رسانه ملی یاد شده است.

 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، «شبکه نسیم نیاز رسانه ملی است»، «این شبکه می‌تواند طیف‌های وسیع‌تری را به خود جذب کند»، «نسیم علیرغم موفقیتی که دارد مخاطبان دائمی ندارد»، «این شبکه تولیداتش خیلی کم است» و ... .

این جملات بخشی از نظرات، انتقادات و پیشنهادات محمد تقی فهیم - منتقد سینما و تلویزیون - است.

این منتقد از شبکه «نسیم» به عنوان نیاز رسانه ملی یاد می‌کند و می‌گوید: «نسیم» که از همان ابتدا با رویکرد طنز و سرگرمی آغاز به کار کرد، به نظرم جزو شبکه‌های استراتژیک صداوسیماست؛ چراکه اساسا مساله سرگرمی و پُر کردن اوقات فراغت مردم یکی از اساسی‌ترین کارهای صداوسیماست که شبکه نسیم به آن توجه کرده است؛ بنابراین اصل و اساس این شبکه کاملا درست است به دلیل اینکه طی مدت کوتاهی که افتتاح شده است، توانسته جای خود را در میان بینندگانش باز کند اما من فکر می‌کنم نسیم آن‌طور که باید و شاید خیلی نتوانسته نیاز مردم را برطرف کند.

 

وی در ادامه همین مطلب یادآور می‌شود: شبکه‌ای با عنوان نسیم که شبکه‌ طنز نام‌گذاری شده است، می‌تواند طیف‌های بیشتری را به خود جذب کند به دلیل اینکه این شبکه نسبت به سایر شبکه‌های تلویزیون عام‌تر است. به نظرم یکی از ضعف‌های شبکه نسیم این است که تولیدات کمی دارد و اغلب برنامه‌هایش تکراری است و اکثر آیتم‌هایش تولیدات خودش نیست.

 

او در عین حال بیان می‌کند: اگر شبکه نسیم این روند را ادامه بدهد و برنامه‌های تکراری‌اش را نو نکند، شاید خیلی از مخاطبان، دیگر خیلی با آن همراه نشوند؛ به عنوان مثال برنامه‌ای مثل «خندوانه»، خیلی خوب توانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند که این اتفاق نشان داد که مردم به برنامه‌هایی که محصول خود شبکه‌ است بیشتر واکنش نشان می‌دهند و بیشتر آن‌ها را دنبال می‌کنند، بر این اساس اینکه دائما این شبکه بخواهد به پخش گلچین برنامه‌هایش بپردازد، خوب نیست و باید بیشتر به سمت تولیدات خودش برود.

 

فهیم همچنین پیشنهاد می‌دهد: اگر شبکه نسیم بتواند در ادامه فعالیتش بخشی از تایمش را به برنامه‌های تولیدی خاص اختصاص بدهد می‌تواند بینندگان دائمی‌تری را با خودش همراه کند اما به نظر می‌رسد که بینندگان شبکه نسیم فصلی هستند و دائمی نیستند؛ این در حالی است که به نظرم شبکه‌ای موفق است که برای خودش مخاطبان دائمی داشته باشد. نسیم به جز برنامه «خندوانه» و چندین آیتم دیگر برنامه‌ای ندارد که بخواهد مخاطبانش را دائمی کند؛ به عنوان مثال آیتم‌های کوتاه خیابانی و ... کارهایی نیستند که مخاطب را وادار به تعقیب کنند.

 

این منتقد می‌گوید: شبکه نسیم نیاز رسانه ملی است، لذا باید بتواند برایش هزینه کند؛ وگرنه نه تنها نمی‌تواند برداشت داشته باشد بلکه با ریزش هم مواجه می‌شود و بود و نبودش یکی می‌شود. این خطری است که در حال حاضر پیش روی شبکه نسیم است و باید حتما از آن پیشگیری کرد.

 

***

 

به گزارش ایسنا، بخشی دیگر از این گزارش به نظرات مردمی از عملکرد یک ساله‌ی شبکه نسیم اختصاص دارد که در زیر می‌خوانید:

 

آقایی 25 ساله - دانشجوی ادبیات انگلیسی - در ابتدا می‌گوید که از برنامه‌های شبکه نسیم بیشتر «خندوانه» را تماشا می‌کند؛ چراکه برایش جذابیت دارد.

 

او ادامه می‌دهد: در کل تنوع برنامه‌ها در شبکه نسیم خیلی خوب است و این تنوع را خیلی دوست دارم. یکی از نقاط قوت این شبکه کوتاه بودن برنامه‌هایش است که به نظرم کار جالبی است. به اعتقاد من شبکه نسیم نسبت به سایر شبکه‌های تلویزیون کاربردی‌تر است، چراکه با شعاری که دارد کاملا هماهنگ است.

 

این دانشجو سپس به نقاط ضعف شبکه نسیم اشاره می‌کند و یادآور می‌شود: به نظرم تنها ایراد شبکه نسیم تکراری بودن برخی آیتم‌ها و برنامه‌هایش است که امیدوارم با برنامه‌سازی نو و به‌روز این مشکل هم حل شود.

بقیه در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٧ | ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با تغییر مدیران شبکه‌های سلامت سیما و پویا، تغییرات در تلویزیون برای مدتی متوقف می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، بر اساس تغییرات جدید در معاونت سیما، دکتر احمد سفیدی، مدیریت شبکه سلامت را عهده‌دار خواهد شد.

پیش از این دکتر آبتین مهدی‌پور مدیریت شبکه سلامت را بر عهده‌ داشت.

 

همچنین با گسترده‌تر شدن تعریف شبکه پویا به شبکه کودک، مدیر این شبکه نیز تغییر کرد. شبکه کودک از این پس با مدیریت محمد سرشار برنامه‌هایش را روی آنتن می‌فرستد. سرشار پیشتر در حوزه هنری فعالیت داشته است.

علی بخشی‌زاده که پیش از این مدیریت شبکه دو سیما را عهده‌دار بود، برای مقطعی کوتاه در دوره معاونت علی اصغر پورمحمدی در سیما، مدیریت شبکه پویا را بر عهده گرفت.

پورمحمدی اعلام کرده است که علی بخشی‌زاده خودخواسته بازنشسته شده و از تلویزیون می‌رود.

در شبکه کودک قرار است علاوه بر پخش انیمیشن، برنامه‌های ترکیبی،‌ نمایشی و عروسکی پخش شود.

پیش از علی بخشی‌زاده، حسین ساری مدیریت شبکه پویا را عهده‌دار بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سلامت


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٧ | ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه نسیم 17 اردیبهشت یکساله می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این شبکه 17 اردیبهشت با پخش برنامه‌های متنوع و گلچینی از برنامه‌های پخش شده، سالروز افتتاح رسمی‌اش را جشن می‌گیرد .

در 26 شهریورسال 1392، شبکه نسیم به طور آزمایشی و با 2 ساعت برنامه  روی آنتن رفت و به مرور ساعت پخش آن افزایش یافت .

در 17 اردیبهشت سال گذشته این شبکه به طور رسمی  با 4 ساعت برنامه افتتاح شد. با وجود برنامه‌های جذابی نظیر خندوانه، این شبکه خیلی زود جایش را در دل مخاطبان باز کرد و با تولید برنامه‎های طنز دیگری نظیر مزه، آبرنگ، عینک آفتابی، شکرآباد، مهمانی، شب‌کوک، نسیم‌خاردار، ورود ممنوع ، هاونگ و...با اقبال مخاطبان مواجه شد.

با درخواست‌های مکرر بینندگان، شبکه نسیم در آذرماه سال 1393 به عنوان شبکه‌ای سراسری بر روی گیرنده‌های دیجیتال قرار گرفت و اکنون با تعهد پخش 6 ساعت برنامه تولیدی و تامینی، از شبکه‌‌های پرمخاطب سیماست.

پخش تصاویر جذاب از مناطق دیدنی کشورهای دیگر، پخش تصاویر ارسالی مخاطبان در بخش نسیم شما ، گزیده‌ای از برنامه‌های طنز پخش شده سیما و گزارش‌هایی از مردم و لطیفه‌گویی از دیگر بخش‌هایی است که بر جذابیت این شبکه افزوده است .  این شبکه قرار است 17 اردیبهشت همزمان با سالگرد افتتاحش گلچینی از برنامه‌های جذاب پخش شده  را به مخاطبان هدیه دهد .

برنامه"دست نزن جیزه" با موضوع مواد مخدر و نگاهی طنزگونه و نو به این مشکل اجتماعی  از برنامه‌هایی است که این شبکه در دست ساخت دارد.

برنامه"هیجان در ساعت صفر" نیز از جمله برنامه‌هایی است که به صورت تأمینی تهیه شده است و گلچینی از مسابقه‌های جذاب پخش شده از سیما را پخش می‌کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/۱٥ | ٤:٤٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا امشب و فردا شب از شبکه سه سیما به طور مستقیم پخش می شود .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه یوونتوس آرهنا میان تیم های رئال مادرید و یوونتوس برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می توانند این بازی را به طور مستقیم از ساعت 23:15 از شبکه سه سیما تماشا کنند .

در این دیدار، یوونتوس 90 دقیقه پرالتهاب را برابر رئال مادرید پرستاره،میزبانی خواهد کرد .

این دیدار را مارتین آتکینسون از مشهورترین داوران بین المللی قضاوت خواهد کرد .

تیم‌های بارسلونا و بایرن مونیخ هم فرداشب دومین دیدار این مرحله را برگزار می کنند . این رقابت دیدنی هم ساعت 23:15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد .

تیم های بارسلونا و بایرن مونیخ در رویارویی چهارشنبه شب در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رقابت سختی را پیش روی خواهند داشت . از ویژگی های این بازی، حضور گواردیولا به عنوان سرمربی بایرن مونیخ است که در یک دوره از این مسابقات جام قهرمانی را با تیم بارسلونا بالای سر برده است .

دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی میان چهار تیم نامبرده نیز سه شنبه و چهار شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد .در این دیدار ها نیز  تیم های بایرن مونیخ و بارسلونا سه شنبه22  اردیبهشت ساعت 23:15 در برابر هم قرار خواهند گرفت و  تیم های  رئال مادرید و یوونتوس چهار شنبه23  اردیبهشت ساعت 23:15 رقابت برگشت خود را برگزار خواهند کرد . این دیدار ها نیز به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش خواهد شد .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فوتبال , شبکه 3


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/۱٥ | ٤:۳٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه پرس تی‌وی که از بدو تاسیس،امکان دریافت صدا و تصویر خود را با کیفیت HD برای مخاطبانش در خارج از ایران فراهم کرده بود، از این پس برای مخاطبان داخلی هم تصاویر خود را با کیفیت اچ دی پخش می کند .

مخاطبان شبکه پرس تی‌وی از این پس از طریق دستگاه‌های ستاپ باکس می‌توانند برنامه‌های این شبکه را باکیفیت بالای (اچ‌دی) دریافت کنند ؛ امکانی که قرار است به مرور تمام شبکه‌های تلویزیونی به آن مجهز شوند .

شبکه پرس تی‌وی از بدو تاسیس، قابلیت پخش اچ‌دی داشت ، امکانی که برای مخاطبان داخلی فراهم نبود، اما با ورود دستگاهای دیجیتال، این امکان برای مخاطبان داخل کشور هم فراهم شد تا برنامه‌های این شبکه را از طریق ستاپ باکس (گیرنده دیجیتال تلویزیون) با کیفیت بالا دریافت کنند .

تلویزیون برای ماندن در رقابت رسانه‌ای با شبکه‌های تلویزیونی دنیا، ناگزیر به بهره‌مند شدن از امکان پخش HD برنامه‌هاست و مدیران رسانه در تلاشند تا هر چه زودتر تمام

شبکه‌ها را به این امکان مجهز کنند.

 از نخستین شبکه‌های سراسری که در روند HD شدن قرار می‌گیرند، شبکه سه سیماست .

مدیر شبکه سه سیما پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا از فرآیند HD شدن این شبکه تا پایان سال خبر داده بود.

غلامرضا میرحسینی گفته بود، با دستور رئیس سازمان صدا و سیما، شبکه سه اولین شبکه سراسری سیما خواهد بود که HD می‌شود و به سرعت فرایند HD شدن شبکه‌های دیگر سیما نیز پس از آن طی خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٤ | ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
رقابت های موتورسواری جایزه بزرگ جهان اسپانیا به صورت مستقیم از شبکه ورزش سیما پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، چهارمین مرحله از رقابت‌های موتورسواری جایزه بزرگ جهان که در اسپانیا برگزار می‌شود ، به‌صورت زنده از آنتن شبکه ورزش سیما پخش خواهد شد .

این رقابت‌ها ساعت 16:30، روز یک‌شنبه 13 اردیبهشت در برنامه "4 سوی ورزش" به صورت مستقیم پخش می‌شود .

گفتنی است بیشتر مسابقات زیر در صورت عدم مشکل فنی از شبکه ورزش پخش زنده خواهد شد

مراحل موتورسواری قهرمانی جهان در سال 2015 به شرح زیر است :

* یک‌شنبه : در خه رس اسپانیا

* 17 مه : در لومان فرانسه

* 31 مه : در موگلو ایتالیا

* 14 ژوئن : در کاتالونیا (بارسلون) اسپانیا

* 27 ژوئن : در آسن هلند

* 12 ژوئیه : در ساخسنرینگ آلمان

* 9 اوت : در ایندیاناپلیس آمریکا

* 16 اوت : در برنو چک

* 30 اوت : در سیلوراستون انگلیس

* 13 سپتامبر : در میزانو سن مارینو

* 27 سپتامبر : در آراگون اسپانیا

* 11 اکتبر : در موتگی ژاپن

* 18 اکتبر : در فیلیپ آیلند استرالیا

* 25 اکتبر : در سپانگ مالزی

* 8 نوامبر : در والنسیا اسپانیا


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٤ | ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند "پازل" این هفته شبکه افق، به معرفی فناوری نانواسکوپ و دستاوردهای حاصل از آن می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پنجمین قسمت از سری دوم مستند "پازل" به معرفی دستگاه نانواسکوپ که به‌‌دست دکتر رضا صابر یکی از مخترعان شرکت‌های دانش بنیان تولید شده است، می‌پردازد.

دستگاه نانو اسکوپ که کشورمان موفقیت‌ها و پیشرفت‌های فراوانی را در سالیان اخیر در این زمینه ساخت آن کسب کرده است، توانایی تشخیص یک میلیونیم یک میلی‌متر را داراست و در آینده‌ای نزدیک از عوامل و ابزارهای مهم تکنولوژی روز دنیا خواهد بود.

برنامه" پازل" به پیشرفت‌های علمی و صنعتی ایران در عرصه‌های مختلف خواهد پرداخت.

روح الله رحیمی تهیه‌کنندگی و کارگردانی "پازل" را بر عهده دارد .

این برنامه ساعت 17 روز یک‌شنبه سیزده اردیبهشت از شبکه افق پخش می‌شود و بازپخش آن همان شب ساعت 22 و روز بعد ساعت 8 و 12 خواهد بود


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٢/۱۳ | ٤:۳٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با تغییر ساختار شبکه تلویزیونی بازار به کانال تلویزیونی، مدیر جدید این کانال معرفی شد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مجتبی باطنی به عنوان مدیر جدید کانال تلویزیونی بازار معرفی شد و از زحمات مجید رجبی معمار قدردانی شد.

شبکه بازار تنها شبکه تلویزیونی بود که زیر نظر معاونت مالی و اداری صداوسیما اداره می‌شد اما با تغییر ساختار رسانه ملی این شبکه به معاونت سیما انتقال یافت و به عنوان کانال تلویزیونی در زیرساخت تلویزیونی شبکه تهران قرار گرفت.

شبکه پنج و کانال بازار با مدیریت ساختاری یکپارچه نقش رسانه مکمل را در برنامه‌های اختصاصی تلویزیون ایفا خواهند کرد.

در حکم مجتبی باطنی به عنوان مدیر کانال بازار، حمایت از تولید ملی در کنار چرخه تولید، توزیع، مصرف کالا و خدمات، آگاهی بخشی نسبت به مزیت‌های تولیدی، تجاری، بازرگانی و انعکاس واقعی فضای کسب و کار و حرکت اقتصادی کشور از وظایف اصلی کانال بازار توصیف شده است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه بازار , شبکه تهران


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٢/٩ | ٤:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

غلامرضا میرحسینی، مدیر شبکه سه سیما، میهمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) شد و به سوالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد .


میرحسینی صبح امروز علاوه بر بازدید از خبرگزاری ایسنا در نشستی با خبرنگاران حاضر شد و به پرسش‌هایی درباره‌ حاشیه‌های پیش آمده برای برخی برنامه‌های این شبکه از جمله سریال مهران مدیری‌، جُنگ شبانه "بعضیا" و ...، آخرین وضعیت برنامه‌های تولیدی‌ در شبکه سه، سیاست این شبکه سه در قبال پخش مسابقات ورزشی، آخرین وضعیت پخش سریال «سرزمین کهن» و ... پاسخ داد.
بخشی از سخنان مدیر شبکه سه سیما در ایسنا به بحث چابک‌سازی و تغییر ساختار صداوسیما گذشت و این که شبکه سه از این پس با تعریف شبکه «ورزش، مسابقات و سرگرمی» شناخته می‌شود.


 او تاکید کرد که شبکه ورزش قرار است در ساختار جدید زیرمجموعه‌ای از شبکه سه باشد و نیمی از برنامه‌های شبکه سه هم به موضوع ورزش اختصاص پیدا کند.
 میرحسینی همچنین درباره HD شدن شبکه‌های مختلف سیما از جمله شبکه سه گفت‌: در حال حاضر این فرایند با وجود اینکه هزینه‌های زیادی می‌برد و نیازمند تجهیزات و دوربین‌های گران‌قیمتی است، در حال بررسی است و زیرساخت آن آغاز شده است و جزو سیاست‌هایی است که قرار است آن را به سرانجام برسانیم.  او اعلام کرد که شبکه سه تا پایان امسال HD خواهد شد.
 رویکرد مدیر جدید شبکه سه سیما در خصوص برنامه‌ «90» که بیش از 16 سال است به روی آنتن می‌رود، در نشست ایسنا عنوان شد و میرحسینی در این زمینه گفت: برنامه «90» قرار است تقویت شود و حمایت بیشتری از آن صورت بگیرد. رویکردی که برای این برنامه در نظر داریم این است که تلاش می‌کنیم پرداختن به اصل فوتبال و بعد آموزشی و اخلاق‌مداری را در آن تقویت کنیم.
مدیر شبکه سه سیما درباره حذف ، یا لزوم تولید برنامه سینمایی «هفت» نیز توضیحاتی  ارائه داد و گفت: این برنامه قابلیت خوبی دارد. اگر این برنامه قرار است تغییری داشته باشد، تغییر آن به دلیل تغییر در رویکرد شبکه است و به خود این برنامه برنمی‌گردد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه 3


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٢/٩ | ٤:٤٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فیلم های سینمایی "من بچه را بزرگ کردم" و "دزدان دریایی" شنبه، 12 اردیبهشت ماه مصادف با ولادت امام علی (ع) از شبکه سه سیما پخش می شود.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، فیلم سینمایی "من بچه را بزرگ کردم" (Honey I Blew Up the Kid) به کارگردانی راندال کِلیسر شنبه، 12 اردیبهشت ساعت 9 روی آنتن شبکه سه قرار می‌گیرد.

در خلاصه داستان با بازی ریک مورانیس، مارچیا اِستراس من، رابرت اُلیوری، کِری راسل و آمی اُنیل آمده است: خانواده سالینسکی بازگشته‌اند و این بار وین سالینسکی به اشتباه پسر بچه کوچکش را به طور غول آسایی با ماشین اختراعی‌اش بزرگ می‌کند و ... .

این فیلم محصول 1992 آمریکا در ژانر کمدی است

فیلم سینمایی «دزدان دریایی» Pirates به کارگردانی لی سئوک هون است که شنبه، 12 اردیبهشت ساعت 15:30 روانه آنتن شبکه سه می‌شود.

در خلاصه این فیلم آمده است: امپراطوری مینگ پس از تسلط برگوریو، جوسونگ را برای این کشور برمی‌گزیند و مهر سلطنتی را برای فرمانروای گوریو می‌فرستد و در ازای آن طلب 500 ندیمه و 500 نوکر از مردم گوریو می‌کند. اما مُهر سلطنتی در میانه راه توسط نهنگی که به کشتی سلطنتی حمله کرده است بلعیده می‌شود و ... .

این فیلم محصول 2014 کره جنوبی است و بازیگرانی چون سان یی جین ، کیم نام جیل ، سولی ، یو ها جین و لی جیونگ یانگ در آن نقش آفرینی کرده‌اند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فیلم های آخر هفته , فیلم سینمایی


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٢/٩ | ٤:۳٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

خبر جدید در خصوص فرایند HD شدن شبکه ها

مرکز تولید و فنی سیما به‌ عنوان یکی از واحدهای مهم و پرکار سازمان گام‌های مؤثری در دستیابی به این هدف برداشته است. برای آگاهی از آخرین اقدامات این مرکز، با مجید شعبانپور، رئیس مرکز تولید و فنی سیما، گفت‌‌و‌گو کرده‌ایم.

 مسئولیت مرکز تولید و فنی سیما بهطور مشخص چیست؟

وظیفه این مرکز، پشتیبانی تولید و فنی معاونت سیما و به‌عبارتی، بازوی اجرایی معاونت سیماست. هر آنچه در سیما اتفاق می افتد، در زمینه تولید و پخش و به‌ خصوص برنامه‌هایی که حاکمیتی است مثل برنامه‌های زنده، برعهده این مرکز است. کارگردانان، تهیه‌کنندگان، صدابرداران، نورپردازان، منشی صحنه، گریمورها، دکوراتور و حتی واحد عکاسی هم از عوامل تولید محسوب می‌شوند. بخش فنی هم شامل مهندسان فنی، دستیاران فنی که در مجموعه مرکز فنی، یا در حوزه‌های واحد سیار می‌شود که به امور«رپرتاژ» معروف است، یا در حوزه استودیوی تولید و پخش، لابراتوار سیما، و واحد امور دوبلاژ کار می‌کنند و بالغ بر 2000 نفر دراین مجموعه به‌صورت رسمی یا غیر رسمی مشغول فعالیت هستند. تولید ویژه دیجیتال نیز از دیگر فعالیت‌های واحد است .کار«کلاه پهلوی» و «مختارنامه» از آخرین کارهای لابراتوار این مجموعه‌ است. لابراتوار این مرکز تقریباً جزو مجهز‌ترین و آماده ترین لابراتوارهای کشور است.

12 استودیو تولید و پخش زنده در این مرکز وجود دارد. مجموعه‌ای برای پخش شبکه‌های نسل جدید همچون مستند، نمایش، افق و HD که بتازگی افتتاح شده در نظر گرفته شده است. مدیریت شهرک‌های سینمایی مثل شهرک غزالی نیز بر عهده مرکز تولید و فنی سیماست.

 وضعیت تجهیزات از نظر کمی و کیفی (بهروز بودن) چگونه است؟

تجهیزات ما در مرحله نوسازی، بهینه‌سازی و به‌روز رسانی است.درحال حاضر، فاصله‌ای پیدا کردیم بین کیفیت SD و HD. با توجه به رویکرد مردم در استفاده از فناوری‌های پیشرفته ما هم باید در همین عرصه حرکت کنیم و به کیفیت‌های بالاتر فکر کنیم. با توجه به آیین‌نامه‌ها و ضوابط، بنا شد که آثار و تولیدات فاخر و حتی آثار خوب با کیفیت بالاتر تولید و آرشیو و در صورت امکان پخش شوند. با چنین نگرشی همه استودیوهای خود را در عرض چند سال با کیفیت HD تجهیز و به‌روز رسانی کردیم.

اولین واحد SD را ظرف کم‌تر از یک هفته به کیفیت HD مجهز کردیم که در حال حاضر برای ضبط برنامه «خندوانه» پیش از عید در اختیار عوامل تهیه و تولید قرار گرفته است. سال گذشته نیز بنابر دستور‌العمل فدراسیون جهانی و الیبال با تأکید بر پوشش مسابقات جهانی والیبال با کیفیت HD،معاونت فنی سازمان، واحد سیاری با تجهیزات HD خرید. در حال حاضر دو واحد سیار داریم که یکی از آنها را خودمان به‌روز رسانی و HD کردیم و دومی را به‌صورت آماده از خارج خریده‌ایم.

هم‌چنین زیر‌ساخت استودیوی ولی عصر نیز که برای شبکه ورزش استفاده می‌شود HD است و فقط به تجهیزات کمکی نیاز دارد تا به‌طور کامل به استودیوی HD تبدیل شود.

در آینده استودیوی 14 هم، که در حال حاضرشبکه سه از آن استفاده می‌کند، به امکانات HD مجهز می شود.به‌عبارتی، حرکت به سوی HD شدن را مدت‌هاست شروع کرده‌ایم و منتظر تأمین اعتبارات لازم برای ادامه حرکت هستیم.در حال حاضر «سریال معمای شاه» که بخشی از آن در شهرک غزالی فیلم‌برداری شد، با کیفیت HD در حال تهیه و تولید است. کارهای نمایشی و مستند سیما هم‌زمان به‌صورت SD و HD پخش می‌شوند، یعنی شبکه اصلی آن را به‌صورت SD پخش می‌کند و باز پخش آن به‌صورت HD از شبکه معین یا همان شبکه HD صورت می‌گیرد.

گستره تغییرات در HD تا چه حد است؟

البته فقط تجهیزات نیست که در حال ارتقا و پیشرفت است بلکه همه عوامل فنی و تولید باید کار تخصصی خود را همگام با تجهیزات HD ارتقا بدهند. بدیهی است که به سبب وضوح بالا، حتی کار چهره‌پرداز در کیفیت HD بسیار متفاوت می‌شود.

قاب‌بندی تلویزیون هم در کیفیت HD تغییر می‌کند. در حال حاضر در SD، 4.3 است ولی در HD 16.9 می‌شود که این هوشمندی و آشنایی کارگردان و حتی تصویربردار را می‌طلبد. دکور در این سیستم به وضوح دیده می‌شود، بنابراین، حساسیت کار دکوراتورها نیز باید بیشتر شود. دقیقاً تفاوتی که در گذشته بین آنالوگ و SD وجود داشت در حال حاضر بین SD وHD یافت می‌شود.

با راه اندازی چنین سیستمی، به نوعی انتظارات مخاطب نیز بالا می‌رود و هیچ چیز از چشم آن‌ها مخفی نمی‌ماند و این، دلیلی است برای مراقبت از استانداردهای موجود در تهیه، تولید و پخش برنامه‌های با کیفیت HD که البته باید با آموزش و دقت نظر عوامل فنی و تولید صورت بگیرد.

 در حال حاضر، اولویت اصلی مرکز تولید و فنی سیما چیست؟ چه برنامههایی برای آینده دارید؟

 اولویت در دو مقوله دسته‌بندی می‌شود، یکی در بخش فنی و دیگری تولید.

 دربحث کیفیت، موضوع ارتقای کیفیت و به‌روز رسانی تجهیزات و نیز آموزش نیروها مطرح می‌شود. بحث چابک سازی نیرو انسانی و استفاده بهینه از نیروهای این مرکز نیز در اولویت قرار دارد.

 حرکت به سمت افزایش کیفیت پخش، از دغدغههای سازمان، و از انتظارات مخاطبان است.چه برنامههایی در این باره دارید؟

اولین گام برای HD شدن این است که صدا را به‌صورت استریو پخش کنیم که قبلاً به صورت آنالوگ و در زمان SD به‌صورت مونو(mono) بود. سپس کیفیت تصویر را به 50 مگابیت برسانیم که الان به‌صورت 25 مگا بیت پخش می‌شود. به این ترتیب، کیفیت SD دو برابر می‌شود. همچنین برای جلوگیری از کشیده شدن تصویر روی تلویزیون‌های صفحه عریض مخاطبان یا به اصطلاح دفرمه‌شدن، نظر بر این است که تولیدات را روی قاب تصویر 16 به 9 ببریم و این مستلزم آن است که دپوی تولید به اندازه کافی داشته باشیم.برقراری Epg و ساماندهی جدول پخش برنامه‌ها در گیرنده‌های مخاطبان از دیگر اقدامات این مرکز بوده است و با به روز شدنEpg، مخاطبان عزیز ضمن آگاهی از اعلان پخش برنامه‌ها می‌توانند در صورت نبودن در منزل با تنظیم ستاپ باکس و بهره‌گیری از اطلاعات و به روز شدن Epg برنامه دلخواهشان را ضبط کنند و ببینند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , شبکه های جدید , صدا و سیما


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/۸ | ٤:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مجموعه «انیمیشن چارلی چاپلین» کار جدیدی است که به‌طور مشترک توسط دو کشور فرانسه و هند بر اساس ماجراهایی از این شخصیت مشهور کمدی یعنی چارلی چاپلین ساخته شده است. این مجموعه انیمیشن بدون دیالوگ براساس ماجراهای نابغه دوران کمدی صامت نوشته شده است.

در داستان‌های چارلی تلاش او و کودک همراهش که با هدف کمک به دیگران انجام می‌گیرد، ولی در نهایت به دردسر منجر می‌شود. همین دیدگاه برای اولین‌بار در قالب انیمیشن به تصویر کشیده شده است. پخش 16 قسمت از این سریال در ایام نوروز انگیزه‌ای برای آشنایی بیشتر با این سریال و سازندگان آن شد.

مجموعه انیمیشن «چارلی چاپلین»، یک سری تلویزیونی است که در سال 2010 در 104 قسمت هفت دقیقه‌ای توسط شرکت فرانسوی «متد انیمیشن» و
«ام کی تو» و شرکت هندی «دی کیو اینترتینمنت» ساخته شد. این سریال اولین بار در سال 2012 در فرانسه پخش شد و بعد از آن نیز پخش موفقی در کشورهای متعددی مثل ایتالیا، روسیه، فنلاند، بلژیک، ژاپن، برزیل، کره، سوئیس و یونان داشته است.

روال تولید این مجموعه مانند بیشتر تولیدات فعلی انیمیشن بر این روش تکیه دارد که نمایه اصلی اثر (بایبل) در کشور فرانسه صورت گرفته است. به عبارتی داستان اصلی، طراحی شخصیت و طراحی فضا در کشور فرانسه به صورت یک دستور کار کلی تهیه و برای انجام عملیات تولید به کشور هند ارسال شده است. این رویه، هم کیفیت کار را تضمین می‌کند و هم موجب کاهش هزینه‌های تولید می‌شود.

پخش این مجموعه را شرکت «پی جی اس اینترتینمنت» بر عهده داشته است.

کارگردان‌های این مجموعه سیریل آرام هندی و ژولین چارلز فرانسوی بوده‌اند. ساخت این مجموعه با بودجه‌ هشت میلیون یورویی آغاز شد و به این ترتیب چارلی چاپلین به‌صورت یک شخصیت کارتونی توسط همکاری مشترک بین فرانسه و هند خلق شد. این بار وی ستاره یک مجموعه انیمیشن تلویزیونی شد. در این سری تلویزیونی از بعضی از شخصیت‌های دائم فیلم‌های چارلی چاپلین مثلا پلیس‌های سوت به دست یا افراد قلدری که با چارلی درگیر می‌شوند نیز استفاده شده است.

کمپانی دی‌ کیو اینترتینمنت یک کمپانی ساخت انیمیشن و جلوه‌های ویژه است که در شهر صیدآباد هندوستان واقع شده است و مسئول ساخت کارهای بزن بکوب و سرگرم کننده است. این کمپانی مسئول تولید این اثر به‌صورت تکنیک سه‌بعدی کامپیوتری برای این کارتون تلویزیونی بوده است. این کمپانی قبلا هم در ساخت کارهایی مثل شاهزاده کوچولو و ماجراهای نیکولا کوچولو با کمپانی متد همکاری کرده است. گروه هدف یا مخاطب این سریال انیمیشن افراد شش سال و بالاتر و به عبارتی مخاطب عام هستند.

آتون سوماش، مدیر شرکت فرانسوی «متد» در باره ساخت این مجموعه می‌گوید: ما بیش از یک سال روی طرح‌های گرافیکی کار کردیم تا یک شیوه اورجینال برای تطبیق با دنیای چاپلین پیدا کنیم. در واقع این کار یک تصویرپردازی رئال نیست؛ بلکه بیشتر شبیه یک عروسک نمایشی در یک جهان غیرعادی است و ما او را در موقعیت‌های دنیای مدرن قرار دادیم؛ ولی همان دیدگاه کودکانه و شاعرانه او به دنیا را با یک حس سبک گذشته حفظ کردیم، اما محتوای کار کاملا اورجینال است.

باید بر این واقعیت صحه گذاشت که این کار خوب درآمده‌ و حتی میمیک صورت، نگاه و حس معصومانه چارلی نیز در این انیمیشن‌ها بخوبی مشهود است. چارلی خانه به دوش کوچک یکی از مشهورترین شخصیت‌های دنیای سینماست. او در فیلم‌هایش نقش شخصیت رویایی و کودکی را بازی می‌کند که در قالب یک بزرگسال گیر کرده است.

ماجراهای این اپیزودها از روی طرح‌ها و شوخی‌های تصویری برگزیده از 70 فیلم کوتاه چاپلین است که در آنها چاپلین با ظاهر منحصر به فرد خود با یک کت و شلوار گشاد و کلاه لگنی کوچک و کفش‌های گشاد و سبیل مسواکی و عصای جدایی‌ناپذیرش همراه است. اوست و همان راه رفتن مخصوص خودش. او در این کارها با یک پسربچه ظاهر می‌شود و چون ماجراها در دوران مدرن‌تری اتفاق می‌افتد از وسایلی مثل موبایل و کامپیوتر و دوربین هم استفاده می‌کند.

این کار سعی دارد تا نگاه معصوم و بی‌گناه چارلی را همراه با روحیه او در تلفیق در دنیای قرن بیست و یکم حفظ کند و بدون دیالوگ و بدون کلام بودن کار به بیننده این امکان را می‌دهد که استعداد باورنکردنی این هنرمند را در عرصه پانتومیم مشاهده کند.

استفاده بخشی از موسیقی‌های فیلم اصلی و طراحی صدا در این کارها خنده‌دار بودن و حس ماجراهای این ولگرد افسانه‌ای را بیشتر می‌کند. استفاده از شیوه ساخت سه‌بعدی نیز به باورپذیرتر بودن این ماجراها کمک می‌کند. بدون کلام بودن این ماجراها کمک می‌کند که کودکان سراسر دنیا از دیدن این شخصیت کمدی فیلم‌های صامت و کارهای مخصوص به خودش، اشتباهات و حس شوخ طبعی او لذت ببرند. سرعت بالای شوخی‌ها و مدت زمان کوتاه هر اپیزود نیز مزیتی است که موجب خسته شدن مخاطب بخصوص مخاطب کودک نمی‌شود و توجه او را تا پایان هر قسمت جلب می‌کند.

در یک نگاه کلی باید اذعان کرد که این اثر از نظر تکنیکی و دقت در جزئیات تولید جزو آثار استاندارد قابل قبول تلویزیونی در سطح جهانی به شمار می‌آید و به واقع همکاری این دو کشور بخوبی سرانجام یافته است. این ویژگی در داستان‌های جذاب روایت شده در این سریال با وجود وفادار بودن به شخصیت اسطوره‌ای چارلی در طنز بسیار موفق بوده است. در این آثار نویسنده کار بسیار سختی را پیش رو دارد، زیرا نمی‌توان شخصیتی افسانه‌ای چون چارلی را وارد روایت‌ها و گاهی خلاقیت‌هایی کرد که ممکن است بیننده را به تحیر و گاهی عصبانیت وادارد. به عبارتی در عین ظاهر ساده‌اش این کار درست مانند حرکت بر لبه تیغ است.

چارلی چاپلین متولد لندن و یکی از تاثیرگذارترین و شناخته‌شده‌ترین بازیگران و کارگردانان دوران کمدی صامت بود. او در سال 1977 درگذشت و از مشهورترین آثار او می‌توان به فیلم‌های بچه (1921)، جویندگان طلا (1925)، چراغ‌های شهر (1931)، عصر جدید (1937) و دیکتاتور بزرگ (1940) اشاره کرد.

بیش از صد سال از هنگامی که چارلی برای اولین‌بار در جلوی دوربین‌های هالیوود نقش ایفا می‌کرد، می‌گذرد و حالا او با این سریال سه‌بعدی دوباره در قرن بیست و یکم بازگشته است تا با تماشاچیانی از نسل جدید ارتباط برقرار کند و بتواند رقیبی برای سریال کمدی انیمیشن مستر بین باشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/۸ | ٤:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
کارگردان‌های شناخته شده سینما و تلویزیون در حال تدارک ساخت سریال‌های فاخر برای تلویزیون هستند. سریال ابوطالب حامی پیامبر، حضرت موسی(ع)، سلمان فارسی، صاعقه خاموش، شهید چمران و شهید متوسلیان از جمله آثاری است که در اولویت تولید تلویزیون قرار گرفته‌ است.

محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده سریال ابوطالب حامی پیامبر درباره روند تولید این اثر به جام‌جم گفت: محوریت اصلی این سریال درباره تاثیر حضرت ابوطالب بر مقاطع مختلف زندگی پیامبر(ص) است. این سریال در سه فصل تولید می‌شود. فصل اول این سریال در 18 قسمت مربوط به دوران کودکی پیامبر، فصل دوم در 15 قسمت دوره جوانی پیامبر و فصل سوم هم در 17 قسمت به بعثت پیامبر می‌پردازد.

در همه این مقاطع حضرت ابوطالب در کنار پیامبر(ص) بوده و از ایشان حمایت کرده است. وی ادامه داد: این سریال با همکاری موسسه نور تابان که حامی فیلم حضرت محمد(ص) بوده و معاونت سیما تولید می‌شود. فیلمنامه فصل اول و دوم نوشته شده و در اداره کل نمایش سیما مورد بررسی قرار می‌گیرد. حسن میرباقری و محمد بیرانوند فیلمنامه این سریال را می‌نویسند. مرتضی میرباقری معاون اسبق سیما مشاور فیلمنامه است و داوود میرباقری هم دیگر مشاوری است که در کنار نویسندگان به آنها کمک می‌کند.

این تهیه‌کننده عنوان کرد: داستان این سریال از زمان تولد حضرت محمد(ص) و سال عام‌الفیل شروع می‌شود و با هجرت پیامبر از مکه به مدینه تمام می‌شود. هنوز کارگردان این سریال هم مشخص نشده است.

شفیعی درباره این‌که آیا چهره حضرت محمد(ص) هم در این سریال نشان داده می‌شود، گفت: در این سریال حتی در یک پلان هم تصویر حضرت محمد(ص) دیده نخواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بخش‌هایی از قصه سریال ابوطالب حامی پیامبر با سریال سلمان فارسی که قرار است داوود میرباقری آن را بسازد شبیه یکدیگر نخواهد شد، توضیح داد: من شنیدم که قصه این سریال از زمان هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه آغاز می‌شود، اما قصه سریال ابوطالب حامی پیامبر در این مقطع به پایان می‌رسد. از این‌رو این دو سریال شباهتی به یکدیگر نخواهد داشت.

شفیعی درباره تحقیق و نگارش سریال ابوطالب گفت: حدود 10 سال است روی تحقیق و نگارش این سریال کار می‌شود. نگارش فصل سوم تا پایان سال جاری تمام می‌شود، ولی به محض تصویب شدن فیلمنامه می‌توانیم همزمان با نگارش فصل سوم، پیش تولید فصل اول را آغاز کنیم که این مساله بستگی به تامین بودجه هم دارد.

فیلمنامه موسی(ع) کامل است

فر‌ج‌الله سلحشور، نویسنده و کارگردان سریال حضرت موسی(ع) درباره روند تولید این اثر به جام‌جم گفت: این سریال در 72 قسمت از زمان قبل از کودکی حضرت موسی(ع) شروع می‌شود و تا بعد از رحلت ایشان ادامه دارد.

وی با اشاره به این نکته که فیلمنامه موسی(ع) را خودم نوشته‌ام، اظهار کرد: برای نگارش این سریال به آیات قرآن و مستندات دینی استناد کردم و مطمئن هستم می‌توانیم اثر خارق‌العاده‌ای از زندگی حضرت موسی(ع) بسازیم. به محض تامین اعتبار و بودجه، تولید این اثر را آغاز خواهیم کرد.

فیلمنامه سریال سلمان فارسی به کارگردانی داوود میرباقری که ساخت سریال‌هایی چون امام علی(ع) و مختارنامه را در کارنامه دارد، در مرحله بررسی قرار دارد. سلمان فارسی، صحابه بزرگ پیامبر(ص) و اهل اصفهان بوده و پیش‌بینی می‌شود بعد از مذاکرات نهایی لوکیشن‌های این سریال در اصفهان ساخته و سریال هم در این شهر تولید می‌شود.

سال گذشته استانداری اصفهان اعلام آمادگی کرده بود که چند هکتار زمین برای ساخت دکورهای سریال سلمان در اختیار تولیدکننده سریال قرار خواهد داد.

این سریال از بدو تولد تا زمان مرگ سلمان فارسی و بویژه مقطع مشرف شدن او به دین اسلام و همراهی وی با پیامبر(ص) را روایت می‌کند. سلمان شخصی است که دین‌های بزرگ زرتشتی، مسیحی، یهودی و اسلام را تجربه کرده و به یکی از یاران وفادار حضرت محمد(ص) تبدیل شد.

داوود میرباقری تاکنون در گفت‌وگوهای مختلف اعلام کرده که تمایل زیادی به ساخت سریال سلمان دارد و ترجیح ‌می‌داده که این سریال را قبل از مختارنامه کارگردانی کند.

اداره کل نمایش سیما بعد از گذشت شش سال سراغ تولید سریال صاعقه خاموش رفته که قرار است مجتبی راعی آن را کارگردانی کند. فیلمنامه این سریال سال‌ها پیش در مرحله نگارش متوقف شد، اما اداره کل نمایش طرح این سریال را مجدداً بررسی می‌کند و تولید آن را در اولویت قرار داده است. این سریال درباره ملی شدن صنعت نفت است و به تاثیر آیت‌الله کاشانی و دکتر مصدق در این نهضت می‌پردازد.

مسعود ردایی، تهیه‌کننده سریال شهید چمران درباره روند تولید این اثر به جام‌جم گفت: خلاصه فیلمنامه این سریال نوشته شده و اداره کل نمایش سیما بررسی آن را آغاز کرده است. دیالوگ‌نویسی این سریال به محض تصویب آغاز می‌شود. فیلمنامه را جلیل سامان می‌نویسد و داستان این سریال از زمان کودکی شهید چمران شروع می‌شود و تا زمان شهادت‌ ایشان ادامه دارد.

وی ادامه داد: فیلمنامه این سریال 40 قسمت است، اما با توجه به فراز و نشیب‌های زندگی شهید چمران جای کار بیشتری دارد و می‌توان تعداد قسمت‌های این سریال را بیشتر کرد. برای نقش چمران هم با چند بازیگر صحبت کردیم، ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم.

این تهیه‌کننده درباره این‌که آیا جلیل سامان کارگردانی این سریال را به عهده دارد، توضیح داد: قاعدتا باید این طور باشد، اما فعلاً قرارداد نگارش با وی منعقد شده است.

حسین برزیده هم قرار است سریال شهید احمد متوسلیان را کارگردانی کند. تحقیقات این سریال انجام و نگارش فیلمنامه هم آغاز شده است. این سریال را محمد داوودی تهیه می‌کند. سال گذشته اعلام شد درباره زندگی شهیدان همت و باکری هم قرار است سریال‌هایی تولید شود. طرح این سریال نوشته شده، اما هنوز تحقیق و نگارش آنها شروع نشده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه های صدا و سیما , سریال


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/۸ | ٤:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

نخستین قسمت برنامه تلویزیونی «افقاتور» با موضوع طنز و کاریکاتور و فعالیت هنرمندان ایرانی در این حوزه از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس ، «افقاتور» روایت «افق» است از هنر کاریکاتور که قرار است این برنامه تلویزیونی پنجره جدیدی به روی طنز و کاریکاتور باز کند و مخاطب ایرانی را بیش از گذشته با این هنر آشنا کند.

مهمانان این برنامه نه فقط از بین هنرمندان و کاریکاتوریست ها، بلکه از بین چهره های شناخته شده سیاسی و اجتماعی همچون نمایندگان مجلس، مدیران کشوری و ... انتخاب می شوند.

نخستین قسمت افقاتور با موضوع کاریکاتور و کارتون با تم طنز سه شنبه این هفته ساعت 17 از شبکه افق به روی آنتن خواهد رفت.

بخش های مختلف برنامه شامل دوربین مخفی، اتوبوس شهری با حضور شخصیت های مهم، کاریکاتور برجسته هفته و ... خواهد بود.

از این پس هر هفته افقاتور با موضوع های مختلف پخش می شود که این هفته موضوع برنامه ازدواج خواهد بود.

احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی، اولین مهمان این برنامه است که کاریکاتور وی هم رسم خواهد شد.

فرشاد منجزی تهیه کننده این برنامه تلویزیونی است و تکرار نخستین قسمت آن نیز ساعت 22 روز سه شنبه و روز بعد ساعت 8 و 12 پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٢/٧ | ٤:۳٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه سه سیما از تغییر در سیاستگذاری برای برنامه‌سازی در این شبکه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، میرحسینی در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون البرزگفت: برنامه‌های شبکه سه با توجه به تغییر رویکرد این شبکه به سمت موضوعات ورزشی، تفریحی ، سرگرمی و مسابقات ، با سیاستگذاری جدیدی تولید خواهند شد  .

وی گفت: برنامه‌هایی نظیر شناسنامه و دیروز، امروز، فردا هم از این قائده مستثنی نیستند.

مدیر شبکه سه گفت : اگر مجموعه " پایتخت 4 "و سریال "درحاشیه "در مدت زمان معین به اتمام برسد؛ مخاطبان می توانند در ایام ماه مبارک رمضان شاهد 2 کار طنز از سیمای جمهوری اسلامی باشند .

میرحسینی افزود : تولید بخش دوم مجموعه "دردسرهای عظیم" هم در دستور کار قرار دارد و اگر سریال در حاشیه به موقع آماده نشود این مجموعه، برای پخش در ماه رمضان یکی از گزینه ها خواهد بود


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صدا و سیما , سریال


تاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٢/٥ | ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه چهار سیما در راستای وظایف ابلاغ شده به منظور چابک‌سازی و ارتقاء سطح کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمانی با رویکرد علم و فرهنگ، تغییراتی در ساختار خود ایجاد کرد

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، بر اساس تغییراتی که از بهمن ماه سال 93 آغاز شده است، این شبکه با حذف، ایجاد و ادغام گروه‌ها و مدیریت‌های مختلف، ساختار جدید سازمانی خود را به‌روز کرد.

 

در این میان گروه‌های "مستند"، "فیلم و نمایش"، "معارف و اندیشه دینی"، "سیاسی" و "فرهنگی اجتماعی" و واحدهای "امور عمومی"، "امور اداری"، "پیام نما" و "روابط عمومی" حذف شده‌اند.

همچنین مطابق با ساختار جدید، ضمن ادامه فعالیت گروه دانش، گروه‌های "فرهنگ و اندیشه"، "ادب و هنر" و "تاریخ" به ساختار شبکه علم و فرهنگ اضافه شده‌اند تا در راستای سیاست‌های ابلاغی در امر مهم برنامه سازی اقدام کنند.

مدیریت‌های "طرح، برنامه و نظارت" و "آرشیو وکتابخانه" به ترتیب به "مدیریت طرح و برنامه" و "مدیریت آرشیو" تغییر عنوان داده‌اند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه4


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٢/٢ | ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه سلامت سیما بر اساس وظایف و ساختار ابلاغ شده، با هدف چابک سازی و ارتقاء سطح کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمانی و با رویکرد سلامت و تندرستی، تغییراتی در ساختار خود به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، تغییرات ساختاری شبکه با رویکرد سلامت و با شعار «شبکه سلامت، شبکه نشاط و تندرستی» از اسفند ماه 93 آغاز شده است، این شبکه با حذف و ایجاد و ادغام گروه ها و مدیریت های ستادی، ساختار جدید سازمانی خود را ایجاد کرده است.

 


بر این اساس گروه‌های برنامه‌ساز سلامت معنوی، اجتماعی و خانواده، محیط زیست و واحدهای ستادی امور عمومی، روابط عمومی و تامین برنامه از شبکه حذف شده‌اند و گروه‌های بهداشت و درمان، تغذیه و تولید و فنی به روال گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
همچنین مطابق ساختار جدید، مدیریت آرشیو، مدیر امور مالی، مدیر طرح و برنامه و مدیر اطلاعات و برنامه ریزی به صورت مستقل تعیین و به فعالیت خواهند پرداخت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سلامت


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٢/٢ | ٩:٠٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه سلامت سیما به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت برنامه‌هایی را در حال پخش دارد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه سلامت، طی جلسات متعدد کارشناسی با وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های سلامت محور، تمام اخبار و مراسم این هفته در شبکه سلامت پوشش داده خواهد شد؛ از جمله این برنامه‌ها می‌توان به ویژه برنامه‌ای 20 دقیقه‌ای به صورت روزانه برای هفته سلامت اشاره کرد که کارشناسان وزارت بهداشت و درمان نیز در این برنامه حضور دارند.

 

از دیگر برنامه‌ها می‌توان به ارتباط تلفنی با کارشناسان معرفی شده توسط وزارت بهداشت و درمان در برنامه های مادر، کودک، تندرستی و ضربان اشاره کرد.

ویژه برنامه «ذره‌بین» نیز به مناسبت هفته سلامت روز شنبه، پنجم اردیبهشت روی آنتن می‌رود.

برنامه «گزارش سلامت» به صورت ویژه در دو برنامه در طی روز برنامه‌های سازمان‌های مختلف را پوشش خواهد داد و مسؤولان وزارت بهداشت و درمان هر روز در شبکه به معرفی تازه‌ترین برنامه‌های این هفته خواهند پرداخت

برنامه «مسابقه سلامت» هم ساعت 18 از شبکه سلامت به صورت زنده روی آنتن می رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سلامت


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٢/۱ | ٢:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.