«نسیم» که با عنوان شبکه طنز تلویزیون شناخته می‌شود، در ایام محرم همچنان به کارش ادامه می‌دهد اما برنامه‌های این شبکه در ایام عزاداری تاکنون به طور رسمی مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، طی روزهای اخیر دبیر شورای معارف سیما در نشستی با خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به این پرسش که عملکرد نسیم در مناسبت محرم چگونه خواهد بود؟ پاسخ داد: این شبکه برای خنده و شادی حلال طراحی شده و سیاست‌های آن در ماه محرم نیز اعلام خواهد شد. قطعا در این شبکه سیاست‌های ابلاغی ماه محرم‌الحرام رعایت خواهد شد.

این پرسش از همان بدو تاسیس نسیم در ذهن مخاطبان ایجاد شد که این شبکه در عزاداری‌ها چه می‌کند؟

هاشم رضایت - قائم مقام شبکه «نسیم» - در آغازین رو‌زهای افتتاح آزمایشی این شبکه توضیحاتی را درخصوص فعالیت شبکه نسیم در ایام سوگواری از جمله محرم ارائه داد.

وی در گفت‌و‌گویی با ایسنا اعلام کرده بود که نسیم همچنان به کار خود ادامه می‌دهد با این تفاوت که در ایام سوگواری، برنامه‌های طنز و کمدی‌اش قطع می‌شود.

او همچنین خاطرنشان کرده بود: شبکه نسیم همان‌طور که از نامش پیداست، ماهیت مشخصی دارد؛ بر این اساس پخش برنامه‌های این شبکه منافاتی با ماه محرم ندارد؛ ضمن اینکه نسیم در ایام سوگواری و عزاداری فقط جنبه سرگرمی پیدا می‌کند و بیشتر برنامه‌هایی نظیر «دیدنی‌ها»، «نسیم‌نما»، «نسیم یادها» و «نسیم آفرینش» را پخش خواهیم کرد و فقط برنامه‌های طنزمان را در این ایام قطع می‌کنیم.

شبکه «نسیم» با محوریت نشاط و سرگرمی 17 اردیبهشت ماه امسال در شهر مریوان استان کردستان با حضور سید عزت‌الله ضرغامی - رییس سازمان صدا‌و‌سیما - افتتاح رسمی شد.

این شبکه طنز اخیرا از چهار ساعت به شش ساعت در روز برنامه‌هایش افزایش پیدا کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , ماه محرم


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/۳٠ | ۱:٤٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با افتتاح رسمی ایستگاه دیجیتال عشق آباد طبس، درصد پوشش دیجیتال شبکه های سراسری و استانی صدا و سیمای خراسان جنوبی به بیش از 70 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، فرستنده های دیجیتال عشق آباد با حضور مسوولین استانی و صدا و سیما، به صورت رسمی افتتاح شد.

ایستگاه دیجیتال عشق آباد جمعیتی بالغ بر 8 هزار نفر را در شهر عشق آباد و مناطق وسیعی از روستاهای بخش دستگردان شامل روستاهای هودر، دستگردان، نجات آباد و... تحت پوشش خود قرار می دهد.

اعتبار هزینه شده برای راه اندازی این فرستنده ها بیش از 350 میلیون تومان بوده است

همچنین همزمان با راه اندازی فرستنده دیجیتال عشق آباد، بهره برداری از فرستنده رادیویی شبکه فرهنگ در شهر طبس نیز آغاز شد.

با راه اندازی این فرستنده در ایستگاه متوسط قدرت طبس، امکان دریافت رادیو فرهنگ بر روی موج اف ام فرکانس 102 مگاهرتز برای هم استانی های ساکن در شهر طبس و روستاهای حومه فراهم گردیده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال خراسان جنوبی , صدا و سیما , افتتاح


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩۳/٧/٢٩ | ۱:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با افتتاح دو فرستنده دیجیتال در منطقه اسارا و نسا، واقع در جاده کرج - چالوس، پوشش شبکه های دیجیتالی رادیو و تلویزیون در استان البرز به 97 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ما، با افتتاح فرستنده های دیجیتال که با اعتبار بالغ بر 3000 میلیون ریال به بهره برداری رسید، مردم این مناطق می توانند 20 شبکه دیجیتال تلویزیونی و 21 شبکه دیجیتال رادیویی را دریافت کنند.

شهرهای آسارا، نساء، ملک فالیز، گچسر، امام چشمه و وله با جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر با افتتاح این دو فرستنده قادر به دریافت شبکه های ملی و استانی هستند.مدیرکل فرستنده های تلویزیونی و رادیوی اف ام صدا و سیما از پوشش 85 درصدی برنامه های صداوسیما در کشور خبر داد و گفت: تامین بودجه های مورد نیاز توانایی افزایش این رقم تا 90 درصد به راحتی قابل دسترسی است.

گودرزی با اشاره به این که دیجیتالی کردن فرستنده ها در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد، افزود: هم اکنون هفت هزار فرستنده در کشور وجود دارد که در مرحله نخست دیجیتالی کردن هزار فرستنده در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز البرز در مراسم در مراسم افتتاح فرستنده ها گفت: با تلاش بخش فرستنده های صداوسیما و کارکنان بخش فنی مرکز البرز این فرستنده ها در کمتر از 4 ماه از زمان شروع به کار، راه اندازی و آماده بهره برداری شد.

مازندرانی افزود: با افتتاح این دو فرستنده بهره مندی مردم استان البرز از فرستنده های دیجیتال رادیو و تلویزیون به 97 درصد رسید.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز همچنین از راه اندازی فرستنده های دیجیتال ts3 در آینده نزدیک در استان خبر داد و افزود با بهره گیری از این فرستنده ها تعداد شبکه های دیجیتال قابل دریافت در استان از 41 شبکه به 45 شبکه افزایش خواهد یافت و مردم استان از هفته های آینده می توانند شبکه های تلویزیونی از جمله نسیم، افق و جام جم را هم تماشا کنند.

وی گفت: در حدود 2 سال که از آغاز بکار شبکه البرز می گذرد، موفق به افزایش بینندگان به بیش از 64 درصد شده ایم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال البرز , فرستنده دیجیتال


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/٢٦ | ٧:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه نمایش این هفته برای بخش‌های سینمای ایران، مرور آثار، سینمای جذاب و سینما کلاسیک چند فیلم ایرانی و خارجی را در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، بخش سینمای کلاسیک این هفته به روال همیشه ساعت یک بامداد پخش خواهد شد. فیلم‌های هیچ چیز بجز دردسر، پرستار بچه‌ها، جاده صاف‌کن، سر بزنگاه، قصاب‌باشی، شیرفروش و شیشه پاک‌کن برای این ساعت در نظر گرفته شده است که غیر از فیلم همه چیز بجز دردسر که آمریکایی است، بقیه فیلم‌ها محصول کشور انگلستان است.

در بخش سینمای ایران که هر روز ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود، فیلم‌های هدیه به‌یاد ماندنی به کارگردانی سیدحمیدرضا رفائی، گاهی پیش می‌آید فیلمی از اکبر شهبازی، آوازهای مادرانه به کارگردانی اصغر هاشمی، فریادهای خاموش اثری از جواد مزدآبادی، حال خوب فیلمی از مهدی گلستانه و شوخی ممنوع اثری از سپند امیرسلیمانی از شنبه تا پنجشنبه پخش خواهد شد. فیلم دلاوران محصول کشور هنگ‌کنگ هم روز جمعه پخش خواهد شد.فیلم‌های مناظره، روز تمرین، جان‌ کیو، توفان، فیلادلفیا، توقف‌ناپذیر و مردی در آتش هم برای پخش در ساعت 21 در نظر گرفته شده است که بیشتر آنها فیلم‌های حادثه‌ای و محصول کشور آمریکاست.ساعت 23 هر شب زمان پخش فیلم‌های جذاب شبکه نمایش است که به ترتیب فیلم‌های ماردونا، سرزمین موعود، پی‌تی‌یو، گمشده، مسافر بین‌راهی، شوالیه تاریکی و راه پوشالی از این شبکه پخش می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش , فیلم سینمایی


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/٢٦ | ۱:٠٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با حضور رییس سازمان صدا و سیما 31 طرح عمرانی در صدا و سیمای مرکز خوزستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان گفت: راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در اهواز، شادگان، اندیکا و لالی، بهره‌برداری از ساختمان جدید معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خوزستان، راه اندازی اتوماسیون ویدئو و سالن نودال و شبکه‌های تدوینهای غیرخطی و اجرای زیرساخت جهت 25 دوربین و ایجاد خط ارتباط فیبر نوری ورزشگاه غدیر تا صدا و سیمای مرکز خوزستان از جمله این طرح‌ها بشمار می‌رود.


رحیمی راه اندازی فرستنده رادیویی در شهرستانهای دزفول، ماهشهر، رامهرمز، مسجد سلیمان، لالی و اندیکا، راه اندازی ایستگاه ماهواره‌ای در دره بنیاب و سرله میداوود شهرستان باغملک، امامزاده قط الدین، چلو و صفی آباد اندیکا و ایستگاه ماهواره‌ای سیکوند لالی را از دیگر طرحهایی برشمرد که با حضور رئیس رسانه ملی در صدا و سیمای مرکز خوزستان به بهره‌برداری رسید.

وی اعتبار صرف شده برای اجرای این طرحها را 64 میلیارد ریال عنوان کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال خوزستان , فرستنده دیجیتال , صدا و سیما


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/٢٦ | ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش سریال خارجی "گروه تجسس7" از چهار شنبه 30 مهر ماه هر شب ساعت 20:45 از شبکه سه سیما به پخش می رسد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سه سیما ، سریال "گروه تجسس-فصل هفتم" محصول 2010 کشور ایتالیا است و در ژانر حادثه ای قرار می گیرد.

این سریال که شروین قطعه ای مدیریت دوبلاژ آن را برعهده داشته است، 20 قسمت 50 دقیقه ای است . کارگردانی این مجموعه را" فابیو تالیاویا " و بازیگرانی چون "لورنزو فلاهرتی" ،" پائولو ماریا اسکالوندرو" و "اوگو دیگرو "در آن نقش آفرینی می کنند. همچنین این سریال ایتالیایی داستان یک گروه تبهکار است که با شیوه هایی خاص و با نقاب حیوانات بر چهره شان باعث آزار و نا امنی مردم می شوند که گروه تجسس از رازهای مهمی در خصوص این گروه تبهکاران پرده بر می دارد. این مجموعه ازچهار شنبه 30 مهر ماه هر شب ساعت 20:45 از شبکه سه سیما پخش می شود و باز پخش این مجموعه روز بعد ساعت 14:30 خواهد بود .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه 3


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٤ | ۸:٢٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سایت رسمی شبکه تماشا راه اندازی شد

پس از چند سال از افتتاح شبکه تماشا سایت این شبکه نیز افتتاح شد.

در صفحه اصلی سایت به معرفی و زمان پخش سریال ها پرداخته است و آیکون ها متنوعی که با استفاده از آن ها می توان به بخش های متنوع سایت دسترسی داشت.

عکس و تیزر و موسیقی فیلم ها و کلیپ و اخبار و حتی سریال های آینده و در دست دوبله...

برای ورود بر روی عکس بالا کلیک نمایید

فناوری و تلویزیون دیجیتال


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تماشا


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٤ | ٧:٠٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

اگر از علاقمندان به مشاهده بخش‌های خبری سیما همچون خبر نیمروزی، مجله خبری، 20:30 و ... هستید و نتوانسته‌اید اخبار مورد علاقه‌تان را ببینید، دریچه فناوری اطلاعات سایت سیما نیوز را معرفی می‌کند. این سایت علاوه بر پخش آنلاین، یک آرشیو اختصاصی را نیز دارد که با انتخاب نام شبکه و تاریخ (البته تا یک ماه) به فایل تصویری همان روز دسترسی داشته باشید و به صورت آنلاین مشاهده کرده و یا آن ویدوئویی را دانلود کنید.

اخبار شبکه های مختلف را در سایت زیر می توانید مشاهده نمایید.

اخبار شبکه یک
اخبار بامدادی 7:00 – 8:00 – 9:00 – خبر نیمروزی 14:00 – خبر شبانگاهی 19:00 – مجله خبری 19:15 و خبر 21:00

اخبار شبکه دو
 خبر جوانه‌ها 16:00 – اخبار 20:30 – خبر 22:30 و گفتگوی ویژه خبری 22:45

اخبار شبکه سه
اخبار ورزشی 13:15 – 18:45 و اخبار شبانگاهی 22:00

اخبار شبکه چهار
اخبار علمی فرهنگی هنری 18:00 و 20:00

اخبار شبکه پنج (شبکه تهران)
اخبار 18:30 و نیمه شب

اخبار شبکه قرآن و معارف 10:00

در صفحه اخبار مربوطه بخشی با عنوان عناوین اصلی وجود دارد که در این بخش مهم‌ترین عناوین همان بخش خبری را نوشته که می‌توانید با کلیک روی آن، فایل ویدویی آن گزارش را مشاهده کنید و همچنین بخش جالبی هم با عنوان در حاشیه می‌باشد که می‌توانید عکس‌های پشت صحنه بخش خبری دلخوه‌تان را مشاهده کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار , صدا و سیما , دانلود


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٤ | ٧:٠٠ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند جذاب و دیدنی « آنچه از فضا می آید » از مجموعه « جهان هستی» سه شنبه ،  22مهر ماه از شبکه مستند پخش خواهد شد.

زباله‌های فضایی اشیاء گوناگونی هستند که توسط انسانها به وجود آورده شده‌ و در مدار زمین در حال گردش هستند، اما در حال حاضر فاقد هرگونه بهره‌مندی هستند.

برآورد می‌شود که تعداد این اشیا دهها میلیون باشد .با توجه به سرعت این زباله‌ها که در حدود ۱۷٬۵۰۰ مایل در ساعت است امکان آسیب رساندن به ماهواره‌ها و سفینه‌های فضایی حتی توسط قطعات نسبتاً کوچک وجود دارد. اما این تمام ماجرا نیست . در کنار این زباله ها اجرام آسمانی نیز در راه زمین هستند. و این مستند در پی ثبت این لحظه های پر از دلهره و برخورد است.

گفتنی است مجموعه ی عظیم مستند «جهان هستی» یکی از جامع ترین، حرفه ای ترین و جذاب ترین سری مستند هایی که تا کنون در زمینه ی نجوم و کیهان ساخته شده است. این مستند توسط شبکه ی History Channel تهیه و از سال 2007 تا کنون در حال پخش است.  مجموعه مستند «جهان هستی» همواره مورد علاقه و توجه بسیاری از علاقه مندان نجوم و کیهان قرار داشته و با به کار گیری شبیه سازی های کامپوتری و انیمیشن های بسیار حرفه ای از اجرام آسمانی و فضای کیهان علاقمندان زیادی به خود جذب کرده است.

در مستند «جهان هستی» به مسائل مختلفی که در زمینه علوم نجوم و کیهان مطرح است، پرداخته می شود، مسائلی از قبیل: توصیف وقایع صورت گرفته از انفجار بزرگ تا تشکیل کهکشان‌ها، برداشتهای بشر از ماهیت خورشید در گذشته، بررسی واکنش‌های هسته‌ای خورشیدی، میدان مغناطیسی خورشید، توفانهای خورشیدی، مشخصات مریخ و وضعیت آن در منظومه‌ی خورشیدی، مشابهت‌های زمین و مریخ، احتمال وجود آب بر روی مریخ، تاریخچه برخورد سنگهای آسمانی با زمین، انفجارهای اشعه‌ی گاما و احتمال برخورد آنها با زمین، نظریه‌ی شکافت بزرگ و نابودی کیهان، بررسی پدیده‌ی فریزبی در مشتری و آثار آن بر زمین، مقایسه ماه با اقمار سیارات دیگر منظومه‌ی خورشیدی، نظریات مطرح شده در مورد پیدایش ماه، مشخصات سیاره‌ی زهره و وضعیت آن در منظومه‌ی خورشیدی، نقش سیاه‌چاله‌ در کهکشان‌ها، ماده‌ی تاریک، انرژی تاریک، بررسی امکان وجود حیات در نزدیک‌ترین ستارگان به ما، رابطه‌ی مرگ ستارگان و سیاه‌چاله وبسیاری مسائل دیگر...

این مستند سه شنبه این هفته ، ساعت 17 و به مدت 45 دقیقه پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٠ | ۱:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

روز دوشنبه انیمیشن های سینمایی "ماشین‌های 2" در ساعت 10 ،"پاندای کونگ فوکار" ساعت 12:30، "توربو" ساعت13 ،" اژدها سواران"  ساعت 18:30 و "رویایی آبنباتی" ساعت 20 از شبکه پویا پخش خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پخش انیمیشن های سینمایی "ماشین‌های 2"،"توربو"، " رویایی آبنباتی" و " اژدها سواران" و پاندایه کونگ فوکار" تنها بخشی از ویژه برنامه های شبکه پویا در روز عید غدیر خواهد بود.

روز دوشنبه 21 مهر ماه انیمیشن های سینمایی "ماشین‌های2" در ساعت 10 ،"پاندای کونگ فوکار" ساعت 12 و 30 دقیقه، "توربو" ساعت13 ،" اژدها سواران" ساعت 18:30 و "رویایی آبنباتی" ساعت 20 از شبکه پویا پخش می‌شود.

شبکه پویا همچنین با هدف آشنا کردن کودکان و نوجوانان با فضائل امیر مومنان، حضرت علی (ع)، انیمیشن های ایرانی جذابی از جمله "نان و گل"و انیمیشن "کلیپ های مذهبی" را آماده پخش کرده است.

انیمیشن «نان و گل » تازه ترین ساخته وحید نور علی رضائی است که با تکنیک 2 بعدی در مرکز پویانمایی صبا تولید شده و در ساعت 8:30 روز عید غدیر از شبکه پویا پخش خواهد شد.

انیمیشن" کلیپ های مذهبی" نیز که به کارگردانی الهه مختاری و با اقتباس از شعر های مذهبی عبدالجبار کاکای در قالب 13 قسمت و با همکاری مرکز پویانمایی صبا تولید شده، در روز عید غدیر از شبک پویا نمایش داده خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٠ | ۱:۳٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند جدید « حیات وحش فرانسه » محصول 2014 

مستند جدید « حیات وحش فرانسه »  محصول 2014 در یک قسمت 56 دقیقه ای از شبکه مستند پخش می شود.

هرگاه که نام فرانسه شنیده می شود، همه از این کشور به عنوان قطب توریستی جهان یاد می کنند. این کشور هر ساله پذیرای توریست از نقاط  مختلف جهان است اما به غیر از جاذبه های گردشگری، این کشور دارای حیات وحشی شگفت انگیز می باشد گرچه بسیار اندک در مورد حیات وحش و طبیعت این کشور زیبا در فیلم ها و رسانه ها بحث شده است.

« حیات وحش فرانسه » به بررسی طبیعت نقاط گوناگون این کشور پرداخته و انواع گونه های جانوری را مورد مطالعه قرار می دهد و ما را با نقاط مختلف این کشور نظیر رشته کوه ها، قله های مرتقع، رودهای پر آب و دریاچه های عمیق آشنا کرده و زیستگاه حیواناتی چون گرگ، خرس و … را به تصویر می کشد.

« حیات وحش فرانسه »  یکشنبه ، 20 مهرماه ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٩ | ٩:٠٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه نمایش این هفته فیلم‌هایی از سینمای ایران، هنک‌کنگ، آمریکا و انگلستان را در جدول پخش خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، در بخش سینمای ایران که هر روز ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود، فیلم‌های یک روز به‌یادماندنی به کارگردانی عباس مرادیان، مسابقه ازدواج فیلمی از سهیل موفق، آقای الف به کارگردانی علی عطشانی، حنا اثری از افشین صادقی، مثل یک خواب فیلمی از رضا غفاری‌اعتبار و برگشت‌ناپذیر اثری از امیراحمد انصاری از شنبه تا پنجشنبه پخش خواهد شد. فیلم در جستجوی ماوریکس روز جمعه ساعت 19 پخش می‌شود.

شبکه نمایش هر شب ساعت 21 مروری بر آثار یک سینماگر دارد. در هفته جاری این بخش به نمایش آثار سینمایی جکی چان، ستاره رزمی‌کار سینمای هنگ‌کنگ اختصاص دارد. به‌ترتیب از امروز تا جمعه فیلم‌های جنجال در شهر، آقای نازنین، من کی هستم؟، استاید با پنجه‌های شکسته، کونگ‌فوکار زبل، اژدهای دوقلو و پرندگان و گناهکاران در جدول پخش شبکه نمایش قرار گرفته است.

ساعت 23 هر شب زمان پخش فیلم‌های جذاب و حادثه‌ای شبکه نمایش است که این هفته به ترتیب فیلم‌های حقیقت محض، خواستگاری، محموله، مضروب، گمشده، 2012 و صخره زرد از این شبکه پخش خواهد شد. بخش سینما کلاسیک نیز در این هفته در ساعت یک بامداد پخش خواهد شد و فیلم‌های تفنگ‌های بزرگ، صدای بلند، هیچ چیز بجز دردسر، خونه شاگرد، پتسی، بی‌نظم منظم و بساز بفروش در طول هفته پخش خواهد شد.باگامری بستنی‌فروش، افسانه سامورایی، رویای نیپل، جوان برگردان و خواستگاری از دیگر فیلم‌هایی است که در هفته جاری از شبکه نمایش پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش , فیلم سینمایی


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٩ | ۱:٢٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش سریال پلیسی رهایی از شبکه2

 

سریال جدید شبکه دوم که رهایی نام دارد از سه شنبه 15 مهر  از این شبکه پخش شد.

داستان فیلم:

سریال «رهایی» قالبی اکشن و پلیسی دارد و به رهایی گروگان‌های گروه سارق توسط یگان ویژه ناجا می پردازد، سارقانی را به تصویر می کشد که رقیب سرسختی برای پلیس به شمار می‌روند. نیروهای ویژه پلیس برای خنثی کردن طرح و نقشه‌ی این گروه بزهکار دچار موانع فراوان می شوند.


زمان پخش:

پخش اصلی تکرار اول تکرار دوم تکرار سوم
21:30 1:30 11:00 13:30

این سریال که به مناسبت هفته نیروی انتظامی از شبکه دوم پخش می گردد ۱۰ قسمت دارد و از ۱۵ مهرماه هر شب ساعت ۳۰ : ۲۱ از شبکه دوم نشان داده می شود

در شروع داستان سریال رهایی می بینیم که عده ای یک ماشین حمل پول را تعقیب می کنند طوری که خود پلیس هم انتظار این نوع تعقیب را از سوی دزدان ندارد این ماجرا ادامه دارد تا اینکه سارقان در فرصتی مناسب . . .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه2


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٦ | ٢:٠٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

«ارباب سرگرمی» با هدف معرفی و نقد کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی با موضوع تفریح و سرگرمی از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «ارباب سرگرمی» عنوان برنامه‌ای جدید از شبکه افق سیماست که در هر قسمت به نقد و بررسی و مرور تاریخچه کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی که در حوزه سرگرمی و فیلم‌های کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند خواهد پرداخت.

قسمت اول برنامه ارباب سرگرمی که رأس ساعت 19:30 روز چهارشنبه (16 مهر) از شبکه افق پخش می‌شود، به معرفی کمپانی والت‌دیزنی می‌پردازد؛ شرکتی که ابتدا با هدف فعالیت‌های صرفا تفریحی راه‌اندازی شده بود ولی در ادامه مسیر، به پایگاهی برای تغییر دیدگاه‌های اجتماعی و خدمت به اهداف سیاسی تبدیل شد.

صنعت سرگرمی چه در قالب ساخت ابزارها و تجهیزات بازی یعنی در بعد سخت‌افزاری و چه در حوزه فیلم و سینما و نرم‌افزار یا به عبارت دیگر بعد نرم‌افزاری دارای حیطه فعالیتی گسترده است.

با ظهور سینما و پس از آن، نفوذ روزافزون شبکه‌های تلویزیونی به درون خانه‌ها، پرداختن به موضوعاتی همچون کودک و سرگرمی که مخاطبان آن هم بیشتر از میان قشر کودک و نوجوان هستند رونق خاصی یافت به طوری که بخش عمده‌ای از بدنه سینمای باسابقه و طول و درازی همچون هالیوود به این امر اختصاص یافته و توانسته است با استفاده از قدرت سرگرم‌کنندگی خود، فرهنگ غربی را نیز در بسیاری از کشورها آن هم در میان کودکان نهادینه کند.

همچنین قسمت دوم برنامه ارباب سرگرمی روز جمعه (18 مهر) ساعت 20:30 از شبکه افق روی آنتن خواهد رفت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٦ | ۱:٥٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

چهار مستند صنعتی و مهندسی « انسان، علم صنعت »، « دنیای صنعت »، « پل سازان » و « ابرکشتی‌ها » سه شنبه این هفته ، 15 مهر ماه از شبکه مستند پخش می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه مستند « انسان،علم،صنعت » به تهیه کنندگی علیرضا پاک آزاد در 90 قسمت بیست دقیقه‌ای در شبکه مستند سیما تولید شد ه است و هر شب ساعت  20 پخش می شود .

در این مستند ضمن به تصویر کشیدن جدیدترین دستاوردهای علمی و صنعتی ایران با کارشناسان این حوزه نیز گفت و گو می شود و با کمک ویدئو گرافیک عملکرد و کاربرد هر دستاورد را به زبان ساده برای مخاطبان توضیح می دهد .

« دنیای صنعت » نیز مجموعه ای از برنامه های علمی  و مهندسی است که به بررسی اختراعات و شگفتی های دنیای صنعت  می پردازد .دراین مستند جانی اسمیت ، به بزرگترین کارخانه های دنیا سفر می کند تا تجربه شخصی خود را از هر دستاورد صنعتی در جهان به ثبت برساند . این مستند نیز ساعت  22 از شبکه مستند پخش خواهد شد.

 همچنین  قسمتی دیگر ازمجموعه مستند « ابرکشتی ها» با هدف معرفی بزرگترین اقیانوس پیماهای جهان در هفت قسمت از شبکه مستند سیما پخش می شود .

این مجموعه ضمن معرفی ابر باربرها و کشتی های تجاری غول آسای جهان ، سعی دارد از نگاهی نو دنیای درون این کشتی ها را از کاربری اقتصادی گرفته تا نوع غذاهای آشپزخانه شان به تصویر بکشد و برای اولین بار به کاربرد سیستم های ربات های رایانه ای در تحویل و تخلیه بار ، ابرباربرهای فوق سریع ، موتورهای عجیب و سیستم های فوق حرفه ای ایمنی و نحوه خدمات رسانی با تعداد محدود خدمه می پردازد.

« ابرکشتی ها » سه‌شنبه ، ساعت  16 و به مدت  45 دقیقه از شبکه مستند سیما پخش می شود .

قسمت آخر مجموعه علمی مهندسی «پل سازان» نیز ساعت  21 از شبکه مستند پخش می شود.  این مجموعه  8 قسمتی درباره مهندسانی است که باید مطمئن باشند سازه های شگفت انگیز نوین امروز همچون گذشته در برابر حوادث آسیب پذیر نخواهند بود. آنها به محل رویداد این حوادث باز می گردند و آنها را بررسی می کنند همچون یک کارگاه در صحنه ی جرم. اشتباهات گذشته تحلیل شده و از فن آوری های جدید برای مقابله با کانال های گذشته استفاده می‌شود. هریک از پل های بزرگ در حال ساخت با تجربه های حوادث گذشته بنا می‌شود .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٤ | ۱:۱۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مجموعه « داستان زمین » در شش قسمت 50 دقیقه ای از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند به بررسی و کشف اسرار زمین و چگونگی پیدایش آن میپردازد . پروفسور منینگ مجری این مستند و زمین شناس معروف به طور موشکافانه ای به بررسی زمین از ابتدا تا به حال ، از دوره هایی که به شدت گرم بوده تا عصر یخبندان ، پیدایش قاره ها و ... می پردازد.

هرقسمت از این مجموعه شش قسمتی درباره یکی از اسرار کره زمین است . از روی آبهای اقیانوس تا آتشفشان ها و جاهایی و از انیمیشن برای ساخت آن صحنه هایی که دوربین نمی تواند وارد آن شود ، استفاده شده است.

قسمت اول « داستان زمین » یکشنبه ، 9 شهریور ماه ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٢ | ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
بزودی نمایش سریال‌های نگهبانان ساحلی، شب دهم، امیرکبیر و چند سریال دیگر از شبکه تماشا آغاز می‌شود.

شبکه تماشا که سریال‌هایی چون شیدایی و پایتخت 2 را هم‌اکنون به مخاطبان خود ارائه می‌کند، چند سریال جدید را از اواسط پاییز به نمایش می‌گذارد. حمیدرضا سرافرازی، مدیر تامین برنامه شبکه تماشا در این باره گفت: ساعت 18 سریال مرکز پزشکی از این شبکه پخش می‌شود که بعد از آن مزرعه پامفیلد به نمایش درمی‌آید. این سریال محصول کشور کاناداست و در سال 1998 ساخت آن شروع شده و تا 1999 ادامه یافته است. سریال مزرعه پامفیلد روابط عاطفی خانواده‌ای را به‌نمایش می‌گذارد که همگی در کنار یکدیگر در مزرعه‌ای کوچک زندگی می‌کنند و در هر قسمت اتفاقات جالبی برای این خانواده رخ می‌دهد. به گفته مدیر تامین برنامه شبکه تماشا، اکنون ساعت 19 هر روز سریال شیدایی به نمایش درمی‌آید که برای بعد از آن سریال ستایش در نظر گرفته شده و برای ساعت 20 نیز ابتدا نگهبانان ساحلی و بعد از آن کمیسر لسکو به نمایش درمی‌آید.

سرافرازی درباره این سریال‌ها گفت: نگهبانان ساحلی داستان گروهی از امدادگران است که در ساحل یکی از شهرها پایگاهی بنا کرده‌اند و هرگاه برای کشتی‌ها و مسافران آنها اتفاقی بیفتد، به کمک حادثه‌دیدگان می‌روند. هر قسمت از این مجموعه، داستانی مستقل دارد و به زندگی خصوصی امدادگران نیز می‌پردازد. سریال کمیسر لسکو نیز محصول فرانسه و بعد از ناوارو یکی از جذاب‌ترین سریال‌های پلیسی این کشور است.

شبکه تماشا ساعت 21 بعد از سریال پایتخت 2 که در حال پخش است، سریال شب دهم به کارگردانی حسن فتحی را نمایش خواهد داد. به گفته سرافزاری، این سریال سال 1380 از شبکه یک به نمایش درآمد. از بازیگران این سریال می‌توان به حسین یاری، کتایون ریاحی، رویا تیموریان، ثریا قاسمی، پرویز پورحسینی و محمود پاک‌نیت اشاره کرد.

سرافرازی درباره سریال‌های ساعت 22 گفت: اکنون بازگشت به خوشبختی در این ساعت به تماشاگران ارائه می‌شود و بعد از اتمام آن، «رودخانه ماه» را در نظر گرفته‌ایم که یک سریال کره‌ای است که قبلا از شبکه سه به نمایش درآمد و درباره مردی نیرومند است که برای مردم ستمدیده با اشراف فاسد می‌جنگد و با دستبرد به آنها مال و بعد جان آنها را به خطر می‌اندازد.به گفته سرافرازی، شبکه تماشا برای ساعت 23 سریال مختارنامه و بعد از آن امیرکبیر را در نظر گرفته که هر دو از آثار تاریخی تلویزیون است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تماشا , سریال


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٢ | ۱:۱۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مجموعه تلویزیونی "شکرآباد" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، "شکر آباد" شنبه 12 مهر همزمان با شب عید سعید قربان ساعت 22 از شبکه نسیم پخش می شود.

این مجموعه می‌کند با استفاده از زبانی طنز و انتقادی، ضمن ایجاد فضایی شاد و مفرح، مسائل و اتفاقات روز جامعه را نیز یادآوری کند.

داستان ها و اتفاقات این مجموعه در سال های خیلی دور و در مکانی نامعلوم رخ می دهد . البته مردمان و اهالی این مجموعه ، به رغم آنکه در زمان گذشته هستند ، هر از گاه ، از ابزار مدرنی مانند تلفن همراه، تلویزیون ، موتور و ... استفاده می کنند.

در این مجموعه تلویزیونی، ابراهیم شفیعی، سیاوش مفیدی، یزدان فتوحی، محمد رضا خسروی، آرش میراحمدی، کوروش معصومی و چندین هنرمند دیگر نقش آفرینی می کنند و تعداد زیادی هنرور نیز در کنار بازیگران اصلی حضور دارند.

"شکرآباد" در 90 قسمت به تهیه کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی روی آنتن شبکه نسیم می رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٩ | ٧:۳٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رسانه ملی تصاویر بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را با فرمت HD  ضبط، آماده‌سازی و پخش می کند  .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس علیرضا جهان پناه مدیر کل فنی سیما در خصوص این دستاورد مهم و چگونگی تحقق آن گفت: اداره کل فنی بعد از بازی های المپیک 2012 در جلسات متعددی ضمن آسیب شناسی و بررسی کمی و کاستی ها، نقاط قوت و ضعف، سعی کرد از این تجربه برای رویداد ورزشی 2014 بازی های آسیایی استفاده کند. 

وی افزود : یکی از دستاوردهای این جلسات این بود که با توجه به پوشش رویدادهای ورزشی با فرمت  HD تصمیم بر آن شد تا استودیو و نودال سازمان در محل برگزاری بازی ها نیز با کیفیت بالا (HD  )تجهیز و آماده سازی شود.

در حالی که تجهیزات ارسالی ما برای المپیک 2012 و رویدادهای قبلی با فرمت SD بود و لذا ما ظرفیت بالایی از برنامه های تولیدی این مسابقات را از دست می‌دادیم و علاوه بر آن با توجه به تبدیل فرمت HD  به  SD، کیفیت تصاویر نیز تقلیل پیدا می کرد.
وی افزود: بر اساس این رهاورد به این مهم رسیدیم که اگر دفتر سازمان در اینچئون را با فرمت HD  تجهیز کنیم آرشیو غنی از برنامه های ورزشی خواهیم داشت که با این فرمت تولید می شود و با توجه به افتتاح شبکه تلویزیونی ورزشی با فرمت HD  در آینده، آنچه که ضبط می شود می تواند ذخیره بسیار خوب و ارزنده ای برای این شبکه باشد.

بر این اساس امسال و در محل بازی های آسیایی با تجهیزات ضبط تصاویر با فرمت HD  بالغ بر 1000 ساعت برنامه با این فرمت ضبط و به سازمان منتقل خواهد شد.
جهان پناه در ادامه به دستاورد دیگری اشاره کرد و گفت: کار قابل توجه دیگری که در بازی های امسال انجام شد این است که استودیوی تلویزیونی و اتاق فرمان آن به صورت پرتابل طراحی شده است. این تجهیزات در سال 92 خریداری و کار نصب آن آغاز شد.
وی افزود: این رژی و تجهیزات که برای بازی های آسیایی آماده می شد، این فکر را تداعی کرد که قبل از این بازی ها برای بازی های جهانی والیبال و فوتبال استفاده شود تا هم تمرینی برای بازی های آسیایی باشد و هم تجربه قابل توجهی از جهت کار با تجهیزات به دست آید. بر این مبنا پیشنهاد پخش دیجیتال مسابقات جام جهانی فوتبال و مسابقات جهانی والیبال برزیل با فرمت HD  ، به معاون محترم توسعه و فناوری رسانه داده شد. با دستور آقای دکتر علی عسکری امکانات لازم و زیرساخت پخش HD  فراهم شد و این مسابقات برای اولین بار از رسانه ملی با این فرمت پخش شوید.
مدیر کل فنی مرکز تولید و فنی سیما گفت: در پی این دستاورد مهم، رئیس سازمان صداوسیما دستور راه‌اندازی آزمایشی شبکه HD  را صادر کرد و با امکان آماده سازی تصاویر با استفاده از دستگاه تاخیر دهنده این مسابقات با فرمت HD  آماده سازی و پخش شد. هم اکنون پخش آزمایشی شبکه HD  انجام می شود و گزیده هایی از بازی های آسیایی را پخش می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: بر اساس مقررات بازی های بین المللی و آسیایی، سازمان رادیو و تلویزیون کشور میزبان در محل دهکده بازی ها، فضایی را متناسب با امکانات و برنامه ها به کشورهای متقاضی اختصاص می‌دهد. صداوسیمای جمهوری اسلامی هم این فضا را در اختیار گرفت و آن را به چند بخش تقسیم کرد. 

جهان پناه افزود: با توجه به طراحی دفتر که از ماه ها قبل انجام شده بود، فضای 200 مترمربعی در اختیار به یک استودیوی 60 متری تلویزیونی کاملا استاندارد و با تمام امکانات لازم، اتاق فرمان 24 مترمربعی، اتاق تجهیزات 12 مترمربعی، 4 باکس تدوین به مساحت 14 متر مربع، استودیوی 6 مترمربعی رادیویی، باکس صداگذاری برنامه ها به مساحت 5/3 متر مربع، اتاق مهمانان با ابعاد 9 متر مربع و اتاق اداری با ابعاد 50 متر مربع تقسیم شد.
به گفته مدیر کل فنی سیما ، یکی از ویژگی های طراحی استودیو و اتاق فرمان و نودال در بازی های آسیایی این است که تجهیزات و امکانات آن پرتابل است و این تجهیزات به آسانی قابل جابجایی است.
جهان پناه گفت: با توجه به اینکه با فاصله 10 روز پس از بازی های آسیایی مسابقات پاراآسیایی آغاز می شود، پرتابل بودن تجهیزات این امکان را فراهم می کند که در مدت کوتاه زمانی و حداکثر در 48 ساعت بتوانیم به مکان دیگری که برای این مسابقات درنظر گرفته شده است ، نقل مکان کنیم.
وی افزود: همچنین در محل دفتر سازمان در  IBC (مرکز رسانه ای بازی هاInternational Broadcast Center) امکان دریافت 40 خط سیگنال تصویر با فرمت HD  از ورزشگاه های مختلف وجود دارد. البته فرمت تصویر تلویزیون کره با صداوسیمای جمهوری اسلامی متفاوت است که آنها با فریم ریت 60 تصاویر را آماده سازی و ارسال می کنند و با استفاده از روتر سیگنال به فرمت قابل استفاده برای شبکه های تلویزیونی ما تبدیل و در محل دفتر آماده سازی می شود. استفاده از ماتریس 32*32 با فرمت HD  این امکان را به همکاران می دهد که سیگنال دریافتی را مدیریت  و به دستگاه های مربوط توزیع کنند.
مدیر کل فنی مرکز تولید و فنی سیما گفت: همه تصاویر آماده شده توسط 3 خط ماهواره از دفتر سازمان به تهران ارسال می شود . هرکدام ار این خط های ماهواره پهنای باند  MBS 12 را دارد. در کنار هریک از خطوط تصویری 4 کانال صدا هم فعال است. این خطوط صدا قبل از شروع بازی ها تست و نهایی شده است که در طول برگزاری مسابقات مشکلی در ارسال صدا به وجود نیاید.
مدیر کل فنی سیما خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی های استودیوی تلویزیونی به کار گرفته در بازی های آسیایی این است که امسال برای نخستین بار از دوربین های استودیویی استفاده شده است که به طور محسوسی در مقایسه با دوربین های پرتابل کیفیت تصاویر استودیو را بالا می برد.
وی افزود: در نودال  نیز 14 دستگاه رکوردر هارد با فرمت  SSD پیش بینی و نصب شده است تا برنامه ها را با بالاترین کیفیت ممکن ضبط کند. در گذشته ضبط برنامه ها روی مدیای پرتابل انجام و از طریق پرواز به کشور منتقل می شد ولی امسال با فراهم شدن امکان ضبط روی هارد در زمان های خالی همکاران با مدیای LTO که از ظرفیت بالایی برخوردار است کار آرشیو تصاویر و برنامه ها را انجام می دهند، و متناسب با نیاز شبکه ها‌ به صورت Offline آفیش و ارسال می شود. این مهم به دلیل استفاده از تمامی ظرفیت های خطوط ارتباطی و عدم خرید مدیای گران قیمت و حجیم صرفه جویی خوبی در مدیا و دیگر هزینه های مربوط داشته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صدا و سیما , تلویزیون hd , پخش زنده


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٩ | ٧:۱۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رامبد جوان اعلام کرد که تا پایان مهرماه برنامه «خندوانه» طبق روال قبلی، پخش خود را ادامه خواهد داد و بعد از ماه صفر، احتمالاً با سری جدید به تلویزیون برمی‌گردد.

به گزارش ایسنا، رامبد جوان در گفت‌وگو با کافه آرت، گفت: تلویزیون بسیار به ادامه برنامه خندوانه علاقه‌مند است. مسئولان تلویزیون با در نظر گرفتن کیفیت بالای این مجموعه، مایل به ادامه پخش آن هستند. البته حفظ کیفیت بالای یک اثر در درازمدت دشوار است اما تمام سعی خود را کرده‌ایم که «خندوانه» با کیفیتی بالا و برنامه‌هایی جذاب، بر روی آنتن رود و بازخوردی که از مردم می‌بینیم نیز بیانگر موفقیت این برنامه است.

کارگردان و مجری برنامه «خندوانه» در ادامه افزود: برنامه «خندوانه» تا پایان مهرماه پخش خواهد شد. در دو ماه محرم و صفر، برنامه اجرا نخواهد شد. با توجه به حجم بالای پیامک‌هایی که به برنامه فرستاده شده است، صحبت‌هایی برای اجرای سری جدید «خندوانه» شده است. احتمالا اواسط زمستان با سری جدید «خندوانه» برمی‌گردیم.

این بازیگر نمایش «دیوار چهارم» در ادامه افزود: از آنجا که معتقد هستیم که تئاترها باید دیده شوند و مردم باید به تئاتر دیدن عادت کنند، بخشی را در برنامه «خندوانه» به معرفی تئاترهای در حال اجرا اختصاص دادیم. البته هیچ معیاری برای این پیشنهادها نداریم و بر روی این تئاترها ارزش‌گذاری نمی‌کنیم در نتیجه تمام تئاترها را پوشش می‌دهیم.

رامبد جوان در پایان خاطرنشان کرد: بسیار به حضور در تئاتر به عنوان بازیگر علاقه‌مندم اما درگیری‌های و برنامه‌ریزی‌های مجموعه «خندوانه» به من اجازه تئاتر کار کردن را نمی‌دهد اما به تئاتر برخواهم گشت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٩ | ٧:۱٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

ماه‌ها بود که حرف راه‌اندازی شبکه‌ای فرهنگی به میان آمده بود. اولین خبر را خود سید عزت‌الله ضرغامی داد. او بیست و دومین شبکه تلویزیونی را «افق» نامید و اینگونه عنوان کرد که این شبکه قرار است به مسائل مهم انقلاب و دنیای اسلام بپردازد.

شبکه‌ «افق» 12 خرداد ماه امسال به شکل آزمایشی افتتاح شد و یک ماه بعد مدیرش را معرفی کرد. این شبکه با شعار «به افق نگاه کن ...» در بدو امر یک ساعت برنامه داشت که از تیر ماه امسال این مدت به دو ساعت افزایش یافت.

حالا بعد از سه ماه و در شرایطی که هنوز خیلی‌ها افق را نمی‌شناسند، صحبت از راه‌اندازی رسمی است و باز هم ضرغامی در این باره توضیح می‌دهد.

رییس سازمان صداوسیما ششم مهر ماه در جمع خبرنگاران گفته است: تاریخ مشخصی برای افتتاح شبکه افق تعیین نشده است ولی با توجه به کنداکتور شبکه افق و همچنین لزوم افزایش ساعت پخش برنامه‌های این شبکه، زمان زیادی برای راه‌اندازی نداریم. با جمع‌بندی بازخوردها و همچنین تنظیم دقیق جدول و افزایش ساعات پخش، زمان افتتاح رسمی شبکه افق اعلام می‌شود.

 

به این انگیزه، خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا به میان مخاطبان شبکه‌های تلویزیونی رفت تا کارنامه‌ی ثلث اول این شبکه‌ی تازه تاسیس را از نگاه آنان ثبت کند.

«اسم مناسبی برایش انتخاب نکردند، چرا شب‌ و‌ روز برنامه‌هایش را تکرار می‌کند، پخش گزارش‌هایی از جنایات داعش نقطه قوت این شبکه است، بود و نبود «افق» هیچ خلائی را در تلویزیون ایجاد نمی‌کند، پرداختن به شهدا در این شبکه جای کار بیشتری دارد، چه خوب است که شبکه‌ای با زنده کردن یاد شهدا به تلویزیون آمد و ...»

این جملات بخشی از صحبت‌های مردم درباره عملکرد شبکه «افق» است که در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا عنوان می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٩ | ٧:٠۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
تلویزیون منحنی چیست؟
جهان اطراف ما تخت نیست، عمق و بعد دارد و چشم انسان به راحتی می‌تواند کیفیت هر فضایی را درک کند. ایده اولیه تولید و طراحی محصولات خمیده به ویژه تلویزیون‌های دارای انحنا (Curved)، بازسازی فضای واقعی و درگیرکردن همه حواس است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ یکی از ویژگی‌های مهم برای ایجاد این فضای واقعی، ارائه تصاویر با کیفیت بالاست. شفافیت، وضوح رنگ و عمق تصویر از ویژگی‌هایی است که صفحه نمایش‌ UHD می‌تواند در کنار کنتراست بالا و کنترل انعکاس ایجاد کند. به اعتقاد کارشناسان علوم رفتاری، انسان‌ با مشاهده اشیاء خمیده و دارای انحنا، آرامش بیشتری را تجربه می‌کند که به رفع نگرانی منجر خواهد شد. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که استفاده از لوازم دارای انحنا در طراحی داخلی خانه می‌تواند در کنترل تنش‌های ذهنی و عصبی مؤثر واقع شود و باعث آرامش خاطر بیشتر اهالی خانه شود. شاید حکمت انحنا و خمیدگی سقف‌های بلند و گنبدی شکل و دیوارهای گچ‌کاری شده و مدور در معماری اسلامی نیز، در همین  موضوع  نهفته باشد.


سامسونگ به عنوان یکی از صنایع پیشرو در حوزه لوازم صوتی و تصویری، با فناوری نوین تلویزیون‌های دارای انحنا و کیفیت تصویر بسیار بالا، تحول شگرفی در دنیای تلویزیون‌های خانگی پدید آورده است. فرآیند ارتقای تصویر در این فناوری، شامل از بین بردن نویز، ارتقای تصویر به کیفیت UHD‏ و اصلاح و تقویت جزییات تصویر با استفاده از الگوریتم بهبود است.

اما تلویزیون‌های دارای انحنا که تصاویری با کیفیت UHD (یو‌اچ‌دی) پخش می‌کنند، وظیفه‌ای فراتر از ایجاد زیبایی محیطی به عهده دارند. این تولیدات با داشتن 50 تا 80 درصد کنتراست، تصاویری با کیفیت‌تر از تلویزیون‌های تخت به نمایش می‌گذارند و علاوه بر کاهش انعکاس نور محیط در صفحه، منابع نوری را هم کنترل می‌کنند.

تلویزیون‌های Curved (دارای انحنا) سامسونگ در سال 2014 با بهینه‌ترین شعاع انحنا یعنی 4.2 متر ساخته شده است تا بیننده قادر باشد تمام جزئیات تصاویر را حتی از چهار گوشه صفحه نمایش مشاهده کند. در حالی که دیدن چنین جزئیاتی در تلویزیون‌های با صفحه مسطح امکان‌پذیر نیست. همچنین فاصله یکسان از چهار گوشه صفحه، بیشترین میزان کنتراست تصاویر را از تمام نقاط تلویزیون برای بیننده خلق می‌کند.

ویژگی خاص این محصولات، تلفیق دو فناوری خمیدگی و نمایش تصویر با کیفیت بالاست. آنچه در این تلویزیون برای بیننده جذاب است، طبیعی بودن تصاویر و رنگ‌هاست. انطباق خمیدگی صفحه با ساختار چشم و نوع دید انسان، به این موضوع کمک می‌کند که بیننده احساس کند جزئی از تصویر است. جالب است بدانید کابین هواپیماها نیز بر اساس همین شباهت طراحی شده است چرا که دید وسیع‌تر و وضوح بیشتری را برای بیننده ایجاد می‌کند و تماشاگران از هر نقطه‌ای می‌توانند تصاویر را کامل و واضح مشاهده کنند.

انتخاب طراحی خمیده در محصولات سامسونگ جدا از ایجاد یک فناوری نوین و پیشرفته، دلایل زیبایی‌شناسانه نیز دارد؛ طراحی خمیده این تلویزیون‌ها در کنار دیگر اشیاء تخت، جذابیت خاصی به فضا می‌بخشد و تجربه بصری آسان‌تری را برای بیننده فراهم می‌کند، گویی تماشاگر در عمق تصاویر احاطه شده است.

امروزه گرایش به استفاده از اشیاء دارای انحنا در زندگی مدرن، با تأثیرات مثبتی که بر روی سلامت روان و زیبایی فضا می‌گذارند، بیشتر شده است و این امر تولیدکنندگان لوازم خانگی به ویژه وسایل پر مصرف را که به طور مستقیم با چشم انسان در ارتباطند بر آن داشته که به سمت تولید محصولات خمیده با بالاترین کیفیت قدم بردارند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فناوری دیجیتال , تلویزیون hd , کاربرد


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٦ | ۱:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شکر آباد یا خنده بازار

مجموعه طنز شکرآباد با حضور عوامل برنامه خنده بازار اعم از بازیگران و نویسندگان آن ساخته می‌شود.

شهاب عباسی، کارگردان و تهیه‌کننده مجموعه شکرآباد درباره این مجموعه به جام‌جم گفت: نزدیک به سه ماه است که در حال کار روی این مجموعه هستیم و طبق برنامه‌ریزی تا 25 روز دیگر نیز تصویربرداری ادامه خواهد داشت.

عباسی افزود: قرار است این مجموعه در دو اپیزود ده‌دقیقه‌ای پخش شود. ما برای این سریال فضایی قدیمی با جغرافیایی نامشخص را طراحی کرده‌ایم تا ناهنجاری‌های اجتماعی، رفتارهای مردم نسبت به موضوعات مختلف و مشکلات جامعه را در قالب طنز نشان دهیم. در این مجموعه لوکیشن‌ها تقریبا ثابت است و شخصیت‌ها تغییر می‌کنند. در هر بخش یک داستان و موضوع را مطرح و به وسیله شوخی و طنز آن را بررسی می‌کنیم.

وی ادامه داد: ما در شکرآباد با رویکردی طنز و داستانی مسائل روز جامعه نظیر اعتیاد، دوست ناباب، تعامل خانواده‌ها با فرزندان، برخورد جامعه با افراد معتاد، بازنشستگی، مد و دیگر موضوعات اجتماعی و فرهنگی را که همگی به نوعی از چالش‌های جامعه محسوب می‌شوند بیان می‌کنیم. ما برای این مجموعه 90 قسمت را در نظر گرفته‌ایم که اگر مورد توجه مخاطبان شبکه نسیم قرار گرفت، ساخت آن را ادامه خواهیم داد.

وی داشتن ریتم تند در زمانی کوتاه را از جمله ویژگی‌های مجموعه طنز شکرآباد دانست و درباره بازیگران آن بیان کرد: در این مجموعه از تمام بازیگرانی که در خنده بازار حضور داشتند استفاده کرده‌ایم و بازیگرانی چون ابراهیم شفیعی، سیاوش مفیدی، یزدان فتوحی، محمدرضا خسروی، آرش میراحمدی و کورش معصومی در شکرآباد بازی می‌کنند.

کارگردان مجموعه شکرآباد درباره تفاوت‌های این مجموعه با خنده بازار توضیح داد: ما در این مجموعه از همه افرادی که در خنده بازار حضور داشتند استفاده کرده‌ایم، حتی نویسندگان خنده‌بازاری هستند. بازیگران هم یکی هستند ولی ساختار کار متفاوت است. ما در شکرآباد به صورت سریال کار کردیم و مخاطب در هر قسمت یک داستان واحد را خواهد دید. ولی در خنده بازار روایت‌ها اپیزودیک بود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٦ | ۱:۱٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با هدف تبیین مهارت‌های زندگی و نیز سبک زندگی اسلامی ایرانی، برنامه ترکیبی «مهمونی» از امشب ساعت 21 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این برنامه که با مبنای پژوهش های مستند جامعه شناسی و روان شناختی در حوزه خانواده تولید و پخش می‌‌شود از خانواده‌ها و زوج های جوان دعوت شده تا در گفت‌وگوی صمیمانه  ارزیابی خود را از خانواده موفق بیان کنند.

در برنامه «مهمونی» اردشیر منظم در آیتمی با عنوان «داستانک» قصه‌های طنز کوتاهی را پیرامون سبک زندگی و مهارت های زندگی بیان می‌کند.

این برنامه 30 دقیقه‌ای با اجرای محمدرضا قلمبر و حسن اسماعیل پور از شنبه تا پنجشنبه ساعت 21 پخش می‌شود.

مقداد مومن نژاد تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه «مهمونی» را  برعهده داشته و میلاد شیران به عنوان سردبیر و سرپرست گویندگان او را همراهی می‌کند.

تیزر برنامه


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : شنبه ۱۳٩۳/٧/٥ | ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
پخش برنامه «شب کوک» از اول مهر ساعت 22:30 از شبکه نسیم پخش آغاز شده است.

«شب کوک» در آیتم تازه نفس با دعوت از خوانندگان با استعداد کشورمان که تاکنون فرصتی برای فعالیت حرفه‌ای نداشته‌اند، آنها را معرفی می‌کند و امشب قطعه «آسمان ایران» با حضور حامد طاها خواننده جوان کشورمان در شب کوک شنیده می‌شود.

از دیگر بخش‌های این برنامه می‌توان به پخش آهنگ‌های درخواستی مخاطبان از احسان خواجه امیری، رضا صادقی، بنیامین بهادری، فرزاد فرزین، محسن یگانه، مرتضی پاشایی، بهنام صفوی، مازیار فلاحی، مهدی یغمایی، محمد علیزاده، محسن چاوشی، بابک جهانبخش و ... اشاره کرد.

این برنامه آثار با ارزش و پر محتوای موسیقی سنتی، پاپ، قومی‌و محلی با مضامین اجتماعی، ملی، انقلابی، مذهبی و تحلیل و بررسی وضع موسیقی کشور را به مخاطبان خود ارائه می‌کند.

برنامه «شب کوک» شبکه نسیم به کارگردانی و اجرای باربد بابایی و تهیه کنندگی‌هادی دمیرچی روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۳ | ۸:٥٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

معاون سیما با اعلام رضایت از موفقیت شبکه نسیم در ایجاد روحیه شادی و نشاط در فضای عمومی جامعه، گفت: امروز نسیم یکی از پربیننده‌ترین شبکه‌های سیماست و همان‌طور که می‌خواستیم حال مردم با دیدن این برنامه‌ها، خوب و شاد می‌شود.

بر این اساس در گزارشی که مدیران گروه‌های شبکه تلویزیونی نسیم در ادامه این جلسه ارائه کردند، اعلام شد: پاییز امسال برنامه‌های متنوعی همچون نسیم مهارت، شکر آباد( سریال طنز شبانه)، مهمانی، آفساید، گوشی شو (بیان خاطرات شیرین و لطیفه گویی میهمانان هنری)، مسابقه بادبادک‌ها( مسابقه برای کودکان زیر 8 سال)، نه سیم خاردار(بیان مسائل اجتماعی و سیاسی به زبان طنز، درون مایه ی این برنامه ترکیبی – نمایشی) ، شب کوک ( معرفی خوانندگان جدید) و چند برنامه دیگر روی آنتن شبکه نسیم می‌آید.

معاون سیما در ادامه این جلسه همچنین به نقل خاطره‌ای از مادر دو شهید دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بزرگواری برای ما نقل کرد که این مادر بزرگوار که هم اکنون در بستر بیماری و تحت شیمی درمانی قرار دارد، بیننده پروپا قرص شبکه نسیم است و به اطرافیانش می‌گوید با دیدن برنامه‌های شاد این شبکه سعی می‌کند روحیه و نشاط خود را به دست آورد.

دارابی گفت: این نگاه مخاطب به تلویزیون برای ما ارزشمند است و نشان می‌دهد به وظیفه‌مان در اثرگذاری مناسب تلویزیون موفق بوده‌ایم.

معاون سیما همچنین پرداختن به موضوعات مهمی چون سبک زندگی ایرانی - اسلامی، موضوع جمعیت، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولیدات داخلی، مدیریت جهادی و کارهای فرهنگی را از جمله وظایف برنامه‌سازان در سیما عنوان کرد و گفت بر همین اساس لازم است فضای معنوی شبکه نمایش و نسیم تقویت شود. همچنین باید بهترین برنامه‌های طنز دیگر شبکه ها در شبکه نسیم پخش شود. شبکه نسیم پاتوق طنز و کمدی سیماست.

وی همچنین بر همکاری مستمر و پویای اساتید حوزه و دانشگاه با تلویزیون تاکید کرد و گفت: باید نظریه‌پردازی مناسبی در زمینه مبانی شادی و نشاط ارائه شود.

در پایان بازدید دارابی از شبکه نمایش و نسیم وی از زحمات شبانه‌روزی و جهادی مدیران و کارکنان این دو شبکه تلویزیونی تقدیر کرد و گفت: هر دو این شبکه ها بخصوص شبکه نسیم جزو شبکه‌های پر بیننده سیما هستند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٢ | ۳:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، علی دارابی به همراه مدیران ستادی این معاونت از بخش‌های مختلف تولیدی، اداری و پخش شبکه‌های نسیم و نمایش بازدید و با مدیران و کارکنان بخش‌های مختلف این دو شبکه دیدار و گفت‌وگو کرد.

پس از این بازدید پنج ساعته، جلسه شورای مدیران شبکه‌های نسیم و نمایش که به صورت مشترک توسط یک تیم اداره می‌شوند، با حضور معاون سیما تشکیل و گزارشی از عملکرد این دو شبکه ارائه شد، سپس مدیران هر بخش نیز اطلاعات کامل و جامعی در مورد روند کارهای در دست تولید ارائه دادند.

کرمی گفت: هم اکنون در آرشیو شبکه نمایش 4944 فیلم سینمایی داخلی و خارجی با بهترین کیفیت و با تفکیک ژانر، عکس، خلاصه و دیگر جزییات آماده‌سازی و آرشیو شده است.

مدیر شبکه نمایش با اشاره به تدارک خاص این شبکه برای روزهای پنجشنبه و جمعه گفت: بر اساس این برنامه‌ریزی هر هفته 15 فیلم سینمایی داخلی و خارجی جدید از شبکه پخش می‌شود تا مخاطبان لحظات سرگرم‌کننده‌ای را با این شبکه تجربه کنند.

وی افزود، این شبکه همچنین در هر هفته 35 فیلم سینمایی داخلی و خارجی جدید برای نمایش تدارک می‌بیند.

در گزارش شبکه نمایش اشاره شد که این شبکه از ابتدای تاسیس تاکنون 39 عنوان برنامه مشتمل بر 18486 دقیقه ( برنامه هایی چون سینما پشت پرده و صحنه ، نمای ناب ، زیگزاگ ، سینمای کلاسیک و نقد ویژه و..) پخش کرده است.

این شبکه همچنین 16 عنوان برنامه‌ تولیدی را برای پخش در آینده طراحی کرده است که در صورت تامین اعتبار برخی از این برنامه‌ها در پاییز و زمستان امسال روی آنتن شبکه نمایش خواهند رفت؛ از جمله این برنامه‌ها می‌توان به تکیه نمایش، مجله سینمایی، کافه تیتراژ، کپی برابر اصل، ستاره بیست، مسابقه ضربدر 100و نمایش عاشقی اشاره کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش , فیلم سینمایی


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٢ | ۳:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پشت صحنه فیلم سینمایی «چ» فردا ساعت 19 از شبکه تلویزیونی «افق» پخش می‌شود.

پشت صحنه متفاوتی برای این فیلم در نسخه‌های نمایش خانگی وجود دارد که این مستنداین صحنه ها را به مدت 50 دقیقه پخش می‌کند.

فیلم سینمایی «چ» روایت 48 ساعت از زندگی شهید چمران در پاوه است.

 فیلم «چ» دارای 520 پلان است و در مقایسه با فیلم‌های دیگر ژانر سینمای جنگی ایرانی، دارای جلوه‌های ویژه و صحنه آرایی‌های نظامی کم‌نظیری است.

 فیلم‌برداری این فیلم 5 ماه، صداگذاری 6 ماه و مونتاژ 4 ماه و همگی به صورت بی‌وقفه انجام شد.

همچنین عملیات خلاقه ویژوال افکت 16 ماه به صورت همزمان با دیگر کارهای فیلمسازی به طول انجامید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق , فیلم سینمایی


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٢ | ٢:۳٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
اعضای شورای شهر مشهد با اختصاص 40 میلیارد ریال از سوی شهرداری مشهد برای راه‌اندازی شبکه ملی زیارت موافقت کردند.

اعضای شورای شهر مشهد ظهر سه‌شنبه با طرح دو فوریتی برای اختصاص بودجه 40 میلیارد ریالی برای راه‌اندازی شبکه ملی زیارت موافقت کردند.

در تبصره این طرح آمده است که اگر صداوسیما ظرف مدت سه ماه این شبکه را راه‌اندازی نکرد باید تمام این مبلغ را به حساب شهرداری مشهد بازگرداند.

در راستای تفاهم میان استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد، اداره‌کل صدا و سیمای خراسان‌رضوی به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری مبلغ 40 میلیارد ریال برای راه‌اندازی شبکه ملی زیارت اختصاص دهد.

مطابق این تفاهم‌نامه استانداری خراسان‌رضوی باید مبلغ 20 میلیارد ریال را برای راه‌اندازی این شبکه اختصاص دهد تا به همراه مبلغ 40 میلیارد ریالی شهرداری مشهد در پنجم مهر ماه جاری به حساب صدا و سیمای خراسان‌رضوی واریز شود.

این شبکه باید حداقل ظرف سه ماه آینده راه‌اندازی شود زیرا در غیر این صورت مطابق توافق صورت گرفته صداوسیما تمام این مبلغ را به حساب شهرداری مشهد بازمی‌گرداند.

شبکه ملی زیارت نقش بسزایی در ترویج فرهنگ رضوی دارد

شهردار مشهد هم در این زمینه با اعلام اینکه مشارکت در راه‌اندازی شبکه ملی زیارت به ترویج فرهنگ و تربیت رضوی کمک می‌کند، گفت: مشهد پایتخت معنوی ایران اسلامی است و بی تردید راه اندازی این شبکه اثرات مطلوب فرهنگی و معنوی را به دنبال دارد.

صولت مرتضوی در جلسه شورای شهر مشهد اظهار کرد: مطابق توافقاتی که صورت گرفته قرار است 4 میلیارد تومان از سوی شهرداری مشهد و 2 میلیارد تومان از سوی استانداری خراسان رضوی به منظور راه اندازی شبکه ملی زیارت اختصاص داده شود.

وی ادامه داد: مشهد پایتخت معنوی ایران اسلامی است بنابراین باید با مشارکت در راه اندازی این شبکه به ترویج فرهنگ و تربیت رضوی در سطح کشور و جهان بپردازیم.

شهردار مشهد یادآور شد: صداوسیما متعهد شده تا ظرف مدت سه ماه نسبت به راه‌اندازی این شبکه اقدام کند و شهرداری از راه اندازی این شبکه استقبال می‌کند.

به گفته وی مطابق سند چشم‌انداز تعداد زائران حرم رضوی به 50 میلیون نفر می رسد و این شبکه می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

مرتضوی با اعلام اینکه اگر شهرداری مبلغ 4 میلیارد تومانی را که متعهد شده پرداخت نکند آنگاه این امتیاز به استان دیگری داده می شود، افزود: مشهد پایتخت معنوی ایران اسلامی است و بی تردید راه اندازی این شبکه اثرات مطلوب فرهنگی و معنوی را به دنبال دارد.

شهردار مشهد تصریح کرد: این شبکه علاوه بر تاثیرات فرهنگی و معنوی در اشتغالزایی و خدمت به زائران داخلی و خارجی نیز نقش دارد.

خبرگزاری مهر


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه های جدید , افتتاح


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩۳/٧/۱ | ٧:٢۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.