EPG (راهنمای الکترونیکی برنامه ها) شبکه رادیویی دانش در فرستنده های اول دیجیتال استان ها  که از فیبر نوری تغذیه می کنند فعال گردید.

 


تاامروز یعنی سی ام مهر ماه  1392 از طریق گیرنده های دیجیتال می توان EPG شبکه های اول،دوم،سوم،چهارم،تهران،قرآن،تماشا،سلامت،مستند،شما،نمایش،آی فیلم،بازار،پرس تی وی،ورزش و پویا و همچنین شبکه های رادیویی سلامت و دانش را دریافت نمود.

هم استانی های گرامی می توانند با زدن دکمه EPG کنترل گیرنده های دیجیتال خود از این پس زمان پخش برنامه های شبکه رادیویی دانش را دیافت نمایند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , راهنمای الکترونیکی , epg , رادیو


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۳٠ | ۳:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
علی دارابی معاون سیما در مراسم تجلیل از مدیران و فعالان رسانه ملی از راه اندازی شبکه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بیداری اسلامی تا قبل از آغاز ماه محرم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تجلیل از مدیران و فعالانه رسانه ملی بخاطر تلاش صادقانه در هفته دفاع مقدس به همت بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس امروز در سالن رضوان بسیج صدا و سیما برگزار شد.


علی دارابی معاون سیما، محمد حسین صوفی معاون صدا، سردار سرتیپ بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و همچنین مدیران شبکه های مختلف صدا و سیما در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم سردار کارگر با اشاره به متفاوت برگزار شدن هفته دفاع مقدس امسال نسبت به سالهای گذشته عنوان کرد: امسال هفته دفاع مقدس چه از لحاظ کمی و چه کیفی پر شورتر برگزار شد نقش بی بدیل صدا و سیما در این هفته نباید نادیده گرفته شود چون بی اغراق صدا و سیما از خود ما در این زمینه جلوتر بود و از ابتدای سال 2 ستاد را در ستاد مرکزی بزرگداشت دفاع مقدس تشکیل داد تا برای این هفته برنامه ریزی کند.

وی اشاره کرد: مساله معنویت و عقلانیت در جنگ تحمیلی باید مورد توجه قرار گیرد. شعار امسال ما نیز درسها و عبرتهایی از دفاع مقدس بود چون دفاع مقدس حیثیت ماست و گنجینه ارزشمند و گرانبها برای مردم ایران به حساب می آید پس اگر به دنبال تاریخ افتخارات ایران هستید باید به سراغ 8 سال دفاع مقدس برویم.

دفاع مقدس دانشگاه آدم سازی است

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس بهترین عرصه برای گفتمان سازی برای انقلاب اسلامی است عنوان کرد: چون دفاع مقدس دانشگاه آدم سازی است ما می توانیم سبک های جدیدی از انسان شناسی را ارائه دهیم و مردم را با بصیرت آگاه کنیم قدرت و اقتداری که امروزه رئیس جمهور ما در سازمان ملل دارد برگرفته از دفاع مقدس است. این حماسه درس بزرگی برای ما و عبرت بزرگتری برای بیگانگان بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس اضافه کرد: وقتی الگوی دفاع مقدس ما به کشورهایی مثل لبنان، سوریه و مقاومت غزه کشیده شد این کشورها توانستند موفق شوند بنابراین دستاوردهای ما به کشورهای دیگر جهان هم کمک کرده است. ما پیش از این حتی سیم خاردار را هم از خارج وارد می کردیم اما امروزه همه دنیا می خواهد جلو ما را بگیرد که از غنی سازی اورانیوم دست برداریم که همگی این اتفاقات به برکت دفاع مقدس شکل گرفته است.

دارابی: شبکه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بیداری اسلامی راه اندازی می شود

در ادامه مراسم علی دارابی معاون سیما در سخنانی عنوان کرد: اگر ما در هفته دفاع مقدس به این مقوله می پردازیم علاوه بر تجدید خاطره و بازخوانی رشادتهای شهدا و بسیجیان به این دلیل است که ما نیازمند این فرهنگ هستیم و باید بدانیم که دفاع مقدس چه بوده که در سایه آن ایران توانست حیات طیبه ای را برای انقلاب پدید آورد.

وی تصریح کرد: اگر ما به درستی به دیدگاهها و اندیشه های دفاع مقدس نپردازیم این حماسه دچار تحریف می شود بنابر این ما وظیفه داریم که در برابر تحریف ها روشنگری کنیم نسل جوان ما باید به عنوان مخاطب جدی در برنامه سازی ها مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیما با اشاره به برنامه های سالانه ای که برای حوزه دفاع مقدس انجام می گیرد توضیح داد: در تدارک گسترده ای که برای هفته دفاع مقدس دیده بودیم توانستیم برنامه های جدید و نوآورانه ای در عرصه دفاع مقدس تولید و جشنواره ها و سریالهایی را تولید پخش کنیم. همچنین در مورد پویانمایی، مستند و انیمیشن نیز فعال بودیم و امسال هم مانند سال گذشته کتابهایی در حوزه دفاع مقدس همچون "پایی که جا ماند" و "نورالدین پسر ایران" باز خوانی شدند.

دارابی یادآور شد: در سالهای اخیر بیش از 100 فیلم تلویزیونی و 35 سریال در حوزه دفاع مقدس تولید شده است اما ضرورت ایجاد شبکه تلویزیونی که حوزه گفتمانی آن انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بیداری اسلامی باشد احساس می شود. این مژده را می دهم که این شبکه تخصصی 24 ساعته تا قبل از محرم به شکل آزمایشی شروع به کار می کند. تلاش می کنیم در آغاز ماه محرم پازل شبکه های سیما تکمیل شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , صدا و سیما


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۳٠ | ۳:۱٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند « مارهای غول پیکر » ساخته دیوید هاملین سه شنبه این هفته، 30 مهر ماه ، ساعت 22 به روی آنتن شبکه مستند می رود.

 

در « مارهای غول پیکر » گونه های مارهای بزرگ و واکنش های آنها نسبت به محیط ، موجودات و انسانها به تصویر گرفته می شوند. مارهایی به طول ۹ متر که در مرداب ها و در میان شاخ و برگ درختان پنهان می شوند و در کمین شکار خود می نشینند.اندازه ی این مارهای عظیم الجثه هرگز بزرگتر از آنچه می بینید نخواهند شد و البته اشتهای آنها برای بلعیدن طعمه های نگون بخت. وجود بیش از ۱۰۰ دندان، ۵۰۰ مهره، و ۱۰۰۰ دنده در کالبد آنها شکارچیانی شگفت انگیز از آنان ساخته است. این مارها به سبب ساختار استثنایی آرواره های پایینی و استخوان سر و همچنین نداشتن جناغ سینه قادر به بلعیدن طعمه های به مراتب بزرگتری نسبت به جثه ی خود هستند.

گفتنی است شبکه مستند هر شب در این ساعت جدیدترین و بهترین مستندهای جهان را به روی آنتن می برد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٩ | ۳:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

هری پاتر هرشب ساعت 19 از شبکه نمایش


 

مجموعه فیلم های هری پاتر از 25 مهر ماه آغاز شده است و قسمت های اول و دوم آن به صورت دو بخش پخش شده است.

این فیلم جایگزین مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها در سانس ساعت19 شبکه نمایش شده است.

و در این هفت قسمت داستان های زیر را به رخ کشیده است:

۱. هری پاتر و سنگ جادو  (2 قسمت)
۲. هری پاتر و تالار اسرار   (2 قسمت)
۳. هری پاتر و زندانی آزکابان
۴. هری پاتر و جام آتش
۵. هری پاتر و محفل ققنوس
۶. هری پاتر و شاهزاده دورگه
۷. هری پاتر و یادگاران مرگ


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش , فیلم سینمایی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٩ | ٢:۱۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
بخش هایی از برنامه ها و سریال های پرمخاطب در قالب برنامه "نسیم2" از شبکه دو سیما پخش می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مدیر تأمین برنامه شبکه دو از پخش بخش‌هایی از برنامه‌های «کلاه قرمزی»، «هوشیار و بیدار»، «بازم مدرسم دیر شد»، «صندلی داغ» ، «آب پریا» و برنامه هایی از این دست در هفته‌های آینده  از این شبکه خبر داد.

 
محسن همتی‌نژاد گفت: برنامه‌ای با عنوان «نسیم 2» چند روزی است که کارش را شروع کرده است و در واقع همچون شبکه نسیم بخش‌ها و سکانس‌هایی از تولیدات شبکه دو سیما را به شکل کلاکت پخش می‌کند. این برنامه هم اکنون هر روز در سه نوبت صبح، ظهر و شب به روی آنتن می‌رود که بخش‌هایی از برنامه‌هایی مثل «کلاه قرمزی» و سریال‌ «مدیر کل» را پخش می‌کند و قصد داریم برای هفته‌های آینده پخش کارهای دیگری چون «دوربین مخفی»، «مستندهای آفرینش»، «صندلی داغ»، «مستربین»، «بازم مدرسم دیر شد»، «سیب خنده»، «اسکار»، «هوشیار و بیدار» و «آب‌پریا»  را در کنداکتور "نسیم 2" جای دهیم. وی در ادامه هدف از پخش برنامه‌ای با عنوان نسیم (2) را تبلیغی برای شبکه طنز (نسیم) دانست و افزود: وجود چنین برنامه‌ای در شبکه دو سیما در واقع تصمیم‌گیری گروهی بوده و بناست که چنین برنامه‌ای در همه شبکه‌های سراسری در جهت تبلیغ شبکه نسیم در دستور کار قرار گیرد. مدیر تأمین برنامه شبکه دو تأکید کرد: در کل هدف اصلی برنامه «نسیم 2»، هم‌افزایی و تبلیغ برنامه‌های شبکه نسیم است. همتی‌نژاد در پایان گفت‌وگو با ایسنا گفت: این برنامه بازخورد خوبی داشته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه2 , شبکه نسیم


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٩ | ٢:٠۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دریافت شبکه‌های تلویزیونی جمهوری آذربایجان با گیرنده‌های دیجیتال در نقطه صفر مرزی در شهرستان جلفا همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، بیش از سه ماه از اولین رویت شبکه‌های آذربایجانی در شهر مرزی جلفا می‌گذرد و ارتقای سیستم تلویزیونی جمهوری آذربایجان از آنالوگ به دیجیتال و مشکلات موجود در سیستم‌های صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، موجب بروز این مشکل عنوان شده است.

همچنین در حالی که برنامه‌های تلویزیونی جمهوری آذربایجان با کیفیت اچ‌دی دریافت می‌شود، ولی همچنان کیفیت دریافت شبکه‌های ایرانی از طریق گیرنده‌های دیجیتالی به جهت قطعی مکرر شبکه‌ها و همچنین وزش باد و بارش باران پایین بوده و موجب روی آوردن مردم به گیرنده‌های ماهواره‌ای شده است.

بر اساس این گزارش، در نیمه نخست سال جاری بیش از 30 مورد قطعی شبکه‌های دیجیتالی در شهرستان جلفا روی داده است که در هر بار خرابی، مدت زمان طولانی برای رفع مشکل به وجود آمده صورت می‌گیرد.

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در تمام کشورهای دنیا، مناطق مرزی سیگنال‌های تلویزیونی و رادیویی دو طرف را دریافت می‌کنند و این امری معمول بوده و غیرعادی نیست.

علی نواداد افزود: در منطقه جلفا نیز به دلیل اینکه فرستنده‌های کشور همسایه در منطقه مرزی واقع شده است، برنامه‌های تلویزیونی آنها قابل دریافت بوده و به شکل متقابل، مرزنشنیان کشور همسایه نیز برنامه‌های تلویزیونی ما را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در گذشته تعداد کانال‌های کشور همسایه محدود بود و می‌توانستیم با نصب امکانات فنی از دریافت آنها در داخل جلوگیری کنیم ولی این امر اکنون که فرستنده‌های آنها پیشرفته شده و تعداد کانال‌هایشان افزایش یافته ممکن نیست.

وی درخصوص قطعی شبکه‌های تلویزیون دیجیتال ایران در این منطقه در برخی مواقع نیز گفت: فرستنده‌ای که در منطقه جلفا قرار دارد جزو فرستنده‌های پرقدرت نیست و ما نمی‌توانیم به صورت 24 ساعته نیروی انسانی متخصص را در آنجا مستقر کنیم به همین دلیل هنگام بروز اختلال با اطلاع صداوسیما، نیروهای فنی در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شده و به رفع مشکل به وجود آمده می‌پردازند.

نواداد یادآور شد: فرستنده‌های پر قدرت در 10 نقطه استان واقع است که همکاران ما به صورت 24 ساله در آنجا حضور دارند.

شهرستان جلفا با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۱۴۶ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه مرزی ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد.

شهر شش هزار نفری جلفا مرکز شهرستان جلفا بوده و در حاشیه رودخانه مرزی ارس واقع شده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , صدا و سیما , دیجیتال آذربایجان شرقی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۸ | ۱:٥۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه مستند به زودی برنامه زنده صبحگاهی با عنوان « روی پلک صبح » را پخش خواهد کرد.

 

« روی پلک صبح » قرار است وقایع و رویدادهای مختلف کشورمان را از طریق هنر عکاسی مستند به مخاطبان معرفی کند. در بخش اصلی این برنامه مجری - عکاس در مورد عکس هایی که در مورد سوژه های مختلف طی 24 ساعت گذشته عکاسی کرده ، صحبت می کند.

همچنین در این برنامه اتفاقات تاریخی و مناسبت های مختلف توسط عکس های جذاب و کمتر دیده شده ، معرفی می شوند و به رویدادهای تاریخی از دریچه تصویر مستند پرداخته خواهد شد.

ضمن این که مخاطبان شبکه مستند از اقصی نقاط کشورمان نیز فرصت خواهند داشت تا از اتفاقات مختلف و رویدادهای خبری ، اجتماعی ، طبیعی ، فرهنگی و... عکس تهیه کنند و به برنامه « روی پلک صبح» بفرستند تا با حفظ نامشان به نمایش درآید.

علاقمندان می توانند عکس های خود را از طریق سایت شبکه مستند به نشانی  mostanad.iribtv.ir و یا باشگاه مخاطبان شبکه مستند به نشانی iribcloob.ir/mostanad  به این برنامه ارسال کنند.

گفتنی است شبکه مستند از زمان تاسیس تاکنون برنامه زنده صبحگاهی نداشته است .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۸ | ۱:٥۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
پخش بلندترین مجموعه انیمیشن مرکز پویانمایی صبا با عنوان «مهارت‌های زندگی» به کارگردانی فرخ یکدانه از این هفته از شبکه پویا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، «مهارت‌های زندگی» در 250 قسمت به کارگردانی فرخ یکدانه ساخته شده است. مراحل تحقیق و کارشناسی آن از ابتدای سال 90 آغاز شده و از امروز ساعت 19 و 10 دقیقه برای گروه سنی هفت تا 14 سال به نمایش در می‌آید.

 

این مجموعه انیمیشن به مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی اجتماعی و نکات مربوط به آداب معاشرت اختصاص دارد که با استفاده از ساختارهای خانوادگی شهری و در برخی موارد روستایی، مراتب آموزه‌های مورد بحث را به تصویر می‌کشد.

 

داستان‌های «مهارت‌های زندگی» که با تکنیک سه‌بعدی رایانه‌ای تولید شده است، درباره خانواده‌ای فرهنگی و متوسط است که یک پسر و یک دختر در سنین دبستان و راهنمایی دارند که با پدربزرگ و مادربزرگ زندگی می‌کنند. این مجموعه انیمیشن از سوی چند کارگردان تولید شده که از آن جمله می‌توان به ارشاد رهبر، مهراب ناصری، بهروز روستایی و امین حسینیون اشاره کرد که تحت سرپرستی فرخ یکدانه قسمت‌های مختلف این انیمیشن را ساخته‌اند. منوچهر اکبرلو، مهدی شاه‌پیری، برزویه نوروزی، امین حسینیون، حمزه ابراهیم‌زاده، احسان مجیدی، علی‌اصغر دشتچی، مریم اکبرلو، محمدرضا مرزوقی، طلیعه طریقی، نژلا نوشیروانی، پیام شیرمحمدی، رضا سردار، پریا علی‌محمدی، امیر پرویزپویان و سیدمصطفی حسینیون نگارش آن را برعهده داشته‌اند.

سری دوم مجموعه انیمیشن روباه کلک، خروس زیرک نیز در مرکز پویانمایی صبا تولید می‌شود.

بعد از استقبال از سری اول این مجموعه، ساخت سری دوم آن نیز در دستور ساخت قرار گرفته است.

روباه کلک، خروس زیرک برگرفته از ادبیات کهن فارسی و داستان روباه و خروسِ کتاب‌ قدیم دوم دبستان است. در هر قسمت از این مجموعه روباه سعی می‌کند خروس را به دام بیندازد و هر بار خروس با زیرکی و طی ماجرا‌هایی طنز‌آمیز خود را از مخمصه می‌رهاند. این برنامه موزیکال است و به شیوه کات اوت ساخته می‌شود.

تکنیک ساخت این مجموعه کات اوت است ولی از نظر اجرا با انواع مشابه خود تفاوت دارد زیرا تلاش شده تا از حداکثر توان نرم‌افزاری استفاده شود و به همین دلیل حرکات و بازی‌ها بسیار نرم بوده و تماشاگر به زحمت متوجه تکنیک کات اوت می‌شود؛ در طراحی زمینه‌ها و فضای مجموعه نیز نگاهی به مینیاتور ایرانی و موسیقی محلی کردی، در فرمی جدید شده است.

از این مجموعه فعلا 20 قسمت 15 دقیقه‌ای آماده پخش شده و 26 قسمت دیگر در دست تولید است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۸ | ۱:٤۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

«جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» در شبکه مستند

قسمت دوم مستند جدید و جذاب «جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» شنبه 27 مهر ماه  به روی آنتن می رود.  

«جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» محصول 2013 و مجموعه ای سه قسمتی است که در هر قسمت آن به مدت 60 دقیقه شاهد تصاویری از زندگی پنگوئن ها خواهیم بود.

این مستند با بیش از پنجاه دوربین جاسوسی تصویربرداری شده است و برای اولین بار لحظاتی دیده نشده از زندگی این پرنده را ثبت کرده است. این تصاویر از زوایای مختلف اسرار مخفیانه این موجود را بازگو می کند.

متیو گوردن و فیلیپ دالتون تهیه کنندان این مجموعه هستند و جان داونر کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

تصاویری واقعی از پیوند اعضا در « مستند پزشکی»

« مستند پزشکی» ساخته محمدعلی شیرزادی از شنبه ، 27مهر ماه ، هر روز ، ساعت 17 از شبکه مستند پخش می شود.  

درهر قسمت از این مجموعه ضمن معرفی بیماری های خاص و علل نیاز آنها به عمل و توضیحات پزشکی و آموزشی درباره آن ، با خود بیمار نیز همراه می شود و این همراهی تا اتاق عمل و صحنه های واقعی جراحی ادامه خواهد داشت.

در « مستند پزشکی» تصاویری واقعی از عمل جراحی نظیر چشم ، قلب و کلیه توسط تیم جراحی ایرانی به نمایش درخواهد آمد و از صحنه های شگفت انگیز آن می توان به تصاویر عمل پیوند اعضا اشاره کرد

از عوامل تولید این مجموعه می توان از : محمدعلی شیرزادی ( تهیه کننده و کارگردان) ، محمدربیع هاشمی و محمود جوادی ( تصویربرداران) ، محسن عبدلی ( دستیار تهیه) ، کاوه جانملکی ( صدابردار) ، محمدربیع هاشمی ( نورپرداز) ، سولماز سیدی ( محقق) ، طناز رومیانی ( نویسنده) و مهیار ستاری ( گوینده) نام برد.

علاقمندان می توانند این مستند را شنبه ، 27 مهر ، ساعت 22 از شبکه مستند ببینند.

روایت ساخت طولانی ترین پل جهان

مجموعه مستند « ابر سازه ها » که یکشنبه ها ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود ، در این قسمت به سراغ بلندترین پل کابلی جهان در یونان می رود.   


 این پل در بین پل های کابلی جهان طولانی ترین است . این پل با چالشهایی روبرو است که می تواند هر پل معمولی دیگری را به کلی خراب کند آب زیر آن بسیار عمیق و بستر دریا در زیر آن خیلی نرم است و یک گسل آتشفشانی از وسط آن میگذرد چگونه می توان پلی طراحی کرد که از شدید ترین بلایای طبیعی در امان بماند ؟

« ابر سازه ها » به اجرای پروژه های عظیم در نقاط مختلف دنیا با موضوعات گوناگون سد سازی , ساخت برج , فرودگاه , پل , تونل , بزرگراه و. .... میپردازد که برخی از آنها عبارت اند از : مستند ساخت پیست اسکی دبی - گسترش کانال پاناما- ساخت فرودگاه هنگ کنگ - ساخت استادیوم در آریزونا آمریکا - پل 80 کیلومتری که شمال آمریکا را به آسیا وصل میکند-ساخت پلی بر روی رودخانه کوپر - هتل برج .

 در این مجموعه سعی شده است از روند پروژه ها از روزهای اولیه اجرا تا مرحله بهره برداری تصویر و گزارش تهیه شود و در گفت و گو با مهندسان نابغه دنیا ، روند اجرای این پروژه ها توضیح داده شده و نشان دهد که چگونه قدرت تفکر و خلاقیت مهندسی بر عظیم ترین مشکلات بوجود آمده غلبه خواهد کرد.

« ابر سازه ها » به تهیه کنندگی مایجا لویو و در چند فصل آماده پخش از شبکه مستند سیماست


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٧ | ٤:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه نمایش این هفته در بخش مرور پرونده کارگردانان و بازیگران، چند فیلم از الهام حمیدی را پخش می‌کند. این فیلم‌ها ساعت 12 از این شبکه تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.


الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور در فیلم‌های سینمایی «دنیا» ساخته منوچهر مصیری و «تیک» به کارگردانی اسماعیل فلاح‌پور در سال 80 وارد عرصه سینما شد، اما حضور در فیلم تحسین‌شده «خیلی دور، خیلی نزدیک»، نقطه عطفی در کارنامه این بازیگر جوان بود و او را به عنوان یک بازیگر مستعد در سینمای ایران مطرح و معرفی کرد. پس از آن بود که حمیدی با ایفای نقش‌های به یاد ماندنی در فیلم‌های «بچه‌های ابدی» و «گهواره‌ای برای مادر» مورد تحسین منتقدان و مخاطبان قرار گرفت.

حمیدی از همان ابتدای حضورش در سینما، در سریال‌های تلویزیونی نیز حضوری پررنگ داشت و در سریال‌هایی چون «زیر تیغ» و «شوق پرواز» به ایفای نقش پرداخت. وی همچنین با بازی در سریال‌هایی چون «شهریار»، «یوسف پیامبر» و «مختار نامه» نشان داد که علاقه زیادی به حضور در مجموعه‌های تاریخی تلویزیونی دارد.

شبکه نمایش شنبه فیلم سینمایی «ملک سلیمان» ساخته شهریار بحرانی را پخش می‌کند. فیلم سینمایی «راز مهتاب» به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر نیز روز یکشنبه از این شبکه پخش می‌شود. همچنین فیلم «بچه‌های ابدی» دوشنبه و «لذت حقیقت» نیز سه‌شنبه تقدیم علاقه‌مندان به سینما می‌شود. فیلم‌های سینمایی «دلداده» به کارگردانی قدرت‌الله صلح میرزایی و «محیا» ساخته اکبر خواجویی نیز چهارشنبه و پنجشنبه تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. فیلم «ای دوست مرا به خاطر آور» ساخته حمید نعمت‌الله نیز روز جمعه روی آنتن این شبکه می‌رود. شبکه نمایش همچنین در این هفته مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» را در جدول پخش خود قرار داده است. هری پاتر هر شب ساعت 19 به نمایش در می‌آید.

«روزی که مینا گم شد» ساخته امیرشهاب رضویان و «روز امتحان» به کارگردانی نادر مقدس نیز از دیگر فیلم‌های ایرانی است که این هفته در جدول پخش شبکه نمایش گنجانده شده‌ است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٧ | ۳:٥٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با راه اندازی سامانه دیجیتال برفراز کوه های سر به فلک کشیده و صعب العبور بلوران، مردم مراکز بخش های گراب و کوهنانی از توابع شهرستان کوهدشت نیز تصاویر دیجیتال را دریافت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان، در آستانه عید سعید قربان و با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان از جمله الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون قضایی مجلس، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه، حمزه پور فرماندار شهرستان کوهدشت و مهندس قبادیان مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان و جمع زیادی از اهالی این دو بخش که با وسایل نقلیه شخصی خود را به محل افتتاح این سامانه در ارتفاعات بلوران رسانده بودند، این سامانه به بهره برداری رسید. همکاران واحد فرستنده های تلویزیونی، روابط عمومی و امور رفاهی روز سه شنبه بیست و سوم مهر ماه خود را به محل ارتفاعات رسانده بودند و طی پنج ساعت مراحل آماده سازی و آزمایش فرستنده دیجیتال و آیین راه اندازی را انجام داده و شرایط میزبانی مهمانان را به خوبی فراهم آوردند.

بر اساس همین گزارش راس ساعت 10 صبح روز بیست و سوم مهر ماه و بعد از صرف یک صبحانه کاری و پذیرایی از جمعیت حاضر روبان راه اندازی این سامانه به دست ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت قیچی و پخش دیجیتال در مراکز بخش های گراب و کوهنانی آغاز شد.

فتاح کمری مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان در این آیین به روند توسعه سامانه دیجیتال در مناطق مختلف استان لرستان اشاره کرد و افزود: به فضل الهی و به کمک مسئولان رسانه ملی و مسئولان استانی، لرستان با ضریب نفوذ حد اقل 82 درصد پخش دیجیتال یکی از استان های پیشروی کشور در این زمینه است.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرستنده دیجیتال , شبکه های دیجیتال , شهر های دیجیتالی , دیجیتال لرستان


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٧ | ۳:٤٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی از پوشش 73 درصدی شبکه های دیجیتال صدا و سیما تا کنون در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن شکر نیا شامگاه دوشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هم اکنون 72/94 درصد جمعیت شهری و روستایی آذربایجان غربی در 12 شهرستان استان تحت پوشش شبکه های دیجیتال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته، افزود: ولی متاسفانه در سلماس، شاهین دژ، سردشت، تکاب و چالدران هنوز موفق به راه اندازی شبکه های دیجیتال نشده ایم.


وی با بیان اینکه هم اکنون 16 شبکه رادیویی نیز توسط صدای مرکز آذربایجان غربی روی آنتن قرار می گیرد، ادامه داد: در حال حاضر 3 ایستگاه اصلی فرستنده موج متوسط شبکه استانی صدا در خوی، میاندوآب و ارومیه فعال بوده که ایستگاه شهید نویدی میاندوآب با فرکانس 936 یکی از پر قدرت ترین ایستگاههای استان است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی با اشاره به تولید و پخش سالانه 8 هزار و 760 ساعت برنامه سیما و یک هزار و 900 تا 2 هزار ساعت برنامه صدا در سطح استان، اعلام کرد: این در حالی است که در بخش سیمای مرکز آذربایجان غربی باید 6 هزار و 300 ساعت تولید برنامه داشته باشیم.

شکرنیا با اشاره به کمبود اعتبارات لازم برای تولید برنامه در بخش صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی، اظهار داشت: در بخش صدا مرکز استان تعهد سالانه تولید 4 هزار و 100 ساعت برنامه بود که با وجود فراهم بودن زیر ساختها به این اهداف خود دسترسی نداشته و تعهدات تولید عملی نمی شود.

وی از افتتاح فرستنده دیجیتال بوکان و سامانه ارتباط تصویری با مرکز کنترل ترافیک آذربایجان غربی را از طرحهای افتتاحی صدا و سیمای مرکز استان از ابتدای سالجاری تا کنون دانست و ادامه داد: در این راستا 6 مرکز مهم در شهر ارومیه از طریق فیبر نوری به مرکز صدا و سیما برای ارتباط های تصویری و صوتی وصل شده است.

وی تعداد فرستنده های تلویزیونی را یک هزار و 249 فرستنده در حال حاضر دانست و یادآور شد: تعداد ایستگاهها تلویزیونی در سطح استان نیز به 260 ایستگاه رسیده و دفاتر خبری نیز هم اکنون 12 واحد بوده که در شهرستان تکاب هم اکنون به دنبال ایجاد و راه اندازی دفتر خبری هستیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال آذربایجان غربی , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , صدا و سیما


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٢٦ | ٧:٤٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
"سید عزت الله ضرغامی" برای گسترش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای به عشق آباد سفر کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون باشگاه خبرنگاران در این هفته رادیو و تلویزیون با رویدادهایی همراه بود.
*بنابراین گزارش مهمترین رویداد این هفته رادیو و تلویزیون سفر "سید عزت الله ضرغامی" رئیس سازمان صدا و سیما به ترکمنستان بود. در دیدار ضرغامی با وزیر فرهنگ ترکمنستان، بر گسترش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای تاکید شد.
همچنین شب شعر و ادب فارسی در ساختمان رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق آباد با حضور "سید عزت الله ضرغامی" رئیس سازمان صدا و سیمای ایران و هیات همراه وی، سفیر و رایزن فرهنگی سفارت ایران در ترکمنستان برگزار شد.
*نشست شورای مدیران معاونت صدا با حضور محمد حسین صوفی معاون صدا، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه در سالن جلسات رادیو برگزار شد.
در این دیدار مقرر شد با هدف افزایش همکاری‌ها، دفتر شبکه سلامت در محل وزارت بهداشت استقرار یابد تا تعامل نزدیک برنامه سازان و حوزه‌های بهداشت و سلامت و آموزش وزارتخانه برقرار شود.
*دیگر رویداد این هفته پخش برنامه "هزار و یک شب سینما" از رادیو نمایش است، برنامه‌ای که به تاریخچه سینما، صنعت فیلم می‌پردازد.
*یک بخش خبری جدید به شبکه ورزش اضافه شد.
*همچنین رویدادهای دینی بخش جدید خبری است که خبرهای مذهبی را از شبکه الکوثر بخش می‌کند.
*همزمان با فرا رسیدن 23 مهرماه 9 ذیحجه شبکه‌های رادیویی با پخش مراسم دعای عرفه از اماکن متبرکه به استقبال این روز رفتند.
*شبکه سلامت سیما با پخش سریال‌های سلامت محور قصد دارد در حوزه‌های مختلف نظیر سلامت روحی و سلامت جسمی را به روی آنتن ببرد. سریال "دوران سرکشی" اولین سریال این شبکه است.
*دیگر رویداد این هفته رادیو و تلویزیون، فیلم سینمایی "زمستان آخر" در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص داد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صدا و سیما , شبکه های صدا و سیما , اخبار


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٢٦ | ٧:٢٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

482
(تپه یاسوج)
514
(کوه سیاه دهدشت)

90/10/10

فرستنده های دیجیتال کهگیلویه و بویر احمد (یاسوج)

رادیو استانی کهگیلویه و بویر احمد

مستند، نمایش، آی فیلم، العالم، Press TV، استانی دنا (یاسوج)، شما، بازار، ورزش و پویا

530
(تپه یاسوج)
562
(کوه سیاه دهدشت)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال کهگیلویه و بویر احمد , شبکه های دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٢٦ | ۱:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

570
(ولی عصر)
642
(نور الشهدا)
682
(گندمان)
610
(فارسان)

674
(کیار)

90/10/15

فرستنده های دیجیتال چهار محال و بختیاری (شهرکرد)

رادیو استانی چهار محال و بختیاری

مستند، آی فیلم، العالم، نمایش، استانی جهان بین (شهرکرد)،Press TV، شما، بازار، ورزش و پویا

 

618
(ولی عصر)
690
(نور الشهدا)
730
(گندمان)
650
(فارسان)

714
(کیار)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال چهارمحال و بختیاری , شبکه های دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٢٦ | ۱:۳٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سریال 26 قسمتی «بچه‌های نسبتا بد» به کارگردانی سیروس مقدم از فردا؛ 27 مهرماه هر شب از شبکه‌ یک سیما پخش می‌شود.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «بچه‌های نسبتا بد» داستان چهار جوان خلافکار است که اتومبیل حامل یک گاوصندوق را به سرقت می‌برند، داخل این صندوق دوهزار سکه‌ی بهار آزادی وجود دارد که به همت یک موسسه‌ی خیریه و برای اهدا به زوج‌های نیازمند فراهم شده است. با از دست رفتن سکه‌ها که قرار است در مراسم ازدواج گروهی زوج‌ در روز عید فطر اهدا شود، موسسه‌ی خیریه دچار بحران می شود.

حمید گودرزی، اشکان خطیبی، میلاد کی‌مرام، علی طباطبایی، با حضور یوسف تیموری و هنرمندی اکبر عبدی، بازیگران این سریال هستند که در گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه‌ی یک سیما تهیه شده است.


 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه1 , سریال


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٢٦ | ۱:٢٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

محمد‌باقر کشفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم شیراز، اظهار کرد: شبکه‌های استانی موظف هستند که در ماه یک روز، برنامه‌های مفرح و طنز بومی خود را به مدت 30 دقیقه تهیه و در اختیار شبکه نسیم قرار دهند. 

 

کشفی با اشاره به اینکه در فارس به سبب حضور هنرمندان ظرفیت بالایی در تولید برنامه‌های مفرح و شاد وجود دارد، گفت: تاکنون در شبکه فارس و در بخش‌های صدا و سیما و حتی خبر، برنامه‌های مفرح و متنوعی تهیه شده است.

وی با بیان اینکه پخش طنزهای استانی سبب بروز توانمندی‌های استان‌ها در سطح ملی می‌شود، افزود: برنامه‌های شبانه، تله‌فیلم‌های سین هشتم، نهم و دهم، برنامه رادیوی پنجیر، آیتم‌های برنامه عصر گاهی و روز جمعه از جمله ظرفیت‌های طنز در برنامه‌های صداوسیمای مرکز فارس است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس به استفاده حداکثری از توانایی شبکه فارس در تهیه برنامه‌های طنز و بهره‌گیری از هنرمندان بومی استان تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر ارائه پشت صحنه رویدادهای خبری استان در شبکه نسیم، 25 درصد از برنامه‌های طنز با استفاده از ظرفیت‌های رادیویی و بخش زیادی نیز در استودیوهای مجهز سیما تهیه و ارسال می‌شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٥ | ٩:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
به میمنت عید سعید قربان و آغاز هفته امامت و ولایت پخش برنامه های سیمای مرکز مهاباد روزانه به 10 ساعت افزایش یافت. مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد با بیان این خبر افزود :
 در اجرای منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی(مدظله العالی) با نگاهی راهبردی و آینده نگرانه جهت تحقق اهداف افق رسانه ملی پخش برنامه های سیمای مرکز مهاباد به مناسبت عید سعید قربان و آغاز هفته امامت و ولایت روزانه از 8 ساعت پخش برنامه به 10 ساعت افزایش یافت. ابوالقاسم امان اللهی تصریح کرد: در سایه الطاف بی کران خداوندی، برکات نظام جمهوری اسلامی و مساعدت مسئولان سازمان صدا و سیما و تلاش و جدیت همکاران مرکز مهاباد پخش برنامه های صدا و سیمای این مرکز برای انتقال پیام نظام اسلامی و آگاهی بخشی در خصوص تحولات منطقه و به منظور تقویت آداب و رسوم محلی، امید آفرینی، تحکیم وحدت ملی و تعمیق و ارتقای معرفت دینی، حفظ وحراست از فرهنگ و هویت اسلامی – ایرانی افزایش یافته است. وی در ادامه افزود: پخش سیمای مرکز مهاباد از آغاز سال 1391روزانه با 6 ساعت پخش برنامه شروع و در اول مهر همان سال به 8 ساعت افزایش و هم اکنون به 10 ساعت رسیده است. همچنین پخش برنامه های رادیویی مرکز مهاباد از مهرماه سال 1391 از 11 ساعت به 15 ساعت افزایش یافته است.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال آذربایجان غربی , صدا و سیما , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٤ | ۱:۱٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان، بخش های گراب و رومشکان از توابع شهرستان کوهدشت در استان لرستان زیرپوشش شبکه دیجیتال قرارگرفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: برای راه اندازی شبکه دیجیتال رادیو و تلویزیون در این بخش ها 300 میلیون تومان هزینه شده است.

 

وی گفت: با راه انداری شبکه دیجیتال در این بخش ها 21 شبکه تلویزیونی و 17 شبکه رادیویی با کیفیت دریافت می شوند. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان با اعلام اینکه با راه اندازی این سامانه،بخش های از استان ایلام نیز زیر پوشش دیجیتال قرار می گیرند تصریح کرد: تا پایان سال 92 همه مناطق استان زیر پوشش شبکه دیجیتال قرار می گیرند.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال لرستان , شبکه های دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٤ | ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان فیلم‌های مختلف تلویزیونی و سینمایی 24 تا 26 مهر ماه از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود .

این فیلم ها از شبکه های 1 تا 5 ،آموزش ،قرآن ، شما ،پویا و نمایش می باشد.


به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم‌های شبکه‌های مختلف سیما در دو روز پایانی هفته به شرح زیر آماده پخش است:


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فیلم های آخر هفته , عید قربان


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:٤٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برخی شبکه های رادیویی و تلویزیونی مراسم قرائت دعای عرفه را از نقاط مختلف به صورت زنده پخش می کنند .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در میان شبکه های رادیویی ، شبکه تهران ، حسینیه هدایت را در میدان قیام برای ارتباط زنده و رساندن زمزمه های عرفه  به مخاطبان خود انتخاب کرده است . حجت الاسلام والمسلمین انصاریان دعای عرفه را ساعت 15 در این مکان قرائت می کند . رادیو معارف نیز در ارتباطی زنده با حرم حضرت معصومه (س)  مراسم دعای عرفه را  گزارش می کند . دعای عرفه را در این مکان مقدس  حاج عباس حیدرزاده قرائت می کند . این مراسم ساعت 15 آغاز می شود . رادیو جوان زمزمه های دعای عرفه را  از مشهد مقدس و حرم اما رضا علیه السلام  به گوش مخاطبانش می رساند . واحد سیار رادیو قرآن نیز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) مستقر است و  مراسم دعای پر فیض عرفه را روی آنتن می برد . شبکه های تلویزیونی یک ، سه و تهران جدول برنامه های خود را به گونه ای تنظیم کرده اند که مراسم دعای عرفه در کربلای معلا را تقدیم بینندگان خود کنند . ویژه برنامه "عرفه" در این شبکه ها از ساعت 15 آغاز می شود . دیگر شبکه های رادیویی و تلویزیونی نیز از بعد از ظهر روز سه شنبه برنامه های ویژه "عرفه" را آماده پخش می کنند و در خلال برنامه ، بخش هایی از دعای عرفه را تقدیم شنوندگان خود می کنند .

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , پخش زنده , عید قربان


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:٤٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه پویا برای شب و روز عید قربان چهار انیمیشن از تولیدات مرکز پویانمایی صبا را در جدول پخش خود گنجانده است. انیمیشن‌های مهربانان، قربانی و ابراهیم در آتش امروز و فردا از شبکه پویا به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز صبا، انیمیشن قربانی به کارگردانی فرنوش عابدی ساعت 19 و 9 دقیقه امروز پخش می‌شود. عابدی درباره این انیمیشن گفت: قربانی نگاه شاعرانه به بندگی حضرت ابراهیم (ع) و پیروزی او در مقابل وسوسه‌های شیطان دارد. این انیمیشن برای گروه سنی کودکان ساخته شده و هدف از ساخت آن آشنا شدن کودکان با قصه‌های قرآنی و اشاعه فرهنگ قرآنی بوده است.

 

مجموعه انیمیشن مهربانان که در ده قسمت ده دقیقه‌ای به کارگردانی مشترک ایمان خانچی، بهرام ارجمندیان و محمدی در مرکز پویانمایی صبا تولید شده و اولین قسمت آن امروز ساعت 21 و 30 دقیقه از شبکه پویا پخش می‌شود. این انیمیشن با نگاه تازه به داستان‌های پیامبران الهی، در هر قسمت کودکان را با یکی از این بزرگان آشنا می‌کند.

انیمیشن ابراهیم در آتش به کارگردانی فاطمه نصیری از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صباست که ساعت 21 و 30 دقیقه فردا از شبکه پویا پخش می‌شود. ابراهیم در آتش، داستان نمرود را به تصویر کشیده که به همراه کاهنان بتخانه با ساختن کارخانه بت‌سازی و فریب مردم، در مقابل حضرت ابراهیم و دعوت او به پرستش خدای یگانه می‌ایستند.

در این انیمیشن کودکان می‌بینند که چطور در روز جشن سالانه که همه مردم به بیرون شهر می‌روند، ابراهیم، وارد بتخانه می‌شود و همه بت‌ها را می‌شکند و تبر را روی دوش بت بزرگ می‌گذارد. نمرود و کاهنان حضرت ابراهیم را به آتش می‌افکنند، اما آتش گلستان می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , عید قربان


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سیمای آذری شبکه سحر با ترتیب دادن ویژه برنامه‌ای ، " عید قربان " از بزرگترین اعیاد اسلامی را جشن می گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه " عید سعید قربان " به تهیه کنندگی حسن سیف الهی برای پخش از سیمای آذری این شبکه برای این روز ترتیب داده شده است  . به مناسبت این عید بزرگ مسلمین جهان، سیمای آذری شبکه سحر برنامه زنده ای با حضور کارشناس، شاعر و مداح اهل بیت عصمت و طهارت به روی آنتن خواهد برد. در این برنامه به تاریخچه عید قربان و جایگاه آن در معارف اسلامی پرداخته می‌شود . این برنامه از قسمت‌های مختلفی چون گفت‌وگوی کارشناس و مجری-کارشناس، شعرخوانی و ... تشکیل شده است.


حجت‌الاسلام سید جواد مرعشی مدرس حوزه علمیه و دانشگاه به عنوان کارشناس در برنامه حضور خواهد یافت و به تاریخچه، مناسک و اعمال این روز بزرگ خواهد پرداخت و حجت الاسلام اصغر جدایی نیز به عنوان کارشناس- مجری، این برنامه را اجرا می کند. در ادامه با دعوت از مداحان و شاعران آذری زبان کشورمان، احمد شاه مرادی و رسول جوادی ، مدیحه سرایی به مناسبت عید سعید قربان اجرا می شود.

در تهیه این برنامه؛ معصومه ظهیر به عنوان دستیار تهیه کننده و محمدرضا شهبازیان نیز به عنوان گرافیست همکاری دارند.

ویژه برنامه " عید سعید قربان " چهارشنبه 24 مهر مصادف با دهم ذی الحجه از ساعت 16:30 به وقت تهران به مدت 55 دقیقه برای مسلمانان جمهوری آذربایجان از کانال یک شبکه جهانی سحر به روی آنتن خواهد رفت.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه سحر , عید قربان


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پخش برنامه های شبکه اترک افزایش یافت.

 

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، احمد مهدوی، مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان شمالی در مراسم افتتاح رسمی افزایش پخش برنامه های شبکه اترک گفت: با هدف توسعه پوشش رسانه ای استان و خدمت رسانی بیشتر به مردم، برنامه های شبکه اترک افزایش دو و نیم ساعتی داشت و از این پس برنامه های سیمای اترک از ساعت 11:30 تا ساعت 24 پخش خواهد شد.

مهدوی گفت: سال آینده با تکمیل و بهره برداری از سایت جدید صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در تخته ارکان، ساعات تولید و پخش صدا و سیمای استان به 16 تا 24 ساعت افزایش خواهد یافت.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال خراسان شمالی , صدا و سیما , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

روز عرفه یعنی روز نهم ذی الحجه (23 مهر) از ایام شاخص برای حجاج و مسلمانان و علی الخصوص ارادتمندان به اهل بیت می باشد.

 

در این روز حجاج به جایگاهی به نام عرفات آمده، در آنجا توقف می کننند، به دعا و نیایش پرداخته و پس از برگزاری نماز ظهر و عصر به مکه مکرمه باز می گردند.

از جمله اعمال امروز خواندن دعای امام حسین (ع) در روز عرفه بوده که در برگیرنده عاشقانه ترین و عارفانه ترین مناجات های با حضرت باریتعالی می باشد.

این دعا 23 مهرماه ساعت 14:10 دقیقه به وقت اروپای مرکزی از جام جم 1، ساعت 15:10 دقیقه به وقت مرکز آمریکا از جام جم 2 و ساعت 16:10 دقیقه به وقت سیدنی از جام جم 3 پخش می شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه جام جم


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

گلچینی از برنامه «کلاه قرمزی 92» به مناسبت عید سعید قربان، چهارشنبه 24 مهر ساعت 20 از شبکه دو سیما پخش میرود.


به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ؛گزیده ای از قسمت های جذاب این برنامه  با حضور شخصیت‌های عروسکی این سریال مثل کلاه قرمزی، پسرخاله، پسرعمه‌زا، ببعی، فامیل دور، جیگر و آقای همساده روی انتن تلویزیون می رود.

 
کلاه قرمزی محبوب ترین عروسک چند نسل مخاطبان تلویزیون است، او هر سال با دوستان تازه و قصه ای جدید به جعبه جادو باز می گردد تا قصه ای متفاوت از زندگی عادی مردم روایت کند.

او که در دهه 70  با مجموعه صندوق پست به مخاطبان معرفی شد و  حالا دوستان زیادی از گروه های سنی مختلف دارد، چهارشنبه به تلویزیون می آید تا 60 دقیقه چند نسل را پای تلویزیون میخکوب کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه2


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٢ | ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برنامه «ویتامین سه» در روز عید قربان با دعوت از مهمانان مختلف و افزایش زمان، به صورت ویژه روی آنتن می‌رود.


به گزارش خبرگزاری فارس، علی زاهدی تهیه کننده این برنامه در گفت و گو با روابط عمومی شبکه سه سیما درباره این ویژه برنامه گفت: این برنامه زنده با حضور میهمانانی  چون  فریبا کوثری بازیگر مجموعه‌های معصومیت از دست رفته، مختارنامه، دلنوازان و ... ،سیدمهدی شجاعی نویسنده و شاعر که به مناسبت این عید سعید اشعاری را قرائت خواهد کرد.

همچنین علی زاهدی افزود تهیه کننده و کارگردان مجموعه عروسکی پت و مت ، عمو پورنگ و امیر محمد و مازیار فلاحی با  اجرای علی ضیاء ،چهارشنبه 24 مهر از ساعت 10 تا 11:30 به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

ویتامین 3 از شنبه تا چهارشنبه، هر روز ساعت 6:30 تا 8 صبح و پنجشنبه‌ها ساعت 8  به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه 3 , ویتامین3


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٢ | ٩:٥٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برنامه «موج» اخبار ورزشی را هر روز در سه بخش خبری 13، 17 و 19 روی آنتن شبکه ورزش می‌برد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این برنامه قصد دارد به طور روزانه به بررسی اخبار و رویدادهای ورزشی در رشته‌های مختلف بپردازد.

همچنین بررسی اجمالی اخبار هفتگی تیم‌های مختلف در لیگ برتر هم در کنداکتور این برنامه قرار گرفته است.

«موج» کاری از پخش شبکه ورزش سیما به مدت 15دقیقه به صورت زنده پخش می‌شود. مخاطبان شبکه می‌توانند آخرین رویدادهای ورزشی ایران و جهان با هدف اطلاع‌رسانی در حوزه رخدادهای ورزشی را از این برنامه مشاهده کنند.

بر اساس این گزارش، برنامه «موج» با ارتباط تلفنی با کارشناسان و ورزشکاران به بحث و بررسی در ارتباط با رویدادهای روز ورزشی می‌پردازند.

این برنامه به تهیه‌کنندگی دولت‌آبادی با اجرای مصطفی حسینی، پژمان نژاد پور، محمدرضا بابامحمدی روی آنتن می‌رود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٢ | ٥:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سری جدید برنامه تخصصی «برخط» با تغییراتی جدید فردا از شبکه آموزش پخش می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش، برخط که یک‌برنامه تخصصی حوزه‌ «آی‌تی» در تلویزیون است که مجید یوسفی آن را تهیه کرده است.این مجله تصویری شامل بخش‌های آموزشی است که با حضور کارشناسان قرار است در سال تحصیلی جدید، آموزش‌های لازم در حوزه آی‌تی را به‌مخاطبان ارائه کند.این برنامه با اجرای امیرشهاب شاهمیری روزهای فرد ساعت 18 و 30 دقیقه به طور زنده از شبکه آموزش پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه آموزش


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٢ | ٢:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه نسیم به زودی روزانه 4 ساعت برنامه جدید پخش خواهد کرد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، اعیاد قربان و غدیر اولین زمان پیش بینی شده برای افتتاح رسمی نسیم و آغاز ماه شوال پس از ایام محرم و صفر دومین زمانبدی پیش‌بینی شده برای آغاز به کار رسمی این شبکه است .انتخاب هر یک از این زمان‌ها بستگی به چگونگی طی مراحل پخش آزمایشی شبکه، امکانات فنی پخش و انجام مراحل آماده سازی دارد .
با آغاز به کار رسمی شبکه نسیم، روزانه 4 ساعت برنامه جدید، پخش می‌شود و این برنامه 4 ساعته تکرار خواهد شد؛ البته تهیه برنامه زنده ترکیبی نیز برای پخش از این شبکه در نظر گرفته شده است .
کرمی مدیر شبکه نمایش سیما درباره عملکرد و برنامه‌های شبکه نسیم در ایام عزاداری گفت: در این روزها برنامه‌های شبکه قطع نمی شود و سرگرمی و جذابیت خود را حفظ خواهند کرد ولی برای رعایت احترام مناسک و شعائر دینی موسیقی تند و صحنه‌های طنز حذف خواهند شد .

در حال حاضر "نسیم" دوساعت برنامه را تکرار می کند .

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نسیم به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , شبکه نسیم , صدا و سیما


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٢ | ٢:۱٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه سلامت سیما قصد دارد سریال‌های سلامت‌محوری که پیش از این از شبکه‌های دیگر پخش شده‌اند را به روی آنتن ببرد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه سلامت سیما قصد دارد سریال‌های سلامت محور در حوزه‌های مختلف نظیر سلامت روحی و سلامت جسمی را به روی آنتن ببرد.


از آنجا که ماموریت این شبکه متفاوت از شبکه‌هایی نظیر نمایش و تماشاست، این شبکه فقط آثاری را به روی آنتن می‌برد که حاوی نکات آموزشی و آگاهی‌دهنده به مخاطب باشد.

در این راستا سریال «دوران سرکشی» با مضمون سلامت روحی هر روز ساعت ۱۲ از این شبکه پخش می‌شود و همچنین سریال «پرستاران» نیز سریال دیگری است که از این شبکه روی آنتن می‌رود.

سریال «پرستاران» از شبکه سلامت کامل پخش نخواهد شد و فقط قسمت‌هایی که مربوط به اورژانس‌ و بیماران است، پخش می‌شود.

در همین راستا به مناسبت روز عصای سفید، فردا بخش هایی از فیلم‌های سینمایی «رنگ خدا» و «بید مجنون» از شبکه سلامت پخش خواهد شد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سلامت


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٢ | ٢:۱۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
اطلاعیه
برنامه‌های برخی شبکه های رادیویی از روز یکشنبه؛ ۲۱ مهرماه تا سه شنبه ۲۳ مهرماه روی موج FM در شهرکرد استان چهارمهال و بختیاری قطع می شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی صدا، به دلیل تعویض و تنظیم 3 دستگاه کمباینر 2 کیلووات اف ام، برنامه های شبکه های رادیویی جوان (اف ام ردیف 88)، ایران (اف ام ردیف 90)، ورزش (اف ام ردیف 92)، استانی (اف ام ردیف 94)، معارف (اف ام ردیف 96)، قرآن (اف ام ردیف 100)، سلامت (اف ام ردیف 102)، پیام (اف ام ردیف 104) و فرهنگ (اف ام ردیف 106) مگاهرتز در ایستگاه کارخانه قند شهرکرد در استان چهارمهال و بختیاری موقتاً از ساعت 01:00 روز یکشنبه ۲۱ مهرماه تا ساعت 01:00 روز سه شنبه بیست و سه مهرماه، به مدت 72 ساعت قطع می شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو , صدا و سیما , دیجیتال چهار محال و بختیاری


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٧:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

منصور ضابطیان راه‌اندازی شبکه‌های جدید را مثبت دانست و گفت: این اتفاق در همه جای دنیا می‌افتد و اتفاق بدی نیست چون به مخاطب حق انتخاب می‌دهد.

کارگردان و تهیه‌کننده‌ «رادیو هفت» شبکه آموزش در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، گفت: در همه‌ی کشورهای دنیا مجموعه‌ای از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به شیوه‌ی تخصصی که به شبکه‌های اصلی هم لینک شوند تأسیس می‌شود.

او افزود: تاسیس شبکه‌های متعدد به مخاطب حق انتخاب می‌دهد تا اگر دوست دارد آثار طنز را تماشا کند به سراغ شبکه طنز برود و اگر می‌خواهد آثار نمایشی جدی‌تر ببیند، به سراغ شبکه‌ی دیگری برود.

 ضابطیان معتقد است: از آنجا که تأسیس شبکه‌های جدید گران‌قیمت نیست و به بودجه‌ی زیادی نیاز ندارد، بودنش از نبودنش بهتر است.

 کارگردان رادیو هفت ضمن بیان اینکه حتی اگر شبکه‌های جدید برنامه‌های تکراری پخش کنند باز هم بودنشان از نبودنشان بهتر است خاطرنشان کرد: به هر حال بیننده می‌تواند انتخاب کند،‌ بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی در کنداکتور پخش جایی برای تکرار ندارند و این باعث می‌شود که بیننده آن برنامه‌ها را از دست بدهد.

 و ادامه داد: بنابراین اگر شبکه‌ای وجود داشته باشد که بتواند به طور مرتب و طبق یک برنامه‌ریزی آنها را تکرار کند اتفاق خیلی خوبی است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٢:۳٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
در شهریور ماه گذشته پایگاه اینترنتی شبکه خبری "پرس تی وی" بیش از هشتاد و سه میلیون بازدید کننده داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی تعداد بازدید کنندگان پایگاه اینترنتی شبکه پرس تی وی در شهریور ماه گذشته  17 درصد افزایش یافته است.

 
طبق گزارشی که این شبکه از بازدید های مخاطبانش منتشر کرده  است در پی تلاش لابی های غربی و صهیونیستی برای حذف شبکه پرس تی وی از روی ماهواره های جهانی ، مخاطبان این شبکه به کسب خبر های مورد نیازشان از طریق وب سایت و پایگاه اینترنتی این شبکه روی آورده اند.

 بر اساس این گزارش ،صفحات مختلف این سایت ،بیش از 142 میلیون  بار کلیک شده اند و این میزان مشاهده صفحات سایت پرس تی وی ، نسبت به ماه های قبل،  31 درصد افزایش  را نشان می دهد. این مشاهدات بیشتر از کشورهای آمریکا و انگلیس به ثبت رسیده است.
 
بیشترین موضوعات پیگیری شده در این سایت اینترنتی " تاثیر تهدیدهای آمریکا در نآ امنی خاورمیانه " و " جنگ سوریه " است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه پرس تی وی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٢:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
سریال 26 قسمتی "بچه های نسبتا بد" به کارگردانی سیروس مقدم از شنبه 27 مهرماه هر شب از شبکه 1 سیما روی ‌آنتن می‌رود.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون باشگاه خبرنگاران؛ سریال "بچه های نسبتا بد" که داستان چهار جوان خلافکار است که اتومبیل حامل یک گاوصندوق را به سرقت می برند، که در آن 2000 سکه بهار آزادی وجود دارد که به همت یک موسسه خیریه و برای اهدا به زوجهای نیازمند فراهم شده است.


با از دست رفتن سکه ها که قرار است در مراسم ازدواج گروهی زوج ها در روز عید فطر اهدا شود،موسسه خیریه دچار بحران می شود ... به زودی با این محوریت روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

بنابراین گزارش هنوز خواننده تیتراژ پایانی این سریال مشخص نشده و قرار است طی چند روز ‌آینده نام خواننده اعلام شود.

در ادامه این گزارش "حمید گودرزی" اشکان خطیبی" یوسف تیموری، علی طباطبایی، میلاد کی مرام و شهرزاد کمالی از جمله بازیگران این سریال تلویزیونی هستند که در گروه مجموعه های تلویزیونی شبکه یک تهیه شده است.

بنابراین گزارش سید کمال طباطبایی تهیه کننده ، سروس مقدم  کارگردان ، پیمان عباسی نویسنده، فرشاد گل سفیدی فیلم بردار، افشین قلی پور مدیرتولید، علی احمدی صدابردار، آرزو غفوری طراح صحنه، زهره سیه پوش طراح گریم، پیام ایرایی عکاس، محمود اتحادی جانشین تولید، ‌آرش صالحی مدیر تدارکات، مجید کرباسیان دستیار اول کارگردان ، سیامک مهماندوست منشی صحنه و تدوین گر ، رامین ابوالصدق صداگذاری، بهنود یخچالی آهنگساز، فهمینه کمالی مدیر برنامه ریزی سریال "بچه های نسبتا بد" هستند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه1 , سریال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٢:۳۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

بخشی از مصوبات سفر رهبری برای نصب و راه اندازی ایستگاه های تلویزیونی در خراسان شمالی اجرا شده  است .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، مدیرکل صدا و سیمای مرکز گفت : از مصوبات سفر پر خیر مقام معظم رهبری به استان ولایتمدار خراسان شمالی ، احداث 60 ایستگاه تلویزیونی چهار برنامه ای در نقاط فاقد پوشش استان است که  20 ایستگاه آن تا پایان سال 92 آماده بهره برداری می شود . مهدوی گفت : برای احداث 20 ایستگاه تلویزیونی تاکنون اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال هزینه شده است  .همچنین مراحل احداث 40 ایستگاه دیگر از 60 ایستگاه ماهواره ای یاد شده در ادامه سال 92 و  در طول سال 93 آغاز و اجرا خواهد شد . وی با اشاره به اینکه این ایستگاهها در شهرستانهای رازو جرگلان، بجنورد، اسفراین، شیروان و فاروج می باشد عنوان کرد با بهره برداری از این 20 ایستگاه بیش از 18 هزار نفر از مردم این مناطق می توانند از شبکه های 3،2،1 و استانی اترک برخوردار شوند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فرستنده دیجیتال , صدا و سیما , دیجیتال خراسان شمالی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٢:٢٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه نمایش این هفته در بخش مرور پرونده کارگردانان و بازیگران، چند فیلم از بازیگر مشهور «ویل اسمیت» را پخش می‌کند. این فیلم‌ها ساعت 21 از این شبکه تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

ویل اسمیت، بازیگر، خواننده، دوبلور و تهیه‌کننده صاحب‌نام آمریکایی، بیست و پنجم سپتامبر ۱۹۶۸ در شهر فیلادلفیای آمریکا متولد شد. او سال 1980 با تشکیل یک گروه موسیقی، وارد عرصه کار هنری شد. اسمیت 9 سال بعد با حضور در یک برنامه طنز تلویزیونی به عنوان بازیگر مطرح شد و پس از آن بود که پایش به سینما نیز باز شد و با بازی در چند فیلم سینمایی شهرتش افزایش یافت.

بازی زیبای ویل اسمیت در فیلم «پسران بد» تحسین همگان را برانگیخت و او را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد. وی چهار بار نامزد جایزه گلدن‌گلوب و دو بار نامزد جایزه اسکار برای فیلم‌های «علی»(۲۰۰۱) و «به دنبال خوشبختی»(۲۰۰۶) شده است. وی سال ۲۰۰۸ به عنوان پردرآمدترین بازیگر هالیوود شناخته شد. ویل اسمیت از معدود بازیگران سینماست که در سه حوزه هنری سینما، موسیقی و تلویزیون موفق بوده است.

شبکه نمایش، یکشنبه فیلم سینمایی فیلم «من‌افسانه‌ام» محصول 2007 آمریکا را پخش می‌کند. فیلم «دشمن ملت» ساخته مایکل مان دوشنبه و «درجستجوی خوشبختی» محصول 2006 سینمای آمریکا نیز سه‌شنبه تقدیم علاقه‌مندان سینما می‌شود. فیلم‌های «فداکار» محصول مشترک آلمان و بریتانیا سال 2008 و «پسران بد» به کارگردانی مایکل مان محصول ۱۹۹۵ آمریکا، نیز چهارشنبه و پنجشنبه تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. شبکه نمایش در این هفته سری فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» را در جدول پخش خود قرار داده است.

اولین قسمت این فیلم دیروز به نمایش درآمد و پخش آنها تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت. «ارباب حلقه‌ها» هر روز ساعت 19 به نمایش درمی‌آید.

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نمایش به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٢:٠٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

گسترش فناوری، دسترسی ساده و ارزان به دوربین‌های تصویربرداری، امکانات ساده برای ارسال و جابه‌جایی اطلاعات مختلفی چون عکس و تصاویر دیجیتال، بعلاوه ایجاد شبکه‌های متعدد تلویزیونی با رویکردهای متنوع، زمینه‌ای فراهم کرده که مخاطبان در تامین برنامه‌‌های تلویزیون سهم داشته باشند و بتوانند بسادگی فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌های خانگی را برای شبکه‌های تلویزیونی ارسال کنند و تصویر خود را در تلویزیون ببینند.

شبکه تلویزیونی نسیم بخشی از برنامه‌های خود را به نمایش آثار ارسالی از سوی مخاطبان اختصاص داده است. این بخش فعلا با عنوان نسیم شما پخش می‌شود و ویدئوهایی از زندگی روزمره و لحظات شاد و پرنشاط آنها را به نمایش می‌گذارد. پیش از نسیم، شبکه تماشا و نمایش در زیرنویس‌هایی از مخاطبان خود خواستند آثارشان را برای پخش ارسال کنند و قبل از همه اینها شبکه آی‌فیلم تقریبا از ابتدای امسال، آثار مخاطبان خود را به نمایش گذاشت.

 

سایت نسیم برای دریافت فیلم راه‌اندازی می شود

از هفته آینده مخاطبان شبکه نسیم می‌توانند از طریق سایت این شبکه ویدئوهای خود را برای بخش «نسیم شما» ارسال کنند.

هاشم رضایت، مدیر تامین برنامه شبکه نسیم با اعلام این خبر گفت: تا امروز مخاطبان شبکه نسیم برای ارسال تصاویر خود باید آنها را روی سی‌دی یا دی‌وی‌دی به صندوق پستی شبکه می‌فرستادند، اما از هفته آینده می‌توانند ویدئوهای خود را از طریق سایت و به صورت اینترنتی ارسال کنند.

شبکه نسیم از اولین روزهای پخش آزمایشی با زیرنویس‌های متعددی از مخاطبان خود خواست تا تصاویر دیدنی خود را برای نمایش به این شبکه ارسال کند.

رضایت درباره این اقدام شبکه نسیم افزود: اساس و بنیان شبکه نسیم بر تعامل با مردم بوده است و اگر قرار بود نامی جز نسیم برای آن برگزیده شود، حتما نام شبکه مردم انتخاب می‌شد.

مدیر تامین برنامه شبکه نسیم گفت: برای ما مشارکت مردم مهم است و توقع نداریم برایمان فیلم بسازند، کافی است ویدئوهای مربوط به جشن‌ها، مراسم، دورهم‌نشینی‌ها و حتی لحظات شاد و پرنشاط خود را برای ما بفرستند و دیگران را در شادی‌های خود شریک کنند.

رضایت تاکید کرد: هدف شبکه نسیم از این کار ایجاد نشاط و سرگرمی است و از این رو علاقه‌مندان می‌توانند برای به اشتراک‌گذاری لحظات پرنشاط با دیگران آنها را برای ما بفرستند. این ویدئو‌ها می‌تواند مربوط به شادی کودکان باشد یا لبخند بزرگترها هنرنمایی‌ها یا حتی آواز دلنشین یک مخاطب.

از آنجا که دوربین‌های موجود در بازار تصاویر را در قالب ویدئو و با فرمت‌های مختلف ضبط می‌کنند، نمایش آنها از شبکه نسیم به تغییر فرمت یا اصلاحات نیاز دارد. مدیر تامین برنامه شبکه نسیم در این باره گفت: ما فرمت همه ویدئوها را قبل از پخش بررسی می‌کنیم و در صورت نیاز تغییر می‌دهیم.

وی درباره هزینه‌بر بودن این کار توضیح داد: تغییر فرمت یا اصلاح تصاویر هم هزینه‌بر است و هم زمانبر، اما ما با کمال میل این کار را می‌کنیم چون مردم دارند برنامه‌های شبکه ما را تامین می‌کنند.

به گفته این مدیر از آنجا که فرستندگان ویدئو دوست دارند حتما زمان پخش آن را به افراد خانواده، دوستان و خویشاوندان اطلاع بدهند، بعد از رسیدن هر اثر با فرستنده تماس گرفته می‌شود و روز و ساعت پخش برنامه به او اعلام می‌شود.

رضایت در این باره گفت: قصد داریم ویدئوهای مربوط به مخاطبان را در یک برنامه مستقل به نمایش بگذاریم که زمان پخش آن مشخص باشد و مخاطبان بتوانند در آن ساعت پای تلویزیون بنشینند. این مدیر اعلام کرد: با توجه به آن‌که شبکه نسیم کار خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده و زمان زیادی از تبلیغات ما نگذشته، صرفا تهرانی‌ها مخاطبان شبکه هستند و ارسال ویدئوها به صورت اینترنتی هنوز میسر نشده از میزان استقبال مخاطبان راضی هستیم.

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نسیم به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , شبکه تماشا


ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ۱:٥۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

498
(خضر)
474
(کمرسیاه، بروجرد و دورود)
610
(پلدختر)
506
(الشتر و نورآباد)
778
(ازنا، الیگودرز و کوهدشت)

90/10/29

فرستنده های دیجیتال لرستان (خرم آباد)

رادیو استانی لرستان (خرم آباد)

مستند، آی فیلم، العالم، نمایش، استانی افلاک (خرم آباد)، Press TV، شما، بازار، ورزش و پویا

546
(خضر)
514
(کمرسیاه)
570
(بروجرد و دورود)
658
(پلدختر)
554
(الشتر و نورآباد)
810
(ازنا و الیگودرز)
802
(کوهدشت)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال لرستان , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال , فرکانس


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٠ | ۸:٥٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

594
(تپه جهانگردی)


682
(فلاجه)

؟؟؟

سرابله

474
(ایوان)
490
(دهلران)

90/10/08

فرستنده های دیجیتال ایلام

رادیو استانی ایلام

مستند، نمایش، آی فیلم، العالم، Press TV، استانی ایلام، شما، بازار، ورزش و پویا

674
(تپه جهانگردی)


730
(فلاجه)

؟؟؟

سرابله

522
(ایوان)
514
(دهلران)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرکانس , دیجیتال ایلام , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٠ | ۸:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، با بهره برداری از فرستنده 200 وات دیجیتال ایستگاه تلویزیونی زنده یاد شریفی از مدیران فقید رسانه ملی در شهر سرابله و فرستنده یک کیلو وات دیجیتال شهید کریمی نخجیر پوشش دیجیتالی در مناطق مختلف  استان به 60 درصد رسید.


 
همچنین با حضور علی عسکری معاون توسعه و فناورری رسانه ملی ، ساختمان تولید و پخش سیما و ساختمان معاونت فنی صدا و سیمای مرکز ایلام به بهره برداری رسید و اتوماسیون دیجیتال حوزه های سیما ، خبر و آرشیو در این مرکز افتتاح شد.
 
رامک مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام در جریان افتتاح این پروژه ها گفت : برای اجرای این چند طرح مبلغ65 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان صدا وسیما هزینه شده است. 
گفتنی است با افتتاح فرستنده 200وات دیجیتال ایستگاه تلویزیونی زنده یاد هادی شریفی  مردم شهر سرابله و روستا های تابعه می توانندروی باند UHF کانالهای25 و35از 21 شبکه تلویزیونی و17شبکه رادیویی استفاده کنند.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال ایلام , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٠ | ٤:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
قسمت اول مستند جدید و جذاب «جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» شنبه 20 مهر ماه به روی آنتن می‌رود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» محصول 2013 و مجموعه ای سه قسمتی است که در هر قسمت آن به مدت 60 دقیقه شاهد تصاویری از زندگی پنگوئن ها خواهیم بود.
این مستند با بیش از پنجاه دوربین جاسوسی تصویربرداری شده است و برای اولین بار لحظاتی دیده نشده از زندگی این پرنده را ثبت کرده است.
متیو گوردن و فیلیپ دالتون تهیه کنندان این مجموعه هستند و جان داونر کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

علاقه‌مندان می‌توانند این مستند را شنبه ، 20 مهر ، ساعت 22 از شبکه مستند ببینند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٠ | ٤:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « پیروی از قانون » ، « مثل شیشه »، « بازگشت به کراما »،« کوکی »، «هکر»، « توماس و راه آهن جادویی »، « ماه تلخ » ، « قانون » ، « ژنرال » ، « تنگنا » ، « بخشوده» ، « قربانی »، « دام » ، « مرخصی » ، « خط نقره ای » ، « انتخاب اسلحه »، « بازگشت به آینده» ، « تنها در خانه 3» ، « سریع و خشن 4»، « تنها در خانه 4» ، « بچه طهران » ، « سریع و خشن 5» ،« تمتع »، « اعماق قلب »، «مورچه قهرمان »،« دامبو »،« ووک روباه »، « از بچه ها اجازه بگیرید » و « وقت خوب بودن » پنج شنبه و جمعه 18و 19مهر ماه از شبکه های سیما روی آنتن می رود.


*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فیلم های آخر هفته , شبکه های دیجیتال


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٧ | ۸:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند « خارپوستان خلیج فارس » به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدعلی محترمی به مدت 47 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

 

این مستند به معرفی گونه های مختلف ساکن اعماق خلیج فارس در قالب مستندی موضوعی و علم محور می پردازد. تصاویر عموما در اعماق به وسیله دوربین های ویدئو ضد آب و نور افکن و کپسول هوا و تعدادی از پلان‌ها بدون استفاده از کپسول و به اصطلاح فری دایو (غواصی سنتی) فیلمبرداری شده است.

ناهید اکبرین به عنوان ویرایش ادبی متن و اکبر ابراهیمی نیز به عنوان موسیقی در تولید این مستند همکاری داشتند.

علاقمندان می توانند « خارپوستان خلیج فارس» را پنج شنبه ، 18 مهر ماه ، ساعت 19 از شبکه مستند ببینند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٧ | ٧:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

از امشب شبکه پویا با لالایی خوابش نمی برد.

این شبکه از ساعت 02:00 تا 06:30 برنامه های شبکه نسیم را پخش می کند.

همچنین با فرا رسیدن ماه ذی الحجه این شبکه از ساعت 24 تا 02:00 به طور زنده و مستقیم مکه مکرمه را پوشش می دهد.

 

لازم به ذکر است شبکه نسیم با  پخش 2 ساعت برنامه در یک بازه زمانی بر روی شبکه های استانی می افتد.

برای دریافت جدول پخش شبکه نسیم بر روی شبکه های استانی به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/510/

 

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نسیم به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , شبکه پویا


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٧ | ٤:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

جدول زمانی پخش روزانه برنامه های شبکه نسیم از شبکه های استانی

زمان تکرار

زمان پخش اصلی

شبکه استانی

ردیف

-

15 تا 17

آبادان

1

02:00 تا 04:00 بامداد

15:00 تا 17:00

آذربایجان شرقی (سهند، تبریز)

2

24:00 تا 02:00 بامداد

14:30 تا 16:30

آذربایجان غربی (ارومیه)

3

01:15 تا 03:15 بامداد

14:15 تا 16:15

اردبیل (سبلان)

4

01:00 تا 03:00 بامداد

14:30 تا 16:30

اصفهان

5

-

12:00 تا14:00

البرز (کرج)

6

-

15:00 تا 17:00

ایلام

7

23:10 تا 01:10 بامداد

12:30 تا 14:30

بوشهر

8

-

-

تهران

9

23:30 تا 02:00 بامداد

12:30 تا 15:30

چهار محال و بختیاری (جهان بین، شهرکرد)

10

-

13:30 تا 15:30

خراسان جنوبی (خاوران، بیرجند)

11

00:30 تا 02:30 بامداد

از 12:30 تا 13:30 و از 18:00 تا 19:00

خراسان رضوی (مشهد)

12

-

12:00 تا 14:00

خراسان شمالی (اترک، بجنورد)

13

07:30 تا 09:30

01:00 تا 03:00 بامداد

خوزستان (اهواز)

14

-

12:30 تا 14:30

زنجان (اشراق)

15

-

13:00 تا 15:00

سمنان

16

08:30 تا 10:30

13:00 تا 15:00

سیستان و بلوچستان (هامون، زاهدان)

17

01:10 تا 03:10 بامداد

13:00 تا 15:00

فارس (شیراز)

18

23:15 تا 01:15 بامداد

13:30 تا 15:30

قزوین

19

-

13 تا15

قم (نور)

20

00:30 تا 02:30 بامداد

14:00 تا 16:00

کردستان (سنندج)

21

14:00 تا 16:00

 

07:00 تا 09:00

کرمان

24:00 تا 02:00 بامداد

13:15 تا 15:15

کرمانشاه (زاگرس)

23

09:00 تا 11:00

23:30 تا 01:30 بامداد

کهگیلویه و بویر احمد (دنا، یاسوج)

24

-

21:00 تا 23:00

کیش (هرمزگان)

25

-

12:40 تا 14:40

گلستان (سبز، گرگان)

26

00:15 تا 02:15 بامداد

13:15 تا 15:15

گیلان (باران، رشت)

27

-

15:00 تا 17:00

لرستان (افلاک، خرم آباد)

28

24:00 تا 02:00 بامداد

13:00 تا 15:00

مازندران (تبرستان، ساری)

29

23:30 تا 01:30 بامداد

13:30 تا 15:30

مرکزی (آفتاب، اراک)

30

-

-

مهاباد (آذربایجان غربی)

31

-

13:30 تا 15:30

هرمزگان (خلیج فارس، بندرعباس)

32

00:15 تا 02:15 بامداد

13:15 تا 15:15

همدان

33

-

13:50 تا 15:50

یزد (تابان)

34

 

همچنین شبکه نسیم از ساعت 02:00 الی 06:30 بامـداد از شبکه پویا نیز دریافت می شود.

 

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نسیم به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85

با تشکر از سایت استانی ها


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , شبکه های استانی , افتتاح


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٧ | ٤:٠٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

همزمان با هفته کودک شبکه پویا برنامه های متنوعی را برای کودکان در نظر گرفته است

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ؛جمعه 19 مهر ماه همزمان با روز ملی کودک و رسانه، شبکه پویا از ساعت 7:00 الی 22:00 ، ویژه برنامه های جذاب و متنوع پخش می­کند.

این شبکه قرار است در این تاریخ تمام برنامه­های روزانه خود را قطع و برای مخاطبانش انیمیشن­های تک قسمتی زیبا و جذاب پخش ­کند. همچنین 3 فیلم سینمایی انیمیشنی با نام­های مورچه قهرمان، دامبو و ووک برای این روز پیش بینی شده است.

مورچه قهرمان

این سینمایی، ماجرای پسر بچه ای به نام لوکاس است که یک روز با یک تفنگ آبپاش به لانه مورچه ها حمله می کند. مادر و پدر لوکاس به مسافرت می روند و او با مادر بزرگش در خانه می ماند. مورچه ها برای مبارزه با او یک مایع جادویی کشف می کنند و شب در گوش او می چکانند. لوکاس به اندازه یک مورچه کارگر می شود و مجبور می شود همراه با مورچه ها کار کند.

این انیمیشن جمعه ساعت 10:15 روی آنتن شبکه پویا می رود.

دامبو

این انیمیشن داستان فیلی به نام دامبو است که اولین فیل پرنده جهان می شود! تنها دوست او موش کوچکی به اسم تیموتی است. این انیمیشن در ساعت 13:00 روز جمعه از شبکه پویا پخش می شود.

ووک

این انیمیشن، ماجرای یک بچه روباه است که از لانه خود خارج می شود و موقع بازگشت، از عموی خود می شنود که همه خانواده او توسط یک شکارچی کشته شده اند. ووک را عمویش بزرگ می کند. او بعدها در جوانی موفق می شود یک روباه دیگر را که در مزرعه ای در یک قفس گیر افتاده نجات دهد. روباه به ووک و عمویش در جنگل می پیوندد و... .

این انیمیشن دو بعدی جمعه ساعت 20:00 روی آنتن شبکه پویا می رود.

انیمیشن­های تک قسمتی خرگوش و شاپرک، دیگر وقتی برای بلوط نیست، چرخ دنده ساعت، نترس، ماجراهای جنگل، بدشانس، بچه ها مواظب باشید، مستربین، پلاتو و بره ای در جزیره و . . . نیز از انیمیشن­های خارجی است که در روز ملی کودک و رسانه برای مخاطبان این شبکه در نظر گرفته شده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ٧:٤٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

این شبکه بعد از 20 روز از حالت تست، برنامه دو ساعته را بر روی آنتن برد، که در تاریخ 15 مهرماه 1392 با آغاز پخش آزمایشی آن با 2 ساعت برنامه های جدید آغاز شد. لوگوی شبکه نسیم متحرک است.

قرار است شبکه نسیم علاوه بر پخش از فرستنده سوم دیجیتال در تهران، روزانه دو ساعت از طریق شبکه های استانی سیما هم پخش شود. به محض اطلاع از جدول پخش برنامه های شبکه نسیم در سایر شبکه های استانی از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است در حال حاضر شبکه نسیم پخش ماهواره ای ندارد و پخش مستقل و بیست و چهار ساعته آن تنها از طریق فرستنده سوم دیجیتال در تهران (کانال 34، فرکانس 578 مگاهرتز) انجام می شود.

 

این شبکه از ساعت 02:00 الی 06:30 بامـداد از شبکه پویا نیز پخش می شود.

 

پخش آزمایشی شبکه نسیم برای اولین بار از شبکه استانی آذربایجان غربی (ارومیه) از بامداد امــروز 16 مهرماه پخش شد.


جدول پخش شبکه نسیم از شبکه استانی

زمان پخش برنامه های شبکه نسیم، هر روز در دو نوبت از ساعت14:30تا16:30 و از ساعت 24:00 تا 02:15 بامداد از طریق شبکه استانی آذربایجان غربی پخش می شود.

شبکه های بوشهر، و اشراق (زنجان): هر روز از ساعت 12:30 تا14:30

- شبکه خراسان رضوی (مشهد): هر روز از ساعت 12:30 تا 14:30 و از ساعت 24:00 تا 02:00 بامداد

- شبکه های اصفهان، قزوین ، جهان بین (چهار محال و بختیاری، شهرکرد)، فارس (شیراز)، باران (گیلان، رشت) و تبرستان (مازندران): هر روز از ساعت 13:00 تا 15:00

ساعت پخش برنامه های شبکه نسیم از شبکه استانی کرمانشاه، 13:15 الی 15:15 می باشد.

شبکه های خاوران (خراسان جنوبی، بیرجند) شبکه های خلیج فارس (هرمزگان، بندرعباس) و آفتاب (مرکزی، اراک): هر روز از ساعت 13:30 تا 15:30

شبکه سبلان (اردبیل): هر روز از ساعت 14:00 تا16:00

شبکه همدان: هر روز از ساعت 14:30 تا 16:30

- شبکه های ایلام و افلاک (لرستان، خرم آباد): هر روز از ساعت 15:00تا17:00

 شبکه هامون هر روز ساعت13تا14:30

 

بقیه زمان شبکه های استانی:

 

 

برای دریافت جدول پخش شبکه نسیم بر روی شبکه های استانی به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/510/

 

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نسیم به لینک زیر بروید

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , پخش آزمایشی , شبکه نسیم


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ٤:٢٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه پویا از ساعت 24 آنتن خود را به پخش زنده از مکه مکرمه اختصاص داد.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، شبکه پویا برای انعکاس مراسم عبادی حج در مکه مکرمه اقدام به پخش زنده از این شهر مقدس می‌کند.

این شبکه از ساعت 24 که برنامه‌های بخش کودک را به پایان می‌برد، آنتن خود را در اختیار گروه‌های اعزامی صدا و سیما به مکه مکرمه قرار می‌دهد تا تصاویر برگزاری این مراسم با شکوه را برای مشتاقان و علاقه‌مندان به این مراسم الهی پخش کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 24 تا 2 بامداد از طریق شبکه پویا پخش زنده مراسم حج را مشاهده کنند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , پخش زنده


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ۳:٤٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سایت جدید شبکه تهران به نشانی www.tv5.ir  طراحی و راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در طراحی جدید سایت شبکه تهران قابلیت هایی چون دسترسی سریع و آسان به تمامی قسمت‌های مهم وب سایت، راه اندازی بخش گالری تصاویر با قابلیت دانلود تصاویر با کیفیت بالا برای  استفاده در خبرگزاریها و نشریات، تخصیص پروفایل برای هر  برنامه به‌منظور وارد کردن کلیه اطلاعات آن از قبیل گالری مربوطه و صفحه باشگاه مخاطبان تهران و راه اندازی جستجو زنده در نظرگرفته شده است.

همچنین جدول پخش به همراه مناسبت‌های روزانه، بخش برنامه های شبکه به تفکیک گروه تولیدی بر اساس حروف الفبا،جدیدترین ها، پر‌بازدیدترین‌ها، تمام راه های ارتباطی با شبکه تهران (پیامک شماره ،تلفن کارشناسان برنامه)، اسلاید تصویر و جدیدترین برنامه های شبکه از دیگر قابلیت های این طراحی جدید است.

این سایت درحال توسعه است و در آینده نزدیک قابلیت های جدید تر به آن افزوده خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه تهران


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با نصب آنتن فرستنده دیجیتال ایستگاه غلامان بخش جرگلان در آینده نزدیک شبکه های دیجیتال به این بخش می رسد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، محمود هزار جریبی معاون فنی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در این باره گفت : کار احداث ساختمان ایستگاه متوسط قدرت غلامان از ابتدای سال 91 آغاز شد و در حال حاضر پروژه ساختمان آن با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به پایان رسیده است.
وی افزود : از ابتدای امسال نیز کار تهیه و نصب دکل فرستنده متوسط قدرت تخته باغلق (غلامان) به همراه نصب تجهیزات مربوطه انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه مشکل نقاط مرزی و برخی از مناطق کور بخش جرگلان با نصب این سیستم مرتفع خواهد شد خاطر نشان کرد : با نصب کامل و راه اندازی این فرستنده بیش از 15 هزار نفر جمعیت مردم بخش جرگلان تحت پوشش تلویزیون دیجیتال قرار می گیرند .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال , دیجیتال خراسان شمالی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

معاون سیمای رسانه ملی اعلام کرد :شبکه نسیم پیش از زمستان امسال بطور رسمی آغاز به کار خواهد کرد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، علی دارابی با حضور در بخش خبری ساعت 14 تلویزیون ، برنامه های شبکه تازه تاسیس نسیم را تشریح کرد .

 دارابی در این گفت و گو اعلام کرد : شبکه نسیم که از صبح امروز "دوشنبه 15 مهر " پخش آزمایشی خود را آغاز کرده ،دو ساعت برنامه متنوع را در کنداکتور پخش خود قرار داده است و این برنامه ها را تکرار می کند . وی اعلام کرد این میزان برنامه در چند روز آینده به 4 ساعت برنامه افزایش خواهد یافت . دارابی اعلام کرد برنامه های این شبکه علاوه بر اینکه به وسیله دستگاه های دیجیتال در مناطقی که  تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار دارند قابل دریافت است ، در شبکه های استانی نیز به مدت 2 ساعت پخش می شود . معاون سیما با اعلام اینکه تصاویر بسیاری از تولیدات مردمی به این شبکه رسیده و در حال تدوین و آماده سازی آن ها برای پخش در شبکه هستیم ، از مردم دعوت کرد تصاویری از جشنها ، مراکز دیدنی شهرها ، اتفاقات جالب و مناظر زیبای محل زندگی خود ارسال کنند تا به نامشان در شبکه پخش شود . به گفته معاون سیما ، حجم دریافتی پیامک های قدردانی از راه اندازی این شبکه ،نشان از استقبال خوب مخاطبان از چنین شبکه ای در آینده دارد  . علی دارابی همچنین گفت  امکانات فنی تامین و پیش بینی های لازم برای آغاز به کار رسمی این شبکه شده است و  تلاش می کنیم  شبکه نسیم را از اواخر پائیز رسما راه اندازی کنیم . شبکه نسیم از ساعت 20 در 26 شهریور همزمان با میلاد با برکت امام رضا (ع ) به صورت "تست تصویر " روی آنتن رفت و تصاویری تکراری برای تنظیم این شبکه در مناطق مختلف کشور پخش کرد .

برای دریافت آخرین اخبار از شبکه نسیم به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , پخش آزمایشی , افتتاح


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ٤:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

امروز آغازین روز پخش آزمایشی شبکه نسیم است که نقش بسیار مثبتی در سلامتی روانی در جامعه خواهد داشت. .به همین بهانه جام جم آنلاین یادداشتی با مضمون شادی و امید در رسانه ملی داشته است که می خوانید

از سال 1391 رسانه ملی راه‌اندازی شبکه‌های نسل جدید را کلید زد. شبکه «نمایش» با پخش فیلم‌های سینمایی توانست مخاطبان زیادی را جذب کند و در پی آن شبکه «سلامت» با دست گذاشتن بر نیازهای اصلی مردم، انتقال دانسته‌های بهداشتی را در دستور کار قرار داد.
پیش از راه‌اندازی این دو شبکه، شبکه «مستند» هم توانست به علاقه‌مندان و فرهیختگان، فیلم‌های ارزشمند مستند را ارائه کند. شبکه «ورزش» نیز گامی مهم در به تصویر کشیدن صحنه‌های ورزشی و رفع نیازهای عرصه ورزش ایفا کرد. شبکه «پویا» دنیای کودکان را با تخیل خلاق انیمیشن رنگین کرد و شبکه «شما» رنگین‌کمان فرهنگ اقوام ایرانی را در گستره‌ای به وسعت کشور پوشش داد. به موازات راه‌اندازی شبکه «آی‌فیلم» شبکه «تماشا» به جمع شبکه‌های تلویزیونی پیوست و با نمایش سریال‌های داخلی و خارجی لقب یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌ها را از آن خود کرد.
راه‌اندازی شبکه‌های تخصصی حرکتی بجا و شایسته است. این شبکه‌ها علاوه بر آن که درونمایه‌های گوناگون برنامه‌ها را در تلفیق نور، رنگ، صوت و تصویر منعکس می‌کنند، به شکل آینه اعتماد به نفس بالا در توان فنی، پشتیبانی و تجهیزاتی رسانه ملی را در شرایط تحریم اثبات می‌کنند.
از امروز مهمان تازه‌ای با نام «شبکه نسیم» به همنشینی مردم خواهد آمد. شبکه نسیم از نظر موضوعی چهار مقوله نشاط و طنز، سرگرمی، یاد و خاطره و مسابقه را در بر می‌گیرد.
ماموریت اصلی شبکه نسیم آوردن نشاط، شادی و جلوه‌های مفرح طنز به درون زندگی مردم است.
تدارکی که برای غنی ساختن شبکه نسیم در جریان است، یکی از تلاش‌های کم‌نظیر رسانه‌ای است. این تلاش‌ها با هدایت رئیس رسانه ملی جورچین مناسبی را آماده کرده و می‌رود که شروع شبکه نسیم را به حرکتی تازه تبدیل کند.
تیم‌های رسانه‌ای کارآمد با جستجو و یافتن صحنه‌های بکر، گزینه‌های ارزشمندی را برای پخش در شبکه نسیم آماده می‌کنند. اهتمام شبکه‌های اصلی رسانه، بهره‌گیری از آرشیو غنی سازمان و همراهی مراکز استانی در تامین برنامه‌های این شبکه حاکی از آن است که رخداد تصویری مهمی در راه است که پیک و پیام آن نشاط، خنده و سرزندگی است. دیرگاهی است که رسانه ملی درصدد است که با برنامه‌های شورانگیز مخاطبان خود را سرزنده و بشاش کند و با این‌که کارهای انجام شده کم نیست، ولی کارهای نکرده بسیار است. خوشبختانه از منظر سیاستگذاری دایره انتخاب‌ها در شبکه نسیم دایره‌ای باز و متنوع است. سکانس‌های تمام فیلم‌های سینمایی داخلی و خارجی در نسیم دیده خواهد شد.
رعایت اصول حرفه‌ای انتخاب‌ها با رعایت مدت زمانی مناسب و داشتن آغاز و انجام در سکانس‌ها مدنظر بوده و در آینده‌ای نه‌چندان دور می‌تواند ذخیره‌ای مناسب از بسته‌های دیداری را با راهنمای استفاده از آنها فراهم آورد.
در این شبکه، صحنه‌های داد و بیداد، پرخاشگری و فریادهای ناهنجار راهی ندارد و ان‌شاءالله شبکه نسیم از این آسیب‌های آزاردهنده مبرا خواهد بود.
بی‌تردید فراز برجسته شبکه نسیم که همان نشاط، شادی و طنز است، در بالا بردن و ارتقای بهداشت روانی و خشنود کردن جامعه در گذران لحظه‌های عمر تاثیر مثبت خواهد داشت.
شبکه نسیم شبکه‌ای یکسویه نیست و برعکس شبکه‌ای متعامل با مردم است که آنها را در ثبت و ضبط لحظه‌آفرینی‌های مهیج و صحنه‌های ماندگار با خود سهیم می‌کند.
دیالوگ‌های قوی، موقعیت‌های طنز، پشت صحنه سریال‌ها و فیلم‌ها، نماهای خارجی جذاب، دوبله‌های طنز، فیلم‌های ارسالی مردم، سکانس‌های مناسب از سینمای ایران و جهان، صحنه‌های زیبای طبیعت، خنده‌های طبیعی و... از مواردی است که دریافت آنها بزودی در قالب فراخوان به مردم اعلام خواهد شد. هرکس در سرفصل‌های نسیم بسته‌های دیداری قابل ارائه دارد، می‌تواند برای پخش، آن را به این شبکه ارسال کند.
شبکه نسیم مصمم است مبانی تاسیس خود را به عنوان یک روش جدید رسانه‌ای متفاوت یا به عنوان یک ابتکار معرفی کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , پخش آزمایشی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ٢:٤٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند « حقیقت درباره شیرها »  قصه متفاوتی از حیات وحش را به نمایش درخواهد آورد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شیرها، گربه‌سانانی بسیار اجتماعی هستند که به صورت خانوادگی زندگی می‌کنند؛ جاناتان اسکات کارشناس حیات وحش، با سفر به شرق آفریقا به بررسی زندگی آنها می‌پردازد، به آنها نزدیک می‌شود و تصاویری جذاب و باورنکردنی از زندگی این حیوانات وحشی اما خانواده‌دوست به مخاطبان نشان می‌دهد.

مستند جدید و جذاب « حقیقت درباره شیرها » در دو قسمت 58 دقیقه ای به روی آنتن شبکه مستند می رود.

علاقمندان می توانند این مستند جذاب را سه شنبه و چهارشنبه ، 16 و 17 مهر ماه ، ساعت 19 از شبکه مستند ببینند


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ٢:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
پخش آزمایشی شبکه نسیم از امروز ساعت 8 صبح در سراسر کشور آغاز شد. برنامه‌های اصلی این شبکه به مدت دو ساعت پخش می‌شود. در تهران این دو ساعت برنامه در طول ‌روز تکرار می‌شود و مردم دیگر استان‌ها هم می‌توانند بیننده برنامه‌های این شبکه، طبق زمان‌بندی تلویزیون استان خود باشند.
 


مردم تهران می‌توانند با تنظیم مجدد گیرنده‌های دیجیتال (ست‌آپ باکس) برنامه‌های شبکه نسیم را به صورت 24 ساعته دریافت کنند.

حسین کرمی، مدیر شبکه نمایش که مدیریت شبکه نسیم را نیز به عهده دارد، درباره این شبکه به جام‌جم گفت: نسیم مخفف چهار کلمه نشاط، سرگرمی، یادها و مسابقه است.


 

وی افزود: برای این شبکه برنامه‌های کوتاه‌مدت طراحی کرده‌ایم و قرار نیست از شبکه نسیم فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌هایی با زمان زیاد پخش شود. هدف از پخش برنامه‌های کوتاه‌مدت این است که بیننده در فرصتی کوتاه برنامه‌ای شاد و مفرح و متنوع را تماشا و به اصطلاح خستگی‌اش را پای تلویزیون درکند و با روحیه‌ای بهتر و با‌نشاط‌تر به کارهای روزانه‌اش رسیدگی نماید. کرمی با اشاره به این نکته که شبکه نسیم کاملا با مردم در تعامل خواهد بود، گفت: بخشی از برنامه‌های این شبکه را آثاری تامین می‌کند که مردم برای ما می‌فرستند. ما در این شبکه طریقه تصویربرداری با دوربین‌های خانگی و تلفن‌های همراه پیشرفته و طریقه بارگذاری (آپلود) را به مردم آموزش می‌دهیم.

 

مدیر شبکه نسیم درباره جدول پخش این شبکه و بخش‌های مختلف آن افزود: در بخش نسیم شما، تصاویر ارسال شده از طرف مردم که قالب طنز و شاد دارد، پخش می‌شود. این بخش شامل شیرین‌کاری، مراسم جشن، تقلید صدا و... است.

در بخش نسیم آفرینش، تصاویر زیبا و آرامش‌بخش از طبیعت به مخاطبان ارائه می‌شود. در بخش نسیم یادها، ‌برنامه‌های خاطره‌انگیز تلویزیون که مردم از آنها خاطره دارند، به نمایش گذاشته می‌شود. در بخش نسیم کلاسیک، قسمت‌های جذاب و دیدنی فیلم‌های کمدی کلاسیک پخش می‌شود. نسیم دیدنی‌ها هم به پخش تصاویر دیدنی مثل پرش از روی صخره و راه رفتن روی طناب، لحظه‌های دیدنی از سیرک‌ها و... اختصاص دارد. در بخش نسیم دوبله، برای برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها متن نوشته شده و توسط دوبلورها اجرا می‌شود. مثلا برای برخی از صحنه‌های سریال یانگوم دیالوگ‌نویسی شده و دوبلورها به جای بازیگران این سریال دیالوگ‌های طنز را می‌گویند.برای بخش نسیم موسیقی هم موسیقی‌های شاد و محلی در نظر گرفته شده است.کرمی درباره پخش تولیدات مراکز استان از شبکه نسیم نیز گفت: مراکز استان تولیدات خود را برای پخش از این شبکه آغاز کرده‌اند و هر مرکز بنا به توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد با محور امید و شادی برنامه‌سازی کرده و برای ما ارسال می‌کند. این برنامه‌ها در یکی از بخش‌های شبکه نسیم گنجانده‌شده و پخش می‌شود.

 خبر تکمیلی:

 در حال حاضر پخش آزمایشی برنامه های "شبکه نسیم" در شهرستان ها آغاز شده است.

جدول پخش شبکه نسیم بر روی شبکه استانی خود:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/506/

آخرین اخبار شبکه نسیم را می توانید از لینک زیر جویا شوید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , پخش آزمایشی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ٢:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه تلویزیونی نسیم که از تاریخ 26 شهریور ماه همزمان با میلاد امام رضا (علیه السلام) به صورت تست با کنداکتورهای پخش 2 ساعته، برنامه های خود را در فرستنده سوم دیجیتال تهران آغاز کرده است، قرار است از فـردا دوشنبه 15 مهــرماه ساعت 08:00 صبح (همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی «ع» با فاطمه زهــرا «س»)، پخش آزمایشی برنامه های خود را در تهران آغاز کند.

با آغاز پخش آزمایشی، برنامه های اصلی این شبکه 4 ساعته خواهد بود.

همینک این شبکه در فرستنده سوم دیجیتال تهران، در فرکانس 578 کانال 34 به عنوان شبکه بیست و یکم رسانه ملی در حال پخش می باشد.

بنا به گفته معاونت محترم رسانه ملی قرار است این شبکه بعد از روند پخش آزمایشی در تهران، بزودی در فرستنده های دیجیتال شهرستانها و با پوشش سراسری ماهواره ای آغاز شود.

 

خبر تکمیلی: به گفته خبر گزاری فارس شبکه نسیم فردا سراسری می شود.

شبکه تلویزیونی «نسیم» درحالی از فردا پخش آزمایشی خود را آغاز می‌کند که علاوه بر تهرانی‌ها، شهروندان سایر استان‌ها نیز می‌توانند بیننده برنامه‌های آن باشند.

گزارش خبرگزاری فارس :

به گزارش خبرگزاری فارس، پخش آزمایشی برنامه‌های شبکه تلویزیونی نسیم از فردا دوشنبه (15 مهر) آغاز خواهد شد.

این شبکه تلویزیونی مجموعه‌ای از برنامه‌های کوتاه، آموزنده و مفرح است که با هدف افزایش نشاط و سرگرمی در جامعه آغاز بکار می‌کند.

نام این شبکه برگرفته از چهار واژه نشاط، سرگرمی، یاد و خاطره و مسابقه است که بخشی از محتوای این شبکه را تشکیل می‌دهد.

شبکه نسیم پخش تولیدات مردمی را در برنامه خواهد داشت و در آینده به صورت یک شبکه تعاملی پر قدرت در خدمت ملت ایران خواهد بود.

شهروندان تهرانی می‌توانند با تنظیم مبدل دیجیتالی خود روی کانال 21، بیننده این شبکه باشند. سایر هموطنان نیز در سراسر کشور بر اساس برنامه‌ریزی شبکه استانی خود می‌توانند بیننده این شبکه باشند.

 

آخرین اخبار شبکه نسیم را می توانید از لینک زیر جویا شوید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , شبکه نسیم , پخش آزمایشی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ٩:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه تلویزیونی نسیم که از تاریخ 26 شهریور ماه همزمان با میلاد امام رضا (علیهالسلام)به صورت تست با کنداکتورهای پخش 2 ساعته، برنامه های خود را در فرستنده سوم دیجیتال تهران آغاز کرده است، قرار است از فـردا دوشنبه 15 مهــرماه ساعت 08:00 صبح (همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی «ع» با فاطمه زهــرا «س»)، پخش آزمایشی برنامه های خود را در تهران آغاز کند.

با آغاز پخش آزمایشی، برنامه های اصلی این شبکه 4 ساعته خواهد بود.

همینک این شبکه در فرستنده سوم دیجیتال تهران، در فرکانس 578 کانال 34 به عنوان شبکه بیست و یکم رسانه ملی در حال پخش می باشد.

بنا به گفته معاونت محترم رسانه ملی قرار است این شبکه بعد از روند پخش آزمایشی در تهران، بزودی در فرستنده های دیجیتال شهرستانها و با پوشش سراسری ماهواره ای آغاز شود.


 پخش آزمایشی شبکه نسیم فردا آغاز می شود.(ایسنا)

پخش آزمایشی برنامه‌های شبکه تلویزیونی نسیم از فردا دوشنبه (15 مهر) آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این شبکه تلویزیونی مجموعه‌ای از برنامه‌های کوتاه، آموزنده و مفرح است که با هدف افزایش نشاط و سرگرمی در جامعه آغاز بکار می‌کند.

نام این شبکه برگرفته از چهار واژه نشاط، سرگرمی، یاد و خاطره و مسابقه است که بخشی از محتوای این شبکه را تشکیل می‌دهد.

شبکه نسیم پخش تولیدات مردمی را در برنامه خواهد داشت و در آینده به صورت یک شبکه تعاملی پر قدرت در خدمت ملت ایران خواهد بود.

شهروندان تهرانی می‌توانند با تنظیم مبدل دیجیتالی خود بر روی کانال 21، بیننده این شبکه باشند. سایر هموطنان نیز در سراسر کشور بر اساس برنامه‌ریزی شبکه استانی خود می‌توانند بیننده این شبکه باشند.

 

آخرین اخبار شبکه نسیم را می توانید از لینک زیر جویا شوید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , شبکه نسیم , پخش آزمایشی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ٩:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

عصر روز شنبه 13 مهرماه 1392 فرستنده های دیجیتال در شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی برای لحظاتی روشن شده است.

فرکانس های قابل دریافت در این شهرستان 538 و 586 می باشد که به ترتیب در فرکانس 538 (فرستنده اول) 10 کانال تلویزیونی و 20 کانال رادیویی و همچنین در فرکانس 586 (فرستنده دوم) 10 کانال تلویزیونی و 2 کانال رادیویی برون مرزی نیز قابل دریافت است.


شبکه های موجود در فرکانس های فوق به ترتیب ذیل می باشند:

فرکانس 538: شبکه های 1، 2، 3، 4، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا به همراه 20 شبکه رادیویی.

فرکانس 586: شبکه های مستند، شما، بازار، نمایش، آی فیلم، پرس تی وی، العالم، ورزش، پویا و استانی سهند به همراه 2 شبکه رادیویی استانی آذربایجان شرقی و برون مرزی مراکز آذربایجان شرقی و اردبیل.

گزارش ها حاکی از آن است که فرستنده های اول و دوم هم اکنون در این شهرستان روشن هستند و EPG شبکه های یاد شده نیز در سیستم دیجیتال فعال هستند.

همچنین نقشه پوشش فرستنده های دیجیتال حال و آینده استان آذربایجان شرقی را مشاهده کنید:

این عکس دقیق نیست و تقریبی است

همانطور که از عکس معلوم است محدوده شماره 6 برای دیجیتال میانه می باشد

 

با تشکر از آقا توحید (میانه)

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال آذربایجان شرقی , افتتاح , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:۱٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند «فرقه‌های سری» در 13 قسمت به تهیه‌کنندگی اسماعیل حاج حیدری به زودی دوشنبه‌ها از شبکه‌ی یک سیما به روی آنتن می‌رود.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستند «فرقه‌های سری» که با هدف معرفی و نحوه‌ی شکل‌گیری فرقه‌های سری و افشای واقعیت‌های پشت‌پرده‌ی این فرقه‌ها تهیه شده است، پیش از این از شبکه مستند پخش می‌شد و قرار است از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه‌ی یک سیما نیز به روی آنتن برود.

آشنایی با نمادها و نشانه‌های مشترک بین انجمن‌های سری، بیان تاریخچه شکل‌گیری فرقه‌های سری از مصر و یونان باستان، قرون وسطی، رنسانس و ... تا شکل‌گیری فرقه‌های امروزی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

تحلیل افکار فرقه‌های شوالیه‌های معبد، شوالیه‌های مالت، کابالا، فراماسونری، شیطان‌گرایی، انجمن جمجمه و استخوان، بیلدربرگ و ... با رویکرد سیاسی - مذهبی از جمله بخش‌های مستند «فرقه‌های سری» است.

ساختار این مستند که در سال 1388 به سفارش معاونت سیما ساخته شده است، ترکیبی و نریشن محور و بدون مجری است که کارشناسان متعدد ایرانی و خارجی در حوزه‌های موسیقی، رسانه، ادیان و عرفان، باستان‌شناسی، نمادشناسی، اسطوره‌شناسی و ... صحبت می‌کنند.

در این مستند با 107 کارشناس خارجی مصاحبه شده است که از میان آنها 27 کارشناس خارجی به چهار زبان انتخاب شده و در برنامه گنجانده شده‌اند.

برنامه فرقه‌های سری احتمالاً از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه یک پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مرحله نخست مسابقه تلویزیونی "آقای گزارشگر" به تهیه‌کنندگی مهدی محمدی از فردا، دوشنبه (15 مهر ماه) برگزار می‌شود.


 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، برنامه "آقای گزارشگر" کاری از گروه ورزش شبکه سه سیماست که برای اولین بار و با هدف کشف استعدادهای جدید در زمینه گزارشگری ورزشی با مشارکت بیش از 20000 نفر برگزار می‌شود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی مهدی محمدی در مرحله نخست از میان افراد متقاضی 300 نفر را گزینش و در گروه‌های هشت یا 10 نفره تقسیم‌بندی می‌کند. این برنامه در حال حاضر برای پخش از شبکه سه سیما در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای مراحل تست اولیه خود را پشت سر می‌گذارد و در هریک از قسمت‌های آن یک کارشناس فوتبال و یک گزارشگر باسابقه و توانمند تلویزیونی حضور خواهند داشت.

سید سعید حسینی کارگردانی تلویزیونی و محمدرضا احمدی اجرای این مسابقه تلویزیونی را بر عهده دارند. همچنین مشارکت‌کنندگان برنامه در مرحله نخست از شهرهای مختلف سراسر کشور انتخاب شده‌اند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه 3 , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:٠٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند جدید «معجزات طبیعت» محصول سال 2012 ، در سه قسمت از شبکه مستند سیما پخش می شود.

 

  در«معجزات طبیعت» ریچارد هاموند مجری شناخته شده برنامه های مستند جهان به سراغ تکنولوژی الهام گرفته شده از طبیعت می رود. این مستند جذاب و علمی در مورد الهام گرفتن از طبیعت و حیوانات برای دستیابی به آخرین تحولات در فناوری است و الگوبرداری از قوانین شگفت انگیز طبیعت را در ساخت ابزارهای مدرن به تصویر می کشد.

گراهام بوت کارگردانی آن را بر عهده دارد و این مستند جذاب از شنبه ، 13 مهر ماه ، به مدت سه روز ، ساعت 19 به روی آنتن شبکه مستند می رود. 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:٠۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مجموعه مستند « ابرسازه ها » به سراغ ابر خطوط لوله جهان می رود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مستند"ابرسازه‌ها"بلندترین خط لوله‌ای که در بستر دریا ساخته شده و نروژ را به بریتانیا وصل کرده‌ است را در قاب تصویر جای داده است. این برنامه یکشنبه، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می‌شود.
این مجموعه روند پروژه ها از روزهای اولیه اجرا تا مرحله بهره برداری را به تصویر کشیده  و در گفت و گو با مهندسان آن نشان می‌دهد که چگونه قدرت تفکر و خلاقیت مهندسی بر عظیم ترین مشکلات بوجود آمده غلبه می‌کند.

« ابر سازه ها » به تهیه کنندگی مایجا لویو و در چند فصل آماده پخش از شبکه مستند سیماست.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ٢:٥۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
پخش هفتگی شبکه نمایش از 13 مهر تا 20 مهرماه
شبکه نمایش این هفته در بخش مرور کارنامه کارگردانان و بازیگران معروف، نگاهی دارد به چند اثر مهدی فخیم‌زاده که هم در زمینه بازیگری فعال است و هم در زمینه کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی.

به گزارش جام‌جم، شبکه نمایش در ساعت 21 امشب فیلم «اشباح» را پخش می‌کند. این فیلم را رضا میرلوحی در سال 61 کارگردانی کرده است و مهدی فخیم‌زاده و ناصر آقایی در آن نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. داستان این فیلم درباره دو مامور ساواک با نام‌های مستعار دکتر و گروهبان است که پس از انقلاب برای خروج از کشور با گذرنامه جعلی به کلبه‌ای در جنگل می‌گریزند، ولی انتظار زیاد سبب بالا گرفتن اختلاف بین آن دو شده و یکدیگر را در جریان نزاعی از پای درمی‌آورند.

فرداشب هم فیلم «مسافران مهتاب» به کارگردانی فخیم‌زاده از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم که یکی از آثار پرفروش دهه 60 سینمای ایران است، فخیم‌زاده نقش یک جوان شیرین‌عقل را بازی می‌کند.

روز دوشنبه هم شبکه نمایش فیلم «تشریفات» را در جدول پخش خود گنجانده است. تشریفات درباره وقایعی است که در زندان‌های سیاسی رژیم پهلوی اتفاق می‌افتاد. فخیم‌زاده هم خودش این فیلم را کارگردانی کرده و هم نقش اصلی آن را بازی کرده است.

ولایت عشق، فرار، تفنگدار و تاواریش دیگر فیلم‌های فخیم‌زاده است که به ترتیب در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، ساعت 21 پخش می‌شود. فیلم‌های فرار و تفنگدار را جمشید حیدری کارگردانی کرده و فخیم‌زاده در آنها نقش اصلی را بازی کرده است. ولایت عشق و تاواریش هم از ساخته‌های خود فخیم‌زاده است.

شبکه نمایش در ساعت 19 امروز و فردا فیلم‌های «پدرخوانده 2 و 3» را پخش می‌کند و از روز دوشنبه تا پنجشنبه فیلم‌های «دزدان کارائیب»(یک تا 4) را تقدیم علاقه‌مندان می‌کند. این شبکه برای روز جمعه هم فیلم «ارباب حلقه‌های(1)» را پخش می‌کند.

شبکه نمایش برای فرداشب، ساعت 23 هم فیلم «ای برادر کجایی» را در نظر گرفته است و در این هفته فیلم‌های ایرانی مانگرو، شهربانو، خواب یک ستاره، زن بابا و... را نیز پخش می‌کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه نمایش , شبکه های دیجیتال


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/۱۳ | ٢:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش زنده فوتبال لیگ انگلیس ،اسپانیا آلمان ایتالیا از شبکه های 3 و ورزش

برای دیدن برنامه کامل پخش فوتبال از تلویزیون به صفحه ورزشی وبلاگ به نشانی:

 

http://digitaltv2.persianblog.ir/page/sport-live


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پخش زنده , فوتبال , شبکه ورزش , شبکه 3


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/۱۳ | ۱:۳۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه تلویزیونی نسیم که از تاریخ 26 شهریور ماه همزمان با میلاد امام رضا(علیه السلام) به صورت تست با کنداکتورهای پخش 2 ساعته، برنامه های خود را در فرستنده سوم دیجیتال تهران آغاز کرده است، قرار است از روز دوشنبه 15 مهــرماه سالجاری ساعت 08:00 صبح (همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی «ع» با فاطمه زهــرا «س»)، پخش آزمایشی برنامه های خود را در تهران آغاز کند.

 

 

با آغاز پخش آزمایشی، برنامه های اصلی این شبکه 4 ساعته خواهد بود.

همینک این شبکه در فرستنده سوم دیجیتال تهران، در فرکانس 578 کانال 34 به عنوان شبکه بیست و یکم رسانه ملی در حال پخش می باشد.

بنا به گفته معاونت محترم رسانه ملی قرار است این شبکه بعد از روند پخش آزمایشی در تهران، بزودی در فرستنده های دیجیتال شهرستانها و با پوشش سراسری ماهواره ای آغاز شود.

 

برای دریافت آخرین اخبار شبکه نسیم به لینک زیر بروید

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , پخش آزمایشی


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/۱٢ | ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دانلود آهنگ سریال ماتادور با صدای احسان خواجه امیری

این سریال پلیسی و اکشن از ششم مهر ماه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22:15 از شبکه اول سیما پخش می شود.

لینک دانلود

 

وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانلود , شبکه1


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ٩:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت، تماشا

610
474
586
(گرمه)

90/12/25

فرستنده های دیجیتال خراسان شمالی (بجنورد)

رادیو استانی خراسان شمالی

آموزش، مستند، استانی اترک (بجنورد)، نمایش، آی فیلم، بازار، Press TV، ورزش و پویا

482
522
538
(گرمه)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرکانس , دیجیتال خراسان شمالی


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ۸:٤٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

498
(بیرجند)
626
(طبس)
706
(فردوس)
506
(قاین)
514
(نهبندان)
522
(بشرویه)

90/08/04

فرستنده های دیجیتال خراسان جنوبی (بیرجند)

استانی خراسان جنوبی

مستند، العالم، نمایش، آی فیلم، Press TV، استانی خاوران، شما، بازار، ورزش و پویا

594
(بیرجند)
650
(طبس)
754
(فردوس)
554
(قاین)
562
(نهبندان)
570
(بشرویه)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال خراسان جنوبی , فرکانس , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ۸:٤٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سیمای آذری شبکه سحر برای علاقه‌مندان به موضوعات تاریخی مجموعه مستند «از پرسپولیس تا آکروپلیس» را به آذری دوبله و به زودی از آنتن این شبکه پخش می‌کند.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجموعه مستند «از پرسپولیس تا آکروپلیس» به سرپرستی فرزانه دیبایی برای پخش از سیمای آذری این شبکه دوبله شده و به زودی در جدول پخش این شبکه قرار خواهد گرفت.

ترجمه «از پرسپولیس تا آکروپلیس»را النور باغیشف انجام داده و مجید علی‌اف ویراستاری آن را برعهده داشته است. «قهرمان نورانی» و «غلامرضا صفوی» در این مستند به گویندگی پرداخته‌اند. محسن کیوان‌فر به عنوان صدابردار و محسن موسوی تدوین‌گر این مستند بوده‌اند.

مجموعه مستند تاریخی «از پرسپولیس تا آکروپلیس» به پیشینه تاریخی دو مجموعه تاریخی پرسپولیس و آکروپلیس می‌پردازد. قرابت فرهنگی این دو تمدن بزرگ در تاریخ که در معماری آن‌ها بروز یافته، مبنای تولید این مجموعه است. تجزیه و تحلیل ارتباط تمدن پارسی با یونانی از موضوعاتی است که در این مستند مورد توجه قرار می‌گیرد. این مجموعه مستند تاریخی از تولیدات شبکه جهانی جام‌جم است.

مجموعه مستند «از پرسپولیس تا آکروپلیس» به آذری زبانگردانی شده و به زودی از آنتن کانال یک شبکه بین‌المللی سحر برای مخاطبان آذری‌زبان این شبکه پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه سحر


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ۸:٠٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
اعضای گروه اعزامی رسانه ملی به مکه با حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لبیک، در این دیدار حسن گروسی، رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما با ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد رسانه ملی در مدینه منوره از 24 ساعته شدن پخش برنامه در شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک خبر داد.

 

گروسی افزود: امسال بیش از 70 عنوان برنامه در قالب‌های ترکیبی، مستند، نماآهنگ و میان برنامه در امور حج و زیارت سازمان تولید و در اختیار شبکه‌های مختلف تلویزیون قرار گرفت و به برکت اطلاع‌رسانی بموقع، گسترده و شفاف رسانه ملی بسیاری از مشکلات مربوط به زائران پیش از سفر به سرزمین وحی رفع شد. وی در ادامه با ارائه اطلاعات و آمار برنامه‌های تولیدی ستاد حج و زیارت در طول مدت استقرار در شهر مدینه گفت: تاکنون بیش از 130 گزارش مکتوب، 1900 دقیقه برنامه، 160 ارتباط با شبکه‌های رادیویی و 25 ارتباط با شبکه‌های تلویزیونی برقرار شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال‌های گذشته رشد خوبی را نشان می‌دهد.

مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک در ادامه گفت: امسال به لطف الهی فعالیت‌های ویژه‌ای در فضای مجازی اتفاق افتاده است که در کمترین زمان ممکن برنامه‌های تولیدی ستاد ضمن قرار گرفتن در پایگاه اطلاع‌رسانی لبیک در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته شاهد 24 ساعته شدن شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک خواهیم بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , 24 ساعته , شبکه اینترنتی لبیک


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

546
(بایندر)

666
(ابهر)

90/03/25

فرستنده دیجیتال زنجان

استانی زنجان

مستند، نمایش، آی فیلم، العالم، Press TV، شبکه استانی اشراق (زنجان)، شما، بازار، ورزش و پویا

626
(بایندر)

714
(ابهر)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال زنجان , فرکانس , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فیلم های سینمایی 11 و12 مهرماه

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « فراست نیکسون» ، « یوما »، « اسکمپر پنگوئن راهنما » ، « دنیای لیزا »، «ما باغ وحش داریم »، « افسانه بیونیکل » ، « چشم عقاب » ، «مروارید » ، « قربانی » ، « دسته اژدها » ، «ژنرال »، « مراقب کودک »، « آخرین تدوین » ، « زندگی بدون اصول » ، « تنها در خانه 1 » ، « یک ببر »، «ماموریت غیرممکن 3» ، « تنها در خانه 2» ، « سه روز سرنوشت ساز »، « کینگ کنگ »، « مروارید سیاه » ، « موج » ، « شرکت هیولاها » ،« جرج کنجکاو »، « حرف مردم » ،« بچه های نابغه »، « ببر هیرکان » و « من بروسلی هستم » پنج شنبه و جمعه 11 و 12 مهر ماه از شبکه های سیما پخش خواهند شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فیلم های آخر هفته


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٧:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

حمیدرضا مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس و همزمانی آن با هفته دفاع مقدس از ویژه برنامه های متنوع رادیو فصلی برای مخاطبان خبر داد و گفت: رادیو فصلی با شروع فصل پاییز در ردیف و موج FM و فرکانس 105.5 از ساعت 6 تا 16 در بخش های صبحگاهی و عصرگاهی، برنامه های تولیدی و منتخب دیگر شبکه های رادیویی به فعالیت می‌پردازد.

مدیر شبکه رادیو فصلی در ادامه بیان کرد: ویژه برنامه های صبح رادیو فصلی که با آغاز فصل پاییز با عنوان رادیو مهر شروع به فعالیت می کند از ساعت 6:30 تا 8:30 به پخش برنامه هایی از جمله "رادیو مدرسه"، "صبح با نشاط"، "صبح دل انگیز"، "صبح و امید "، "جمعه سلام "، "صبح و مهر"، "پنج شنبه خوب" می پردازد.

وی افزود: همچنین ویژه‌برنامه‌های عصرگاهی رادیو مهر از ساعت 14 تا 16 شامل "تلنگر"، "سه شنبه شیشه ای"، "پاییز طلایی"، "شوخی با همه"، "جمعه نارنجی"، "سلام و کلام" و "بعد از ظهر پاییزی" است.

مقدسی در پایان اظهار کرد: بخش های کلی ویژه برنامه های مهر رادیو فصلی شامل مواردی است که از جمله آن می توان به ارتباط با مسئولان آموزش و پرورش و مدیران و معلمان در خصوص راهنمایی برای روزهای آغازین مدارس، ارتباط با مرکز کنترل ترافیک و هواشناسی برای وضعیت روزهای اول مدارس، گزارش از سطح شهر در خصوص جنب و جوش خیابان در روزهای اول مدرسه، ارتباط با دست اندرکاران بنیاد دفاع مقدس، سرداران، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان در خصوص هفته دفاع مقدس اشاره کرد.

گفتنی است رادیو فصلی در اکثر نقاط کشور از طریق گیرنده دیجیتال دریافت می شود


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , رادیو


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٥:٢۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با توجه به تغییر سیستم دریافت سیگنال شبکه های تلویزیونی از آنالوگ به دیجیتال استفاده از گیرنده های دیجیتال مخصوصا برای کامپیوتر رو به افزایش است

به همین دلیل بیشتر خریداران این دستگاه های به هنگام نصب به مشکلات مختلفی بر می خورند که در این پست قصد دارم به طور کامل و تصویری اموزش نصب را برای شما قرار بدم که می توانید در ادامه مطلب مشاهده کنید

راهنمای نصب :
یو اس بی را به دستگاه متصل کرده و سیم آنتن را به انتهای آن وصل کنید و در طرف دیگر سیم آنتن میله ای را متصل کنید.
سپس سی دی را وارد دستگاه کرده و مراحل نصب را به ترتیب زیر انجام دهید
با قرار دادن سی دی محصول درون دستگاه ،نصب به صورت اتوران صورت خواهد گرفت و تصویر زیر قابل مشاهده خواهد بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , کاربرد , گیرنده دیجیتال , گیرنده دیجیتال کامپیوتر


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٢:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند جذاب و دیدنی « من بروسلی هستم » ساخته پت مک کورماک و محصول سال 2011 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

در این مستند استادان بزرگ هنر های رزمی، قهرمانان، بازیگران، کارگردانان و تهیه کنندگان بزرگ تجارت سرگرمی احساسات، خاطرات و راز های بین خود و این هنرمند و ورزشکار بزرگ را بازگو می کنند. مصاحبه هایی با افرادی که زندگی، سابقه و اعتقادات خود را مدیون این «پدر هنر های رزمی سینما» و صحنه هایی بکر به همراه عکس های شخصی تمرینات و مسابقات او شما را به دنیای ناشناخته و اسطوره ای بروس لی وارد می کند.

بروس لی یکی از شناخته شده ترین پیش رو های هنر های رزمی در سینما و دیگر اشکال هنری است. وی که در نوامبر ۱۹۴۰ متولد شده است، استاد هنرهای رزمی، بازیگر فیلم های رزمی، فیلسوف و بنیانگذار سبک جیت کان دو (Jeet Kune Do) است.او به عنوان تاثیر گذارترین رزمی کار قرن بیستم و همچنین پدر دو بازیگر به نام های براندون لی و شانون لی شناخته می شود.فیلم های تولید هالیوود که او در هنگ کنگ بازی کرد، موجب ارتقای سطح فیلم های رزمی هنگ کنگ شد و تحسین عامه را برانگیخت و موجی از علاقه مندی به فیلم های هنرهای رزمی چینی را در جهان غرب به وجود آورد. کارگردانی و جو فیلم های او، هنرهای رزمی و فیلم هنرهای رزمی را در هنگ کنگ و بقیه جهان تغییر داد.« من بروسلی هستم » پنج شنبه، یازدهم مهر ماه، ساعت 22 از شبکه مستند سیما پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٢:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

در شرایطی که تلاش‌ها در دولت گذشته برای تبدیل رسمی شبکه‌ی شما به شبکه گردشگری به نتیجه‌ای نرسید، می‌توان انتظار داشت تا در دولت جدید، بار دیگر این تعریف به شبکه شما بازگردد. 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید عزت‌الله ضرغامی در سال 91 چندین بار از سوی خبرنگاران با پرسشی درخصوص تبدیل شبکه شما به شبکه گردشگری مواجه شد که هر بار عملی شدن این اقدام را به نتیجه مذاکرات با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و توافق با معاون رییس جمهور در این حوزه موکول دانست.

مسعود احمدی افزادی - مدیر شبکه شما - نیز در این باره گفته بود: ما تنها منتظر تفاهم رؤسای دو سازمان هستیم تا در صورت امکان و توافق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و معاونت استان‌ها فعالیت‌های شبکه گردشگری را آغاز کنیم.

حتی در مقطعی خبر «راه‌اندازی شبکه گردشگری از عید فطر» از سوی مسؤولان دو سازمان اعلام شد، اما در نهایت این خبر به تحقق نپیوست تا شبکه‌ی شما همچنان شبکه‌ی پخش‌کننده‌ی تولیدات منتخب مراکز استان‌ها باقی بماند.

ابوالفتحی - مشاور رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - در آن زمان درباره‌ی آخرین جزییات راه‌اندازی شبکه‌ی گردشگری اظهار کرده بود، با توجه به تأکید رییس‌جمهور در مراسم افتتاح شبکه‌های «پویانمایی» و «ورزش» بر لزوم راه‌اندازی شبکه‌ی گردشگری، مطمئن هستیم که مراحل نهایی شدن راه‌اندازی این شبکه به زودی طی می‌شود.

و البته مسؤولان شبکه‌ی «شما» هم در مقاطعی با افزایش تولید و پخش برنامه‌هایی با موضوع گردشگری و معرفی ایران و همچنین به کار بردن شعار «شبکه گردشگری شبکه شما» در سایت خود تلاش کردند به این تعریف نزدیک شوند اما با گذشت زمانی طولانی از موعد این قول و قرارها، این شبکه طبق روال گذشته به کار خود ادامه داد و به پخش برنامه‌های معمولش بازگشت.

هر چند شبکه شما این روزها با برداشتن تعریف شبکه گردشگری از روی سایت خود و تبدیل آن به «شبکه شما، شبکه مردم ایران» سعی دارد به تعریفی که در بدو امر برای این شبکه در نظر گرفته شده بود - یعنی پخش برنامه‌های منتخب استانی - بار دیگر نزدیک شود اما به روی کار آمدن دولت جدید و حضور محمد علی نجفی در مقام رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، این احتمال را بار دیگر زنده کرد که در صورت به توافق رسیدن مسؤولان دو سازمان در جلسات مشترک پیش‌رو، تلویزیون ایران سرانجام به طور رسمی دارای شبکه‌ی گردشگری شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٢:٢۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سری جدید مجموعه مستند «استارت» (Top Gear) که قبل از ماه مبارک رمضان از شبکه مستند پخش می‌شد و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده بود، از پنج شنبه این هفته 1392/07/11 به روی آنتن شبکه مستند می رود.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، «استارت» یک مستند درباره تست و مقایسه اتومبیل‌های برتر دنیاست که تاکنون بیش از 350 میلیون بیننده در جهان داشته است. به جرأت می توان گفت سه مجری این برنامه در این مجموعه تمام اتومبیل های تولید شده در جهان را رانده و تست کرده اند. کلارکسون نام اصلی شخصیت اول این مستند است. حالت‌های متنوع تست اتومبیل ها ، تنوع مکانها و خلاصه همه ی لحظات این مستند دیدنی است.

شوخی‌ها و سخنان طنز این سه نفر هم بر زیبایی مجموعه افزوده است.

در مستند استارت به معرفی آخرین مدل های ماشین می پردازند و مجری برنامه در پیست مخصوص، خیابان های شهر و یا بیابان ( یا هر جای متناسب با ماشین ) آن را تست می کند و توضیحات کاملی می دهد.

نمی توان این مجموعه را فقط به دوستداران اتومبیل توصیه کرد؛ چرا که علاوه بر اتومبیل‌های گوناگون و دیگر ماشین‌ها و وسایل نقلیه، مناظر بسیار زیبای اروپا، آمریکا، آفریقا، آسیا ژاپن،قطب شمال و ... همه را به تماشا جذب می‌کند.

«استارت» پنجشنبه و جمعه هر هفته، ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٢:٢٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

خبر خوش برای مردمان میانه (آذر بایجان شرقی)

 

به نقل از مهندس حسینی نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی ،فرستنده پخش دیجیتال تلویزیون در شهرمیانه هفته آینده (هفته سوم مهرماه) راه اندازی خواهد شد.

مهندس حسینی با تایید این خبرافزود:

طی تماس تلفنی با ریاست محترم سازمان صداوسیما و باپیگیری ها و اقدامات لازم نصب تجهیزات این فرستنده در میانه محقق شده و طی روزهای آتی شهرمیانه و اطراف آن را تحت پوشش قرارخواهد دادو استفاده از آن در سایربخش های شهرستان نیز تا پایان سال محقق خواهد شد.

فرستنده دیجیتال میانه افتتاح شدجزییات این خبر در لینک زیر: +نقشه

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/490/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , شهر های دیجیتالی , دیجیتال آذربایجان شرقی


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٩ | ٩:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سیمای رسانه ملی در خصوص تعامل و همکاری‌های مشترک در برنامه‌های فرهنگی و هنری با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه که با حضور وزیر ارشاد،‌ معاون سیما و مدیران شبکه‌های سه و قرآن و معارف سیما برگزار شد علی جنتی از اهتمام رسانه ملی در پرداخت مناسب به موضوعات فرهنگ و هنر از جمله حوزه‌های کتاب،‌ سینما،‌ موسیقی و تئاتر تقدیر و تشکر کرد.

وزیر ارشاد همچنین تاسیس یک شبکه تلویزیونی با موضوع فرهنگ و هنر را ضروری دانست و از مسوولان سیما خواست با تشکیل کارگروه مشترک بین دو سازمان در آینده، این شبکه راه اندازی شود.

علی دارابی نیز در این دیدار به طراحی سیما برای تولید برنامه‌های فرهنگی چون "میدان هفت" با موضوع خاص فرهنگ و نیز برنامه "هفت" اشاره کرد و گفت: شبکه قرآن و معارف سیما نیز در برنامه "فصل نو" به موضوع مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب می‌پردازد.

معاون سیمای رسانه ملی از تشکیل کارگروه مشترک بین معاونت سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد این تعامل دو جانبه موجب تقویت همکاری‌ها و ساخت برنامه‌های پربیننده در عرصه فرهنگ و هنر شود.

وی همچنین با تاکید بر آمادگی همه جانبه سیمای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، به کاهش سهمیه هنرمندان در حج تمتع سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: حضور هنرمندان تلویزیون در این همایش بزرگ اسلامی موجب به تصویر کشیدن این آئین با عظمت می‌شود که امیدوارم این مشکل در سال‌های آینده برطرف شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , صدا و سیما


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٩ | ۳:٢٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

از اواخر دهه ۶۰ تا کنون سریالهای اکشن_پلیسی با رویکرد روان شناختی و اجتماعی ساخته شده است و به منظور تولید و پخش مجموعه پلیسی "ماتادور" که در حال حاضر روی آنتن است به معرفی و تشریح سریالهایی که تاکنون با چنین مضمونی ساخته شده است پرداخته ایم.

آیینه عبرت"، به کارگردانی محسن شاه محمدی یکی از اولین سریال های پلیسی تلویزیون محسوب می شود که مربوط به اعتیاد و مواد مخدر است و تاثیرات منفی فردی و اجتماعی این پدیده شوم و تلاش پلیس برای مقابله با آن را بخوبی به نمایش در آورد. تولید و پخش این سریال بین سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۲ تحت ۵۰ عنوان کلی انجام شد.
شخصیت‌های معروف آن علی و آتقی بودند که این نقش‌ها را به‌ترتیب محمود دینی و جواد گلپایگانی ایفا کردند."شلیک نهایی»" به کارگردانی محسن شاه محمدی ساخته سال ۱۳۷۳موضوع پرونده های جنایی را مورد بررسی قرار داد که هنرمندان فرهیخته ای همچون داریوش فرهنگ، رضا کیانیان، آتنه فقیه نصیری و... در آن ایفای نقش کردند.
کارآگاه علوی به نویسندگی و کارگردانی حسن هدایت نام شخصیت پایه‌ای مجموعه‌های تلویزیونی ایرانی است که در سال‌های ۱۳۷۵ با مجموعه تلویزیونی کارآگاه و در سال ۱۳۷۸ با مجموعه کارآگاه علوی ۲ حضور داشت. ایفاگر نقش وی احمد نجفی بود.

"سرنخ" به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی کیومرث پوراحمد ساخته سال ۱۳۷۵ در ژانر پلیسی و معمایی ساخته شد. سرنخ ماجراهایی پلیسی است که یک پلیس اصفهانی به نام امیر حسین اوصیا به همراه دستیارش سعی در حل آنها دارد .که ریشه های روان شناختی و اجتماعی را در قالب نمایش بخوبی تحلیل کرد.
حدود ۱۲ سال پیش سریال «پلیس جوان» به کارگردانی سیروس مقدم با حضور هنرمندانی همچون شهاب حسینی، داریوش ارجمند، پروانه معصمومی، میترا حجار و... از شبکه سه سیما روی آنتن رفت.
"پلیس جوان" با پرداختن به موضوع های جدیدی چون قاچاق اعضای بدن و باندهای تبهکار و مافیایی توانست تصویر بومی پلیس ایران را به نمایش در آورد و نظر مخاطبان بسیاری را جلب کرد.
سریال "کلانتر" دهه ۸۰ در سه سری به کارگردانی محسن شاه مرادی و هنرنمایی ایرج نوذری داستان هایی واقعی را از پرونده های پلیس آگاهی ترسیم کرد.
مجموعه«خواب و بیدار» به کارگردانی و نویسندگی مهدی فخیم زاده در سال ۸۲ از شبکه یک روی آنتن رفت
از ویژگی های خاص این سریال این است که برای اولین بار، حضور بانوان پلیس در عملیات های سخت و نفس گیر به نمایش درآمد.
این مجموعه در آن سال توانست یکی از فیلم های موفق پلیسی به شمار آید و مخاطبان بسیاری را پای تلویزیونی میخکوب کرد.
این سریال با هنرنمایی رویا نونهالی که با عنوان "ناتاشا" در فیلم ایفای نقش کرد شخصیتی بود که به عنوان یک زن برای اولین بار در سریال های پلیسی ایران از نقش های اصلی جنایی را به خوبی در معرض نمایش گذاشت.
این سریال هم تصویری نسبتا بکر از باندهای نابودکننده نمایش داد. اما موفقیت مهدی فخیم زاده در سریال «خواب و بیدار» در آثار پلیسی بعدی او یعنی «حس سوم»، «بی صدا فریادکن» و "ساختمان ۸۵" تکرار نشد.


"گارد ساحلی" به کارگردانی محسن شاه محمدی ، با حضور بازیگرانی چون احمد نجفی،حدیث فولادوند، کیوان محمود نژاد، الهام پاوه نژاد و ...به پلیس آب های آزاد ایران پرداخت. موضوعی که پیش از این درباره آن کار نشده بود. البته این سریال به خاطر ضعف مفرط، چندان مورد توجه قرار نگرفت و ماندگار نشد.
ورود مواد مخدر جدید و تهدید جوانان از سوی این مواد، موج جدیدی از سریال های پلیسی را پیرامون این موضوع ایجاد کرد. «پرواز در حباب» اولین نمونه در این جریان بود که بیشتر نگاهی هشداردهنده و آگاهی بخش به خانواده ها ونسل جوان را در برمی گرفت.

"پراز در حباب" به کارگردانی سیروس مقدم در سال ۸۵ روی آنتن رفت و هنرمندانی چون علی نصیریان، حامد کمیلی، چکامه چمن ماه، آرام جعفری و... ایفای نقش کردند.
همچنین سریال «کارآگاهان» به کارگردانی حمید لبخنده و با هنرنمایی مهدی هاشمی ، کامران تفتی، رضا خندان و... در سال ۸۷ ساخته شد که سعی در ترسیم روایت هایی درباره پرونده های قتل و جرم های سنگین داشت، اما این مجموعه هم به خاطر عدم نوآوری و نداشتن موضوع و ساختار فاخر، در تاریخ چنین آثاری به عنوان یک اثر ماندگار ثبت نشده است.
مجموعه "هوش سیاه" به کارگردانی مسعود آب پرور که سری اول آن در اردیبهشت ۸۹ و سری دوم در اردیبهشت سال جاری از شبکه سه روی آنتن رفت نیز به عنوان اثری شاخص در کارنامه سریال های پلیسی محسوب می شود. جرائم رایانه ای و جنگ نرم دشمنان کشورمان در فضای سایبری، موضوعی بود که دستمایه درام سریال «هوش سیاه» قرار گرفت.
حسین یاری، کیکاووس یاکیده، کیهان ملکی، حمید ابراهیمی، جمشید گرگین،پیام دهکردی، کاظم هژیرآزاد و... در هوش سیاه ۲ هنرنمایی کردند.

مجموعه «مثل شیشه» ساخت۸۹ به کارگردانی جواد مزد آبادی، نیز به تقابل پلیس با گروه های تجارت موادمخدر صنعتی پرداخت.سام درخشانی، حسن جوهرچی، زیبا بروفه، علیرضا اوسیوند، امیرغفارمنش و فقیهه سلطانی در این سریال ایفای نقش کردند.

"سقوط آزاد"، به کارگردانی علیرضا امینی در سال ۹۰به مناسبت هفته نیروی انتظامی از شبکه اول به نمایش درآمد. محور این مجموعه نیز عملیات های دشوار و جان فرسای پلیس در تقابل با مافیاها و باندهای ضدانسانی وابسته به خارج از کشور بود.
حامد بهداد، پوریا پورسرخ، الهام حمیدی ، روناک یونسی و ... از بازیگران اصلی این مجموعه پلیسی بودند.

«دیوار» محصول سال ۹۱ به کارگردانی سیروس با هنرنمایی آتیلا پسیانی، مهدی سلطانی ، فریبا کوثری، کامران تفتی و... روی آنتن رفت.


داستان«دیوار» که به سفارش نیروی انتظامی و همکاری شبکه یک ساخته میشود، درباره باندهای تبهکاری و سرقت در ایران که یکی از شناخته شده ترین آنها باند سارقان بین المللی فیوج بود.
و اما "ماتادور" به کارگردانی فرهاد نجفی در ژانر اکشن- پلیسی که در حال حاضر هر شب از شبکه یک سیما پخش می شود.
داستان ماتادور درباره این است که یک مقام اروپایی برای شرکت در کنفرانسی درباره انرژی اتمی به ایران می‌آید. گروهی از تروریست‌ها شامل یک زن و دو مرد که در زمینه ایجاد ناامنی و فضای رعب و وحشت در کشورهای در حال توسعه فعال هستند، برای به هم ریختن برنامه‌های این کنفرانس در ایران دست به تعدادی از فعالیتهای تروریستی خطرناک می‌زنند. نیروهای پلیس برای جلوگیری از خرابکاریهای این تروریستها وارد عمل می‌شوند و...


علیرام نورایی در نقش "ماتادور" ، شقایق فراهانی،پوریا پورسرخ، پولاد کیمیایی،سام درخشانی و... از بازیگران اصلی این سریال هستند .
این سریال هرشب از شبکه یک سیما ساعت ۲۲و ۱۵ دقیقه روی آنتن می رود

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سریال , شبکه های صدا و سیما , صدا و سیما


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٩ | ۳:٠٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

چندی پیش «علی دارابی» معاون سیما در حاشیه نشست شورای نظارت سازمان صداوسیما، از راه اندازی شبکه‌ای به نام «نسیم»با کاربرد طنز خبر داد.

طبق گفته دارابی، شبکه نسیم، شبکه‌ای است که می‌خواهد شادی، نشاط و لبخند را به خانه‌های مردم بیاورد. فعالیت این شبکه با چهار ساعت برنامه تولیدی در روز و تکرار این چهار ساعت در طول شبانه‌روز آغاز شده اما در آینده فعالیتش ۲۴ ساعته خواهد شد. به انگیزه راه اندازی این شبکه با تنی چند از هنرمندان و دست اندرکاران به گفت و گو نشسته ایم که از نظرتان می گذرد


استفاده از چهره های تازه


خشایار راد یکی از بازیگران پیشکسوت طنز است که سالهاست در این عرصه فعالیت می کند. وی با ابراز رضایت از راه اندازی این شبکه گفت:من با نفس عمل هیچ مشکلی ندارم، اما اگر قرار باشد مثل شبکه های دیگری که هرروز رشد می کنند، بدون اینکه خوراک فرهنگی مناسبی برای مخاطبشان داشته باشند، راه اندازی نشود، بهتر است.
وی ادامه داد:جامعه ما در حال حاضر به تأسیس یک چنین شبکه ای نیاز مبرم دارد و با توجه به وجود شبکه های تخصصی چون مستند،ورزش،سلامت و .... بجاست که شبکه اختصاصی طنز هم داشته باشیم، به شرط اینکه این شبکه به روز عمل کند و با مخاطبش رو راست باشد.
راد در پاسخ به اینکه آیا شبکه طنز ظرفیت ارائه یک شبکه بیست و چهار را دارد، گفت: متأسفانه تلویزیون ما با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر با آن دست به گریبان است، توانایی اداره و ارائه برنامه آن هم برای ساعتهای طولانی را ندارد.همین الان هم بخشی از این بار بر دوش بخش خصوصی است.
این بازیگر افزود:این نمی شود که نه تلویزیون بودجه بدهد نه بخش چندان خصوصی فعالیتی داشته باشد، اگر هم یکی پیدا می شود که با بودجه خودش می خواهد برنامه ای بسازد، کلی اما و اگر برایش بیاوریم!پس حداقل با وجود این مشکلات دیگر سنگ اندازیهایمان را کمترکنیم.
متأسفانه مخاطب ما دیگر از دیدن کارهای تکراری خسته شده است، ما با پخش سریالهای دهه پنجاه و شصت داریم کم کم همین مخاطب اندک را هم که پای تلویزیون می نشینند، ازدست می دهیم.
وی گفت: اگر قرار باشد این شبکه تازه تأسیس هم بخواهد مثل شبکه های دیگر سریالهای تکراری پخش کند، چه لزومی برای تأسیسش وجود دارد.البته بله این شبکه حداقل در ماههای اول راه اندازی‌اش نمی تواند بدون تکرار برنامه های قدیمی شروع به کار کند، به شرط اینکه این قضیه دیگر ادامه دار نباشد.


باید از جیب بخورند


شهاب عباسی نویسنده بازیگرو کارگردان برنامه خنده بازارگفت: وقتی می گویند که قرار است یک شبکه طنز راه بیفتد مخاطب ما فکر می کند که این شبکه باید صبح تا غروب مرتب و پشت سر هم برنامه طنز تازه و نو پخش کند، در حالی که در حال حاضر شبکه هایی مثل تماشا و نمایش و آی فیلم که چند سالی از تأسیسشان می گذرد، هنوز هم نتوانسته اند از این قابلیت برخوردار باشند و تازه کم کم دارند مخاطب خاص خودشان را پیدا می کنند.
عباسی ادامه داد:این طبیعی است که شبکه ای مثل شبکه طنز تا یک سال اول به قول معروف از جیب بخورد و از آرشیو برای سرگرم کردن مخاطب استفاده کند و با توجه به موقعیت فعلی تلویزیون نباید انتظار داشته باشیم که حالا حالا سریال جدیدی از این شبکه ببینیم.
در حال حاضر اگر شبکه ای با استاندارد های به روز حرکت کند، مردم استقبال می کنند، چون برنامه ها مقایسه می شود و اگرشبکه ای مؤلفه های ذهنی مخاطب را نداشته باشد، نا خودآگاه پس زده می شود.این شبکه باید تمام سعی خود را بکند تا از افراد متخصص و طناز برای تأمین برنامه این شبکه استفاده کند

برای دریافت آخرین اخبار شبکه نسیم به لینک زیر بروید

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٩ | ٢:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٩ | ٢:۳۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فرستنده دیجیتال صدا و سیما در لوشان رودبار افتتاح شد .

با راه اندازی این فرستنده شهروندان این منطقه از این پس تصاویر 20 شبکه ملی را با کیفیت تر می بینند . قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان اعلام کرد : برای راه اندازی فرستنده دیجیتال لوشان 2 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است .

حسن ظهیری با بیان اینکه پوشش سامانه دیجیتال صدا و سیما در گیلان بیشتر از میانگین کشوری است افزود: 95 درصد شهرهای گیلان تحت پوشش این سامانه قرار دارند که این رقم در کشور 85 درصد است .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال , دیجیتال گیلان


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ۸:٥٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه «تماشا» با قراردادن دو مجموعه تلویزیونی طنز در جدول پخش خود، پخش سریال‌های طنز را‌ آغاز کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، مجموعه طنز «خانه اجاره‌ای» به کارگردانی رامین ناصر نصیر، شاهد احمدلو و تهیه ‌کنندگی محسن چگینی و سریال «گاو صندوق» به کارگردانی مازیار میری از آنتن شبکه تماشا برای مخاطبان پخش خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه تماشا، مجموعه طنز ،«خانه اجاره ای» که از شبکه سه پخش می‌شد، از چهارشنبه 10 مهر ماه هر شب ساع 21:00 از آنتن شبکه تماشا به مخاطبان عرضه می‌شود.

خانه اجاره‌ای با بازی مهران غفوریان، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نادر سلیمانی، نصرالله رادش، حمید لولایی و بهنوش بختیاری می باشد.

محمد کاشانی و حمید رحیمی‌نادی تهیه‌کنندگی «خانه اجاره‌ای» را بر عهده دارند و نویسندگانی چون پریسا شمس، جمیله دارالشفایی، محمدرضا عرفانی، حمید برزگر و پوریا کاکاوند با کوروش نریمانی در نگارش فیلمنامه همکاری داشته‎اند.

داستان‌های این سریال در یک مجموعه مسکونی که چند خانواده مختلف با مختصات و ویژگی‌های خاص خود زندگی می‌کنند، اتفاق می‌افتد. زندگی هر کدام از خانواده‌های این مجتمع، تحت تاثیر ماجراهای روزمره قرار می‌گیرد که اگرچه وقوع‌شان دور از ذهن نیست، اما تبعاتی دارد که فضایی شیرین و طنزآلود پدید می‌آورد.

همچنین قرار است شبکه تماشا از 14 مهر مجموعه طنز اجتماعی «گاو صندوق» به کارگردانی مازیار میری از  ساعت 19 به روی آنتن ببرد.

گاوصندوق نخستین سریال تلویزیونی مازیار میری است. این سریال روایتی طنزآمیز از دنیای خلافکاران و تلاش آنها برای دستیابی به پول دارد. در آذر 1388  از شبکه سوم پخش شده است.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تماشا , سریال


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ۸:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

قسمتی از سفارشات امام عصر (عج) به حضرت آیت الله مرعشی نجفی در یکی از تشرفات ایشان خدمت امام زمان (عج)، سفارش به تلاوت برخی از سوره های قرآن کریم بوده است که شنوندگان رادیو قرآن می توانند در پنج بخش ثابت تلاوت سوره های سفارش شده را بشنوند.


به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ؛ عالم فرزانه و عارف زاهد حضرت آیت اللّه مرعشی نجفی بنا بر سفارش امام عصر(عج) بر تلاوت و قرائت سوره ها یی بعد از نمازهای واجب تاکید فرمودند که  بعد از نماز صبح سوره یس، بعد از نماز ظهر سوره عم(نباء)، بعد از نماز عصر سوره نوح (البته بعضی نقلهای دیگر دارد که سوره عصر)، بعد از نماز مغرب سوره واقعه و بعد از نماز عشاء سوره ملک است.

رادیو قرآن نیز برای اجرای این سفارش موکد در ساعاتی از شبا‌نه‌روز که در روایات ائمه معصومین (ع) بر مداومت بر آن تاکید شده است تلاوت این سوره ها را تقدیم شنوندگان می کند.

علاقمندان می توانند ترتیل سوره یس را ساعت 6 صبح، آیه‌الکرسی را ساعت 7:15، سوره نبأ را پس از اذان ظهر، سوره نوح را رأس ساعت 17، سوره  ملک را ساعت 21 و همچنین تلاوت سوره واقعه را ساعت 22 برروی موج اف ام ردیف 100مگاهرتز این شبکه رادیویی بشنوند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ۸:٢٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

490
(تپه کرمانشاه)


522
(قلعه قاضی)


554

(کوه بازو کنگاور)

506

کوه نوح(دالاهو)

90/01/18

فرستنده های دیجیتال کرمانشاه

رادیو استانی کرمانشاه

مستند، نمایش، شما، آی فیلم، Press TV، العالم، استانی زاگرس (کرمانشاه)، بازار، ورزش و پویا

538
(تپه کرمانشاه)


602
(قلعه قاضی)


602
(کوه بازو کنگاور)

530

کوه نوح(دالاهو)

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , دیجیتال کرمانشاه


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ۸:٢٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

ضرغامی در بازدید از سریال تاریخی ورزی:«معمای شاه» به مستندات تاریخی وفادار مانده است

در بازدید رییس سازمان صداوسیما و معاون سیما از پشت صحنه سریال «معمای شاه» اعلام شد که بیش از 1000 دقیقه از تصویربرداری این مجموعه که 1600 بازیگر و بیش از 150 نفر از عوامل سینمای ایران در آن حضور دارند، انجام شده است.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، سید عزت الله ضرغامی به همراه علی دارابی (معاون سیما) و جمعی از مدیران عصر امروز - دوشنبه - با حضور در لوکیشن سریال تاریخی «معمای شاه» از مراحل پیشرفت این مجموعه بازدید کردند.

در این بازدید رییس سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه سریال تاریخی «معمای شاه» در کنار حفظ جذابیت‌های دراماتیک به مستندات تاریخی کاملا وفادار مانده است، گفت: آشنایی نسل‌های جدید با واقعیت‌های تاریخی کار مهمی است که باید به قصد قربت به آن نگاه کرد.

مجموعه 50 قسمتی «معمای شاه» برای پخش در زمستان امسال از شبکه یک سیما آماده می شود.

این مجموعه به کارگردانی محمدرضا ورزی از شهریور سال 91 کلید خورد. این کارگردان سریال‌هایی تاریخی چون «تبریز در مه»، «سال‌های مشروطه» و «عمارت فرنگی» را در کارنامه خود دارد.

همچنین مهدی سجاده‌چی، ورزی را در نگارش این اثر همراهی می‌کند. تاکنون 70 درصد کار تصویربرداری «معمای شاه» به تهیه‌کنندگی علی لدنی به پایان رسیده و از دی ماه پخش آن از شبکه یک سیما آغاز می‌شود.


معمای شاه

در این مجموعه تلاش می‌شود پشت پرده جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به گونه‌ای بازگو شود تا عامه مردم به خصوص نسل جوان جامعه با اتفاقات آن دوران که به انقلاب اسلامی منجر شد، آشنا شوند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه1 , سریال


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ۸:۱۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
سری جدید «خانومی که شما باشی» با اجرای آزاده نامداری از شبکه دو سیما پخش می‌شود .

مجموعه تلویزیونی  «خانومی که شما باشی» به تهیه‌کنندگی آزاده نامداری از 13 مهر همزمان با هفته نیروی انتظامی روی آنتن شبکه دو می‌رود . این  مستند در 20 قسمت 25 دقیقه تصویر زنان موفق ایرانی را به نمایش می‌گذارد .


مدیر گروه اجتماعی شبکه زندگی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با فارس گفت: آزاده نامداری در این مستند به استان‌های مختلف کشور مثل قشم، بندرعباس و خرم آباد سفر می‌کند تا تصویر زنان موفق ایرانی و اصیل را در تلویزیون رسانه ملی انعکاس بدهد . مهدی آذرمکان افزود: هفت قسمت نخست این مستند به زنان فعال در نیروی انتظامی اختصاص پیدا کرده و 13 قسمت دیگر نیز به زندگی بهترین‌هایی از جامعه زنان ایران، نماینده طیف‌های مختلف مثل زنان خانه‌دار، پزشک، فعال محیط زیست، همسر جانباز و شهید می‌پردازد .

«خانومی که شما باشی» کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که سری نخست آن نوروز 91 روی آنتن شبکه رفت و توانست توجه بسیاری از مخاطبان و کارشناسان رسانه را به خود جلب کند .

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه2


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ٧:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رییس سازمان صدا و سیما در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه صدا و سیما، ضمن تبریک سال نو تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه، گفت: ارتقاء سطح دانشکده صدا و سیما به دانشگاه صدا و سیما را تبریک می‌گویم. ما خارج از الفاظ و فرم باید به دنبال یک محتوای مناسب با این جایگاه باشیم.

رییس صدا و سیما در ادامه صحبت‌های خود گفت: دانشگاه باید به تولید وصل شود. اگر می‌بینید بعضی از موتورهای جستجوگر در فضای مجازی یا فضاهای دیگر مثل یوتیوپ و ... مورد استقبال وسیع قرار می‌گیرند، به خاطر این است که قابلیت وسیع دارند و برای کاربر جذابیت ایجاد می‌کند. در حالی که همه آنها آماتور هستند. ما در شبکه نسیم هم داریم همین کار را می‌کنیم و از 13 مهر در دو ساعت پخش آزمایشی آن شروع می‌شود.

وی افزود: زمانی که مزیت‌های نسبی رسانه در افق رسانه را در مقابل ماهواره شمردم، دیدم 40 مزیت داریم و یکی از آنها اتصال به مردم و اقیانوس ملی است که همه بتوانند به راحتی دیده شوند. شبکه‌های ماهواره‌ای از این مزیت محروم هستند.


ضرغامی خطاب به دانشجویان گفت: تک تک دانشجویان باید یک پرونده عملی داشته باشند و بتوانند حتی با موبایلی که در دست دارند کارهای کوچک خلق کنند و ما عینا آنها را در رسانه پخش می‌کنیم. بعضی از گرفتاری‌هایی که ما داریم به خاطر این است که ما مسیر را درست نمی‌شناسیم و اگر دانشجو از روز اول تولید کند و شاهد پخش تولیدش در تلویزیون باشد، این گرفتاری‌ها پیش نمی‌آید.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شبکه نسیم برخی از این گونه کارها را پخش می‌کنیم‌، 15 آیتمی که برای نسیم ساخته می‌شود، قرار است تولیدات مردمی باشد. اگرچه یک شبکه مفرح و شاد است اما در مقاطع عزاداری هم به غیر از آن را پخش خواهیم کرد. در حال حاضر صدا و سیما ظرفیت وسیعی برای آیتم دارد؛ این همه سوژه در کشور ریخته و باید از آن استفاده کنیم.

 

اما یک انتقاد:

چرا باید شبکه ای که محوریت آن طنز و سرگرمی است در یک روز مانده به شهادت امام محمد تقی(ع) افتتاح بشود. آیا در تقویمی که این همه زمان خالی وجود دارد افتتاح نمی شود .

امیدواریم مسئولین مربوطه دقت بیشتری داشته باشند.و همان طور که آقای ضرغامی فرمودند که این شبکه در زمان عزاداری ماهیت آن تغییر می کند.

بنا به گفته ایشان درست نیست که یک روز مانده به روز شهادت این شبکه افتتاح  شود!!!؟؟؟

 

برای دریافت آخرین اخبار شبکه نسیم به لینک زیر بروید

 http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , پخش آزمایشی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ٧:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه آموزش در تولید و ساخت برنامه‌های خود با نگاهی متفاوت، مقوله آموزش را به مخاطبان ارائه می‌دهد.
به مناسبت یازدهمین سالگرد شبکه آموزش؛

"منصور ضابطیان" تهیه کننده شبکه آموزش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران گفت: به طور طبیعی هر فعالیت فرهنگی در مدتی که اجرا می‌شود به مرور زمان پیشرفت‌هایی به دست می‌آورد و شبکه آموزش از این مسئله مستثنی نبوده و در طول این سال‌ها توانسته جهش و حرکت ویژه‌ای را به سمت تعالی بردارد.وی درخصوص رشد شبکه آموزش با توجه به گذشت چند سال از فعالیتش چند سالی که از پخش اظهار داشت: این مقوله بستگی به نوع نگاه ما به آموزش دارد که این موضوع با آموزش فیزیک، شیمی، کنکور و دانشگاه متفاوت بوده و تلویزیون با تولید برنامه‌هایی که در حوزه آموزش در قالب سرگرم کننده انجام می‌دهد می‌تواند موفق عمل کند.

وی درخصوص نمره این شبکه در مدت فعالیتش خاطرنشان کرد: با توجه به تواضعی که نسبت به کارم و حساسیت‌هایی که در شبکه دارم، نمی‌توانم نمره‌ای به آن دهم و خوشحالم که در شبکه آموزش فعالیت می‌کنم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه آموزش , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ٤:۱۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
"سردار احمدی مقدم"، فرمانده نیروی انتظامی با حضور در برنامه "پایش" هفتم مهرماه به بررسی ‫نقش نیروی انتظامی در تحقق حماسه اقتصادی‬ پرداخت و به سوالات بینندگان سیما پاسخ داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سیما ، برنامه "پایش" با شعار یادمان حمایت رسانه ملی از کار و سرمایه ایرانی در واپسین ساعات یکشنبه شب با حضور سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

در برنامه "پایش" هفتم مهر ماه نظر بینندگان در زمینه اولویت جرایم اقتصادی پرسیده شد و بیش از 75 درصد پاسخ دهندگان مبارزه با اختلاس و رشوه خواری را در زمینه جرائم اقتصادی مهم دانستند.

سردار احمدی مقدم نیز همچون اغلب بینندگان برنامه پایش مبارزه با فساد و رشوه خواری را از مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهم تر دانست و گفت: نا امنی در مرزهای برخی از کشورها وجود دارد و بعضا برخی از دولت ها قادر نیستند مرزهای خود را مدیریت کنند اما اگر به واسطه اختلاس و رشوه خواری، مردم کشوری نسبت به زمامداران و مسئولان خود احساس بی اعتمادی کنند مشکل آفرین خواهد بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه1 , برنامه پایش


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ٤:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه نمایش این هفته مجموعه «شرلوک» را در جدول پخش خود قرار داده است و ساعت 19 تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

«شرلوک» یک مجموعه تلویزیونی بریتانیایی است که داستان آن به‌روز شده داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز، اثر آرتور کانن دویل است. این اثر توسط پل مک گیگان ساخته شده‌ و در آن بندیکت کامبرتیچ در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن در نقش دکتر جان واتسون ایفای نقش می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، «شرلوک، بازی بزرگ» دوشنبه از این شبکه پخش می‌شود. «شرلوک، رسوایی در بلگراویا» نیز روز سه‌شنبه از این شبکه پخش می‌شود. «سقوط رایخن باخ» چهارشنبه و «سگ‌های بسکرویل» هم پنجشنبه روی آنتن شبکه نمایش می‌رود.

شبکه نمایش همچنین این هفته در بخش مرور پرونده کارگردانان و بازیگران نیز چند فیلم از بازیگر مشهور انگلیسی «مایکل کین» را ساعت 21 پخش می‌کند. «مایکل کین» در سال 1939 در روترهیت لندن به دنیا آمد. او نخستین بار به عنوان دستیار مدیر صحنه وارد عرصه سینما شد، اما در سال‌های بعد، در بیش از صد درام تلویزیونی ایفای نقش کرد. کین در سینما با نقش هری پالمر در فیلم «پرونده ایپکرس» به شهرتی جهانی دست یافت و برای بازی در فیلم «هانا و خواهرانش» در سال 1986 اولین اسکار خود را به دست آورد.

شبکه نمایش دوشنبه فیلم «آمریکایی آرام» محصول سال 2002 را با بازی این بازیگر پخش می‌کند. فیلم «پرونده ایپکرس» محصول 1965 نیز روز سه‌شنبه از این شبکه پخش می‌شود. همچنین فیلم «حرفه ایتالیایی» روز چهارشنبه، «سفر به جزیره اسرارآمیز» پنجشنبه و «بازرس» جمعه تقدیم علاقه‌مندان سینما می‌شود. این فیلم‌ها ساعت 21 از این شبکه تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. اما فیلم سینمایی «پدرخوانده» اثر مشهور فرانسیس‌ فورد‌ کاپولا نیز جمعه ساعت 19 از این شبکه پخش می‌شود.

شبکه نمایش همچنین چند فیلم سینمایی و تلویزیونی ایرانی را نیز در این هفته به نمایش می‌گذارد. «مرد و جاده» عنوان تله‌فیلمی از کامران قدکچیان است که دوشنبه ساعت 15 پخش می‌شود. فیلم تلویزیونی نقش لیلی ساخته خسرو معصومی نیز چهارشنبه ساعت 15 نمایش داده می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ۳:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه پویا گفت :شبکه پویا بخش قابل ملاحظه‌ای از مخاطبان شبکه های خارجی را جذب کرده است

در آغاز دومین سال فعالیت شبکه‌ پویا، مدیر این شبکه تلویزیونی در یک گفت‌وگو‌ی تفصیلی با خبرنگار ایسنا شرکت کرد و از تولیدات ایرانی انیمیشن، نقاط قوت‌ها و ضعف‌ها، علت شدت و ضعف جذابیت تولیدات به‌ویژه در مقایسه با تولیدات جذاب برخی کمپانی‌های معروف انیمیشن، لزوم آموزش و افزایش میزان مهارت و تخصص شاغلین در حرفه‌های مختلف انیمیشن، داستان، فیلمنامه، محتوی آثار، لزوم بودجه و اعتبار و حمایت لازم از انیمیشن‌کاران در تهران و استان‌ها و مسأله رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای گفت .

 او در زمینه‌ی رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای پخش انیمیشن معتقد است: رقابت عنصر اساسی در فعالیت‌های رسانه‌ای است و با توجه به تنوع سلایق مخاطبان، ایجاد تنوع و توجه به جذابیت برنامه‌ها، توجه به نیاز‌ها و علایق مخاطب، با استفاده از امکانات مناسب مغزافزاری، نرم افزاری و سخت افزاری اجتناب ناپذیر است. 

حسین ساری گفت: خوشبختانه شبکه پویا از طریق گیرنده‌های دیجیتال در بخش بزرگی از کشور به‌ ویژه همه‌ی مراکز استان و شهرهای بزرگ و کانون‌های جمعیتی کشور دریافت می‌شود به همین دلیل کیفیت تصاویر دریافتی گیرندهای مردم خوب و قابل قبول است. این شبکه حفظ مخاطبان عمدتاً خردسال، کودک و نوجوان خود و جذب مخاطبان جدید را به عنوان اصلی‌ترین راهبرد، مدام مدنظر دارد به همین دلیل رقابتی جدی با دیگر شبکه‌ها داشته و داریم. 

او درباره این ادعا که بسیاری از مخاطبان به سمت شبکه‌ی ماهواره‌ای «پرشین تون» رفته‌اند و اینکه چقدر توانسته‌اند مخاطبان آنها را جذب کنند؟ عنوان کرد: اساساً اینکه بسیاری از مخاطبان به سمت این شبکه رفته‌اند نادرست است و این را نظرسنجی‌های علمی می‌گوید، البته ما این شبکه را یک رقیب جدی می‌دانیم، رقیبی که هیچ محدودیت و تعهدی به معیارهای ارزشی و اخلاقی جامعه‌ی ما و موازین تربیتی مورد قبول ایرانی اسلامی ما ندارد، مع الوصف شاهد آن هستیم که با شروع فعالیت شبکه پویا بخش قابل ملاحظه‌ای از مخاطبان آن شبکه خارجی ریزش کرد و خانواده‌ها و بچه‌ها به شبکه‌ی پویا مراجعه کردند.

مدیر شبکه پویا افزود: شبکه پویا مخاطبان خوبی دارد که بخش اعظم این مخاطبان از دسته مخاطبان پیگیر و اصطلاحاً سمپاد هستند که بسیار برای یک شبکه تلویزیونی باارزش هستند و پاسخ دست‌اندرکاران شبکه پویا به این استقبال، تلاش برای ایجاد شبکه‌ای با پخش انیمیشن سالم و پاک و مناسب با معیارهای تربیتی جامعه ما و یا حداقل نداشتن اشکالات اخلاقی و تربیتی است. او ادامه داد: شبکه پویا خوشبختانه در بین شبکه‌های داخلی به‌ویژه شبکه‌های نسل جدید تلویزیون، موقعیت و مخاطب خوبی دارد اگر چه دائماً باید تلاش کند این موقعیت و استقبال مخاطب را ارتقاء بخشد. 

*** علت تمایل به کارتون‌های خارجی چیست؟

 ساری در بخش دیگری از گفتگوی خود در مورد جذابیت برخی آثار و انیمیشن‌های خارجی در مقایسه با تولیدات ایرانی، مهمترین علت جذب بچه‌ها به این انیمیشن‌ها را وجود جذابیت‌های ظاهری و تکنیکی اعم از گرافیک، رنگ، حرکت و قوت تکنیکی فیلمنامه‌ها دانست و گفت: برخی تولیدات داخلی ما نیز وقتی به این عناصر توجه می‌کنند بلافاصله مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرند. این بدان معنا است دست‌اندرکاران تولید انیمیشن تلاش و سرمایه‌گذاری بیشتری در این خصوص کنند. کماینکه طراحان، گرافیست‌ها، کارگردان‌ها و انیماتورهای ایرانی هنوز سقف توانمندی‌های خود را ارائه نکرده‌اند اگر چه ایجاد تجربه و مهارت بیشتر نیز در جامعه انیمیشن کاملاً احساس می‌شود.

رییس مرکز پویانمایی صبا درباره راهیابی انیمیشن‌های ایرانی به بازار جهانی و محدود نشدن صنعت انیمیشن به انیمیشن تلویزیونی نیز بیان کرد: اینکه همه‌ی انیمیشن کشور در انیمیشن تلویزیونی خلاصه شود، خود اشکالاتی را موجب شده است، ان‌شاءالله زمانی را شاهد باشیم که انیمیشن سینمایی نیز بطور جدی فعال شود .

*** تلویزیون ناخواسته بار انیمیشن سینمایی را به دوش می‌کشد 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلویزیون به طور ناخواسته بار حوزه‌های دیگر صنعت انیمیشن را به دوش می‌کشد یعنی علی‌رغم خواست خود بار انیمیشن سینمایی نیز به دوش تلویزیون افتاده است. اگر روزی شاهد باشیم که هر بخش مثلاً سینما، بازی یا تبلیغات تلویزیونی حداقل به میزان سهم خود در عرصه تولید انیمیشن ورود جدی یابند، آنگاه شاهد صنعتی پرشور، پرمخاطب و متنوع خواهیم بود که انگیزه‌های فراوان حرفه‌ای و مالی برای فعالین تولیدات انیمیشن ایجاد خواهد کرد و حتی می‌تواند به طور کاملاً جدی و اثرگذار در بازارهای جهانی و بین‌المللی وارد شود؛ بازاری که هم اقتصاد مناسبی دارد و هم یکی از بهترین شیوه‌های انتقال فرهنگ ایرانی - اسلامی به دنیا خواهد بود.   

ساری ادامه داد: البته در سال‌های اخیر برخی کارها، عرضه بین‌المللی شده است اما کاملاً ناکافی است. خوشبختانه در سال‌های اخیر امور بین‌الملل سیما در جشنواره‌ها و بازارهای مختلف فیلم، شرکت فعالی دارند و تولیدات انیمیشن مرکز صبا را نیز ارائه می‌کند .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٧ | ۳:۱۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مدیر شبکه یک سیما گفت: سریال «بچه‌های نسبتا بد» ساخته سیروس مقدم بلافاصله بعد از سریال «ماتادور» از شبکه یک پخش می‌شود.

 

مهدی فرجی در گفت‌وگو با فارس، درباره مطرح شدن شایعاتی مبنی بر توزیع این سریال از شبکه نمایش خانگی اظهار کرد: همه این حرف‌ها بی‌اساس است و همان طور که گفتم طبق جدول پخش شبکه، این سریال بلافاصله پس از ماتادور که پخش آن از دیشب آغاز شده، از شبکه یک به نمایش درمی‌آید.

سریال 26 قسمتی بچه‌های نسبتا بد که سیروس مقدم آن را برای شبکه یک می‌سازد داستان چهار جوان خلافکار است که یک گاوصندوق را که 2000 سکه بهار آزادی در آن وجود دارد، می‌دزدند، این سکه‌ها به همت یک موسسه خیریه و برای اهدا به زوج‌های نیازمند فراهم شده است که با دزدیده شدنشان موسسه دچار مشکلاتی می‌شود.

حمید گودرزی در نقش عطا، اشکان خطیبی در نقش همایون، یوسف تیموری در نقش تورج، میلاد کی‌مرام در‌نقش سمیر و سیدعلی طباطبایی در نقش رهی از بازیگران اصلی این سریال هستند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه1 , سریال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٧ | ۳:٠٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
خبرگزاری تسنیم: تهیه‌کننده «پایتخت» از تلاش جدی گروه برای ساخت و تولید مجموعه تلویزیونی «پایتخت ۳» به کارگردانی سیروس مقدم خبر داد.

الهام غفوری، تهیه‌کننده «پایتخت» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از تلاش جدی گروه برای ساخت و تولید مجموعه تلویزیونی «پایتخت 3» به کارگردانی سیروس مقدم خبر داد و گفت: سعی ما تولید این سریال برای پخش در ایام نوروز است.

وی با اشاره به اینکه در جلسه‌ هفته گذشته با مهدی فرجی مدیر شبکه اول سیما بر ساخت این سریال تاکید شده بود افزود: در حال حاضر در تلاش هستیم تا به یک تصمیم مشترک برای تولید این سریال برسیم تا زمان مناسبی را برای فیلمبرداری بدست بیاوریم و کار برای نوروز سال آینده آماده شود.

غفوری تصریح کرد: داستان سریال به صورت قصه‌های مختلف در حال نگارش است که ادامه‌دهنده داستان قبلی پایتخت باشد.

تهیه‌کننده «پایتخت» با بیان اینکه کار ساخت این سریال با گروه قبلی ادامه پیدا می‌کند خاطر نشان کرد: به دلیل فعالیت بازیگران در کارهای هنری دیگر در حال هماهنگ کردن زمان حضور آنها در سریال برای تولید آن هستیم.

«پایتخت» نام مجموعه تلویزیونی است که فصل اول آن در ایام نوروز سال 1390 و فصل دوم آن در نوروز 1392 از شبکه یک سیما جمهوری اسلامی پخش شد. این سریال ساختهٔ سیروس مقدم می‌باشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , سریال , شبکه1


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ۸:۳٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برنامه‌های رادیو سراسری از نخستین دقایق روز جمعه - دوازدهم مهر ماه - تا روز شنبه - سیزدهم مهر ماه - به مدت 24 ساعت روی موج AM ردیف 1053 کیلوهرتز در لرستان قطع شده و تنها بر روی موج FM ردیف 5/107 مگاهرتز پخش خواهد شد.

به گزارش سرویس رادیو ایسنا، به دلیل قطع برنامه‌های رادیویی "ایستگاه ماسور در مرکز لرستان"، شبکه رادیویی سراسری در این استان روی موج AM ردیف 1053 کیلوهرتز از بامداد روز جمعه، دوازدهم مهر ماه تا بامداد روز شنبه، سیزدهم مهر ماه و به مدت 24 ساعت قطع می‌شود

مخاطبان در مدت زمان مذکور می‌توانند از طریق موج FM ردیف 5/107 مگاهرتز شنونده برنامه‌های این شبکه رادیویی در استان لرستان باشند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اطلاعیه , رادیو


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ۸:٢۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برنامه «شوک» این هفته به ماجرای تصادفات اتوبان تهران-قم می‌پردازد.


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، برنامه این هفته «شوک» به ماجرای تصادفات اخیر اتوبان تهران-قم می‌پردازد.بنا بر این گزارش، این برنامه فردا -یکشنبه 7 مهرماه- ساعت 22/45 روی آنتن می‌رود.

این قسمت از مجموعه شوک، به بررسی  علل تصادف در اتوبان تهران –قم و جان باختن 44 نفر از هموطنانمان می‌پردازد. گزارش مستند از نحوه وقوع حادثه نیز بخش دیگری از این  مستند است.مجموعه مستند «شوک» به تهیه‌کنندگی فرشاد شکیبی با رویکرد بررسی آسیب‌های اجتماعی به تحلیل مصداق‌های عینی آسیب‌ها می‌پردازد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه 3


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ۸:۱٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند بسیار جذاب و تماشایی جنگل های بارانی تولید صدا و سیمای سیستان و بلوچستان است که  به معرفی گونه های مرجان ها دردریای عمان تاریخ پیدایش صخره های مرجانی، مراحل شکل گیری و وضعیت زیست محیطی آن از حیث تنوع جانوری و گیاهی و مسایل اکوسیستم می پردازد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ؛ دراین مستند به موضوع تخریب مرجان هابه دلیل توسعه بنادر چابهار پرداخته شده ، اثرات زیست محیطی این مرجان ها ،میزان وحجم آن درخلیج چابهارو.... ازدیگرموضوعات است که دراین مستند به زیبایی به تصویر کشیده شده است.

تهیه کننده این مستند غلامعلی سرگزی و کارگردانی آن را آقای گوهری عهده دار بوده اند. این مستند روز یکشنبه 7 مهرماه رأس ساعت 21:00 به روی آنتن شبکه شما می رود


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه شما


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٧:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

راهنمای الکترونیکی برنامه ها( EPG )شبکه تلویزیونی بازار به‌منظور تسهیل در دسترسی بینندگان، به موضوع و جدول پخش برنامه های این شبکه راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ راهنمای الکترونیکی برنامه ها( EPG )سامانه ای تعاملی  است که برای اطلاع رسانی و زمان بندی پخش برنامه ها و ارایه اطلاعاتی درباره محتوای آن ها طراحی شده است.

بینندگان می توانند با بهره گیری از این قابلیت، از نام و اطلاعات برنامه در حال پخش و برنامه های آتی این شبکه آگاه شوند.
این سامانه ، برای مخاطبانی که از دستگاه گیرنده دیجیتال استفاده می کنند قابل بهره برداری است و بینندگان شبکه بازار می توانند با فشردن دکمه EPG بر روی کنترل از راه دور گیرنده ها ی خود، آخرین اطلاعات ،موضوعات و ساعت پخش برنامه ها را ازطریق این سامانه دریافت کنند.
روابط عمومی شبکه بازار با سامانه پیامک 1000010 و پست الکترونیکی info@bazaartv.irآماده دریافت نظر ها و دیدگاه های مخاطبان گرامی در رابطه با برنامه های این شبکه است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه بازار , راهنمای الکترونیکی , epg


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٧:٥٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پس از آنکه نصب تجهیزات فرستنده تلویزیونی دیجیتال در شهرستان میانه با تاخیر مواجه شد،مهندس حسینی طی نامه ای از ریاست محترم سازمان صدا و سیما درخواست کرد نسبت به این امر مهم اقدام عاجل صورت پذیرد.

در این درخواست آمده است:

اخیرا تمامی شهرستانهای استان باسرعت به امکانات دیجیتال مجهزمیگردند و عقب ماندن میانه با این امتیازات از این قافله به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

ریاست محترم صداو سیما نیزدرپاسخ به درخواست مهندس حسینی نوشته اند:مقدمات امرفراهم شده است با همکاری فرمانداری محترم تسریع گردد.

با توجه به اینکه اعتبار ویژه ای (حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان)برای فرمانداری های ویژه در روزهای آتی واریز خواهد شد ،امیدواریم با اختصاص این مبلغ به فرستنده دیجیتال فرمانداری ویژه میانه همکاری های لازم در این راستا را انجام دهد

 

خبر فوری : فرستنده دیجیتال میانه افتتاح شد،جزییات این خبر در لینک زیر:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/490/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صدا و سیما , شبکه های دیجیتال , فرستنده دیجیتال , دیجیتال آذربایجان شرقی


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٤:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پوشش جمعیت شهری شبکه دیجیتال در استان کردستان بیش از 95 درصد می باشد

به مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور مدیر کل و معاونت فنی صدا و سیمای استان کردستان و اعضای شورای تامین شهرستان پروژه تکمیل سامانه دیجیتال بیجار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان،علی نژاد گفت: امروزه در ایران اسلامی 20 شبکه تلویزیونی در حال فعالیت می باشد و در آینده ای نزدیک با راه اندازی 2 شبکه دیگر از جمله شبکه نسیم سیما میزان به 22 شبکه در کشور خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تعدد و تنوع شبکه های داخلی کشور از مهم ترین راه های مقابله با اهداف دشمنان و از برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: هم اکنون با راه اندازی سامانه دیجیتال 20 شبکه دیجیتالی و 16 مرکز رادیویی در شهرستان بیجار قابل دریافت است.

وی عنوان کرد: امروز مجموعه پوشش جمعیت شهری شبکه دیجیتال در استان کردستان بیش از 95 درصد می باشد.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی این پروژه در کل کشور باید فرستنده های متعددی را در شهرها، بخشها و روستاهای مختلف کشور نسب نماییم تا تمامی ملت ایران از این نعمت بهره مند شوند.

علی نژاد عنوان کرد: بنا بر اهمیتی که شهرستان بیجار در منطقه دارد و پیگیری های مستمر مسئولین شهرستان بیجار در مدت اخیر امکانات لازم برای راه اندازی 20 شبکه دیجیتال در بیجار فراهم و امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس قبل از تخصیص کامل بودجه های مصوب و خارج از برنامه این پروژه افتتاح گردید.

وی بیان کرد: اقدامات صورت گرفته توسط صدا و سیما کردستان در مدت اخیر نتایج بسیار خوبی را در حوزه فرهنگ استان به همراه داشته است.

مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان افزود: برنامه ای برای پوشش تمامی بخش های شهرستان فراهم آمده تا در آینده ای نزدیک تمامی روستا های شهرستان بیجار از شبکه دیجیتال بهره مند گردند.

وی گفت: در شهرستان بیجار برای بهره مندی تمامی روستاها از 20 شبکه دیجیتال باید در هر بخش به طور جداگانه فرستنده دیجیتال نسب شود.

وی تصریح کرد: طی تمهیدات اندیشیده شده در صدا و سیمای استان کردستان امیدواریم که مشکل شبکه دیجیتال تمامی بخش های شهرستان بیجار به زودی مرتفع شود و همه روستاها از 20 شبکه دیجیتال بهره مند شوند.

علی نژاد یادآور شد:از سال 89 تاکنون 169 ایستگاه روستایی در استان توسط صداوسیما راه اندازی شده است و در حال حاضر در حال نصب فرستنده های دیجیتال و اتمام پروژه می باشد.

وی افزود: تمامی تلاش های صدا و سیمای کردستان برای رفاه مردم استان است و امکاناتی که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم آمده به طور یکسان میان مردم تقسیم شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال کردستان , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , افتتاح


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسمی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی فرستنده دیجیتال شهرستان درگز به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این پروژه، بخش عمده ای از این شهرستان، تحت پوشش سیگنال های دیجیتال رادیویی و تلویزیونی صدا و سیما قرار می گیرند.

جواد جوادی، فرماندار درگز اجرای این پروژه را گامی در جهت افزایش سطح خدمات ارایه شده به مردم ولایتمدار درگز عنوان و ابراز امیدواری کرد: افزایش تعداد و کیفیت شبکه های قابل دسترسی، ارتقای رضایتمندی مردم را موجب شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شهر های دیجیتالی , فرستنده دیجیتال , افتتاح , شبکه های دیجیتال


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٤:٠٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مجموعه مستند جذاب و شناخته شده « ابرسازه ها» از این هفته ، یکشنبه ها از شبکه مستند سیما پخش می شود و در این قسمت به بزرگترین ماشین بازیافت جهان خواهد پرداخت.

در این مجموعه مخاطبان با مبتکرانه ترین و شگفت انگیز ترین سازه های تاریخ جهان آشنا می شوند. از فتوحات مهندسی اعصار باستان گرفته تا پیشرفته ترین علوم و فناوریهای امروز، برنامه ابرسازه ها از فنون به کار گرفته شده و چالش هایی که در تک تک مراحل طراحی ساخت این بناها پشت سر گذاشته شده است پرده بر میدارد. در این قسمت نیز به  یک دستگاه خردکن عظیم و قدرتمند پرداخته خواهد شد که بزرگترین ماشین بازیافت جهان  است که فضای یک کارخانه را به طور کامل اشغال کرده و ظرف مدت یک ساعت حدود ۴۵۰ اتوموبیل را به تکه های غیرقابل تشخیص تبدیل می کند.« ابرسازه ها» یکشنبه ، 7 مهر ماه ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٤:٠۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مجموعه هفت قسمتی "آزمون آلاسکا" را ازشنبه، 6 مهر از شبکه مستند سیما دنبال کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ آلاسکا بزرگ‌ترین ایالت کشور ایالات متحده آمریکا و البته پر رمز و رازترین ایالت آن است که به واسطه معادن غنی و نیز نفت یکی از ثروتمند ترین ایالت های این کشور محسوب می‌شود.


رشته کوه‌های طولانی، قله‌های بلند، یخچال های طبیعی، رودها، دریاچه‌ها و دیدنی های طبیعی بسیار، کرانه‌های اقیانوس آرام کوهستانی و متشکل از رشته کوه‌های طولانی است که بعضی از این قله‌ها کوه‌های آتشفشانی اند اصلی ترین مشخصات این سرزمین است.

در این مستند با شگفتی های بیشتری از این سرزمین آشنا می شوید و سختی های زندگی در فضایی متفاوت را تجربه می کنید.
 
گفتنی است؛ "آزمون آلاسکا" از شنبه، هر روز ساعت 16 و به مدت 45 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ۳:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش سریال ماتادور ها از ششم مهر ماه از شبکه اول سیما

همزمان با فرا رسیدن فصل نو مجموعه ی نمایشی«ماتادور» مهمان شب‌های پاییزی مخاطبان ایرانی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ مجموعه‌های نمایشی «ماتادور» و از ششم مهر ماه مصادف با شروع هفته نیروی انتظامی از شبکه‌های یک و  روی آنتن می‌رود.

مجموعه نمایشی «ماتادور» به کارگردانی فرهاد نجفی و به تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی با نقش‌آفرینی پوریا پورسرخ ، سام درخشانی ، پولاد کیمیایی ، علی‌رام نورایی ، شقایق فراهانی ، مجید مشیری، لیندا کیانی، مجید واشقانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22:15 از شبکه یک سیما پخش می شود.

داستان مجموعه «ماتادور» درباره یک مقام بلندپایه اروپایی است که مهمان ایران می شود و یک گروه پلیس، حفاظت از وی را به عهده می گیرند، در حالی که یک گروه تروریست که از طرف دشمن خارجی حمایت می‌شوند، قصد دارند او را ترور کنند.

این مجموعه به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما و با سرمایه موسسه فرهنگی و هنری ناجی هنر ساخته شده است.

خواننده تیتراژاین سریال احسان خواجه امیری است.

برای دریافت آهنگ به لینک زیر بروید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/484/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه1 , سریال , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٥ | ٧:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سریال تلویزیونی «پژمان» به کارگردانی «سروش صحت» از فردا -۶ مهر- روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، پخش سریال «پژمان» به کارگردانی سروش صحت از فردا در شبکه سه سیما آغاز می‌شود.

بنا بر این گزارش، این سریال هر شب جز پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن می‌رود.


 

تهیه کننده این سریال محسن چگینی است و داستان آن را محراب و پیمان قاسم‌خانی نوشته‌اند.

داستان این سریال درباره پژمان جمشیدی ستاره سابق فوتبال است که برای چهارمین فصل متوالی موفق نشده برای خودش یک تیم پیدا کند. به همین دلیل بتدریج وارد دورانی می‌شود که کمتر کسی او را در خیابان می‌شناسد. در واقع او نمی‌تواند از امتیازات شهرت خودش استفاده کند، اما هنوز در حال و هوای دوران شهرت زندگی می‌کند و نمی‌خواهد قبول کند که این دوران به پایان رسیده است تا این‌ که پس از سال‌ها تصمیم می‌گیرد برای ادامه زندگی نزد خانواده‌اش بر‌گردد. حالا پژمان در سی و پنج سالگی خودش را آماده شروع یک زندگی جدید می‌کند. این سریال طنز و کمدی است.

در این سریال سام درخشانی، شقایق دهقان، بهاره رهنما، هوشنگ حریرچیان، بیژن بنفشه‌خواه و پژمان جمشیدی ایفای نقش کرده‌اند.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سریال , شبکه 3 , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٥ | ٧:۳٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش زنده فوتبال در ششم و هفتم مهر ماه از شبکه های 3 و ورزش

پخش زنده فوتبال انگلیس - اسپانیا-ایتالیا-لیگ قهرمانان اروپا و آسیا

لطفا برای اطلاع از جدول پخش فوتبال ها به صفحه ورزشی این وبلاگ به نشانی http://digitaltv2.persianblog.ir/page/sport-live بروید

 

http://digitaltv2.persianblog.ir/page/sport-live


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پخش زنده , فوتبال , شبکه 3 , شبکه ورزش


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٥ | ۱:٥۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به انگیزه پخش «افسانه جومونگ» از تماشا

دوبلور «سوسانو»: «جومونگ» در میان سریال‌های کر‌ه‌ای چیز دیگری بود

رزیتا یاراحمدی - صداپیشه «بانو سوسانو» که قهرمان زن قصه «افسانه‌ جومونگ» شناخته شده بود - این مجموعه کره‌ای را پرکشش، جذاب و گیرا می‌داند و می‌گوید: با وجودی که سریال‌های کره‌ای زیادی می‌بینیم اما «جومونگ» چیز دیگری بود و به دل می‌نشست.

*** «افسانه جومونگ» سریال پرکشش و جذابی بود


رزیتا یاراحمدی

این دوبلور در گفت‌و‌گویی که به بهانه بازپخش سریال «افسانه جومونگ» از شبکه تماشا با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) داشت، «افسانه جومونگ» را سریالی جذاب و پربیننده دانست و افزود: این مجموعه کره‌ای به سبب جذاب بودن توانست با مخاطبانش ارتباط برقرار کند که به نظرم این اتفاق خیلی خوبی بود و جای امیدواری دارد. «افسانه جومونگ» در واقع سریالی بود که نشان می‌داد اگر هدفی در زندگی هست، حتی اگر سخت باشد ولی با تلاش می‌توان به همه اهداف رسید به همین خاطر بود که در نهایت توانست سریال پرکششی باشد و طرفداران زیادی به خود جذب کند.

 

این گوینده در توصیف شخصیت «بانو سوسانو» به عنوان قهرمان زن قصه «جومونگ» یادآور شد: سوسانو دختر محکم و با اراده‌ای بود که هر وقت تصمیم می‌گرفت کاری انجام دهد حتما آن را به ثمر می‌رساند و آدمی نبود که حس حاکمیت، آنقدر در درونش زیاد باشد که تمام منطقش را از بین ببرد. در کل سوسانو شخصیتی بود که حتی اگر چیزی را مال خودش می‌دانست حاضر بود به خاطر کشورش آن را ببخشد و فدا کند و در انتهای داستان هم دیدید که همین کار را کرد. سوسانو دختر مبارزی بود.

صداپیشه «بانو سوسانو» در سریال «افسانه جومونگ» همچنین با اشاره به سختی دوبله سریال‌های کره‌ای توضیح داد: دوبله سریال‌های کره‌ای به سبب اینکه کره‌ای‌ها خیلی مقطع مقطع و بریده بریده حرف می‌زنند، سخت است. ما کلماتمان را در قالب یک جمله می‌رسانیم اما کره‌ای‌ها به زبان ما یک جمله کوتاه می‌گویند که معنی طولانی دارد و این اتفاق کارمان را در دوبله مشکل می‌کند.

***سختی کار دوبله در سریال‌های کره‌ای بر دوش مدیردوبلاژ است

او ادامه داد: سختی دوبله سریال‌های کره‌ای بر روی دوش مدیر دوبلاژ و مسؤول ترجمه است و زمانی که آن‌ها خوب و درست کار می‌کنند و جملات خوب باشد ما هم کارمان را خیلی راحت‌تر انجام می‌دهیم. در کل ما برای دوبله سریال «افسانه جومونگ» حدود 8 الی 9 ماه سر کار بودیم و هفته‌ای دو روز کار می‌کردیم و کارمان در این سریال فشرده و سنگین بود.

یاراحمدی در پایان درباره‌ی وضعیت حال حاضر دوبله به ایسنا گفت: دوبله ایران همیشه خوب بوده، هست و خواهد بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه تماشا , شبکه های دیجیتال , سریال


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٥ | ۱:۱۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

618
(بارابند)
714
(جام جم)
562
(ملایر)

90/07/14

فرستنده های دیجیتال همدان

---

مستند، نمایش، آی فیلم، العالم، Press TV، استانی همدان، شما، بازار، ورزش و پویا

666
(بارابند)
762
(جام جم)
610
(ملایر)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرکانس , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , دیجیتال همدان


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٥ | ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

610
(کوه سنگر)
530
(خلخال)
706
(پارس آباد)
474
(بیله سوار)

90/03/17

فرستنده های دیجیتال اردبیل

---

مستند، نمایش، آی فیلم، جام جم ۱، Press TV، شما، بازار، ورزش، پویا و استانی سبلان (اردبیل)

514
(کوه سنگر)
578
(خلخال)
802
(پارس آباد)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال اردبیل , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , فرکانس


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٧/٥ | ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

معاون سیما تأکید کرد با حضور رییس سازمان صدا و سیما در مجلس، آنها منتظر یک همت ویژه از سوی مجلس برای کمک به رسانه ملی هستند.

وی در خصوص شبکه‌های در حال تأسیس توضیح داد: تدارک 10 شبکه را دیده‌ایم که یکی از آنها کوثر با رویکرد دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است. البته تاسیس این شبکه چنین معنایی ندارد که دیگر شبکه‌ها به این مضامین نمی‌پردازند یا قرار است صرفا این شبکه به حوزه‌های نام برده بپردازد. ما روزانه 50 ساعت در شبکه‌های سیما به سلامت می‌پردازیم و در کنار این شبکه سلامت را هم داریم.

 

دارابی از فرهنگ و هنر، زیارت، اقتصاد، خانواده و کودک و نوجوان به عنوان دیگر شبکه‌هایی نام برد که در اولویت راه‌اندازی قرار دارد و افزود: به تدریج که مسائل مالی و فنی حل شود دستور راه‌اندازی این شبکه‌ها روی میز سازمان قرار می گیرد.

معاون سیما تأکید کرد: بخش عمده شبکه‌های نسل دوم بر مدیریت داشته‌ها است و ما آرشیومان را مدیریت می‌کنیم. به خصوص یکی از محورهای اصلی کار شبکه، استفاده از توانمندی نهادهای دیگر در این حوزه‌ها است. پس از اینکه شبکه نسیم رسما افتتاح شد به این شبکه هم می‌رسیم. کوثر در اولویت ما برای راه اندازی است که امیدوارم در پاییز به صورت آزمایشی آغاز به کار کند.

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , صدا و سیما


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ۸:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با حضور رئیس سازمان صدا و سیما ، 115 طرح فناوری رسانه ای در استان فارس افتتاح شد .  

رئیس سازمان صدا وسیما که برای افتتاح طرح های جدید رسانه ای به شیراز سفر کرده است پس از ورود به مرکز صدا و سیمای فارس ابتدا با حضور در یادمان شهدا  به مقام شهیدان هشت سال دفاع مقدس ادای احترام  کرد . 

در مراسم افتتاح 115 طرح فن آوری رسانه ملی علاوه بر مهندس ضرغامی ، دکتر علی عسکری معاون فناوری رسانه ، آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و استاندار فارس حضور داشتند .

رئیس سازمان صدا وسیما در این مراسم ،مهمترین رسالت رسانه ملی را افزایش امید و نشاط در جامعه دانست و گفت: برای دستیابی  به این هدف ، رسانه ملی توسعه شبکه های دیجیتال و پخش برنامه های متنوع رادیویی وتلویزیونی را در دستور کار خود قرار داده است . وی با اشاره به لزوم صرفه جویی و بهره برداری از حداکثر  ظرفیت ها و منابع افزود: راه اندازی شبکه های دیجیتال که با صرف کمترین هزینه انجام می شود رضایتمندی مخاطبان را به دنبال  داشته است . رئیس رسانه ملی این شبکه ها را راهی موثر در مبارزه با جنگ نرم و تبلیغاتی دشمن دانست و تلاش دشمنان  برای حذف شبکه های صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از ماهواره  های جهانی را نتیجه حرکت رسانه  ملی در خط امام  و شهدا  ارزیابی کرد  .

مهندس ضرغامی گفت: رسانه ملی در وضعیت موجود مأموریت دارد  که امید را به جامعه القا کند. وی افزود همانطور که رهبر معظم انقلاب به این موضوع تأکید دارند ، صداو سیما با تولید برنامه های امید آفرین سعی دارد تلاش دشمنان را در ایجاد یأس و نا امیدی با شکست مواجه کند .  رئیس رسانه ی ملی به شبکه های جدیدالتاسیس رسانه ملی اشاره کرد و گفت :شبکه هایی مانند تماشا و آی فیلم  با استقبال خوب مردم مواجه شده اند . وی ضمن تشکر از مدیران و همکاران مرکز فارس گفت: این توانایی بالای فناوری که در مرکز فارس ایجاد  شده  و در تولید برنامه ها موفق هستید از وحدت وهمدلی که در بین شما  وجود دارد نشأت گرفته  است و ما منتظر گام های بلند بعدی مرکز فارس هستیم .

*** پوشش 71 درصدی شبکه‌های دیجیتالی در فارس

به گفته کشفی مدیر کل مرکز فارس ، 115 طرح بزرگ فنی صدا وسیمای مرکزفارس شامل راه اندازی ده سامانه  دیجیتال تلویزیون در نقاط مختلف استان و 93 طرح توسعه  شبکه آنولوگ تلویزیونی و رادیویی اف ام و دوازده طرح زیر ساختی سیگنال رسانی وفناوری رسانه است.

با بهره برداری از سامانه های دیجیتال تلویزیون در ده شهر استان 870هزار نفر از ساکنان این مناطق از برنامه های متنوع 20 شبکه ی تلویزیونی و 16 شبکه ی رادیویی دیجیتال بهره مند شدند و پوشش شبکه های دیجیتال در فارس به 71 % افزایش یافت. این طرح ها با صرف 161میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات ملی واستانی اجرا شده است .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال فارس , فرستنده دیجیتال , افتتاح , صدا و سیما


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ٤:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رادیوهای فرستنده اول تهران

یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش، قرآن، سلامت و تماشا

594
(کوه مستوفی اراک)


626
(کوه پناه تفرش)


474
(خمین)

89/12/14

فرستنده های دیجیتال مرکزی (اراک)

رادیو استانی مرکزی (اراک)

مستند، نمایش، آی فیلم، العالم، استانی آفتاب (اراک)، Press TV، شما، بازار، ورزش و پویا

642
(کوه مستوفی اراک)


674
(کوه پناه تفرش)


522
(خمین)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , دیجیتال مرکزی , فرکانس


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ۳:٤۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، «گزینه جوان» به تهیه‌کنندگی علی زاهدی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه سه سیماست که پخش آن از شنبه 30شهریور در شبکه سه سیما آغاز شد. مجری این برنامه بهنود صدر و کارگردان هنری آن علی ضیاء است. این برنامه هر روز به جز جمعه ها از حدود ساعت 16 روی آنتن این شبکه قرار می‌گیرد.

این برنامه که پیشینه‌ای بالغ بر 7 سال در شبکه سه دارد، بعد از وقفه ای یک ساله به درخواست مخاطبان و با هدف مشاوره به داوطلبان کنکور 93  ادامه یافته است. همچنین پرداختن به برگزاری آزمون‌های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان سه سال پایان دبیرستان در راستای بالا بردن قدرت درک آنان، برنامه‌ریزی‌شان برای درس خواندن و ارائه مشاوره‌هایی روانشناختی از دیگر اهداف و رویکردهای برنامه است.

علی زاهدی تهیه کننده برنامه گزینه جوان در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه سه سیما درباره ویژگی‌های سری جدید آن گفت:

مطابق با سری‌های قبلی، در این سری از برنامه هم با استفاده از اساتید و کارشناسان  مجرب در دروس و رشته های مختلف تحصیلی سه سال دبیرستان، به پوشش اخبار مربوط به امتحانات، کنکور سراسری و آزاد دانشگاه‌ها با رویکردی علمی-آموزشی می‌پردازیم. خصوصا در ایام امتحانات گزارش‌هایی روزانه با چندین تیم در مناطق و حوزه‌های مختلف از امتحانات نهایی دانش آموزان تهیه کرده و در برنامه ی همان روز  پخش خواهد شد. در این بخش مشکلات و خواسته‌های دانش آموزان و پشت کنکوری‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

تهیه کننده برنامه ویتامین سه که پخش سری جدید آن از 30 شهریور ماه آغاز شده است، در ادامه به ضرورت توجه به بخش‌های گرافیکی اشاره کرده و در خصوص علت استقبال مخاطبان از گزینه جوان بیان داشت: به نظر می‌رسد وجود بخش‌های انیمیشن و گرافیک‌های جذاب در این برنامه چندسالی است که کنکور و فصل امتحانات را برای دانش آموزان خوش طعم‌تر از گذشته کرده است.

علی زاهدی تجربه تهیه برنامه‌های موفقی چون ویتامین 3،  نیمروز، شروع خوب، دعوت، ماه عسل، کوله پشتی، فوق العاده، محرمانه، اختصاصی، سلامت باشید، رو در رو، پنجره، پنجره شبانه و دست‌های مهربان را در کارنامه کاری خود دارد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه 3 , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

 گفتگو معاون سیما با ایستا در رابطه با شبکه نسیم و شبکه های جدید

معاون سیما در مراسم کلید خوردن سریال «معراجی‌ها»، اثر جدید مسعود ده‌نمکی که شب گذشته - سوم مهر ماه - برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: قرار است یک فیلم سینمایی هم از سریال 30 قسمتی «معراجی‌ها» تهیه شود تا در جشنواره فجر امسال به نمایش درآید.

** شبکه نسیم تا چه‌وقت برنامه‌های تکراری پخش می‌کند؟

علی دارابی در پاسخ به پرسش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اینکه آیا قرار است شبکه نسیم به پخش برنامه‌های تکراری ادامه دهد‌؟ گفت: دو ساعتی که در حال حاضر از این شبکه برنامه پخش می‌شود، آنونس است و در 24 ساعت تکرار می‌شود که 12 ساختار دارد. در حال حاضر شبکه‌های دیگر هم که در دنیا هستند و نمی‌خواهم برای تبلیغ، نام‌شان را ببرم چندین ماه است که برنامه‌هایشان را تبلیغ می‌کنند‌ و آنونسی ساخته‌اند که بخش‌هایی از برنامه‌هایشان را معرفی می‌کنند.

وی افزود: ما در شبکه نسیم قصدمان این است که به بینندگان بگوییم ساختارهایی که داریم چه نوع ساختارهایی است.

دارابی همچنین در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه یعنی آیا برنامه‌های جدیدی در شبکه نسیم تولید خواهند شد؟ پاسخ منفی داد و گفت: این شبکه یک بخش تولید خواهد داشت که اکنون مشغول آماده کردن آنها هستیم و یک بخشی هم در واقع معرفی همان برنامه‌هاست که در حال حاضر در این دو ساعت مشاهده می‌شود و نمونه‌هایش را می‌بینیم.

** 10 شبکه جدید دیگر در راه هستند

معاون سیما در ادامه درباره افتتاح شبکه‌های جدید و همچنین شبکه جدید کوثر گفت: ما حدود 10 شبکه دیگر را در آینده افتتاح خواهیم کرد که یکی از آنها شبکه کوثر است که رویکردش دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است، اما این به معنای این نیست که شبکه‌های دیگر به این موضوعات نمی‌پردازد.

او ادامه داد: ما روزانه نزدیک به 50 ساعت در شبکه‌های سیما به بحث سلامت می‌پردازیم. اما یک شبکه سلامت هم داریم. بنابراین حوزه تمحز این شبکه عمدتا بر این موضوع است.

معاون سیما خاطرنشان کرد: شبکه‌های فرهنگ و هنر،‌ زیارت‌، اقتصاد‌، خانواده‌ و کودک و نوجوان از جمله شبکه‌هایی هستند که در اولویت‌های ماست و به تدریج که موانع مالی و همچنین مسائل فنی‌شان حل شود، انشاءالله برای افتتاح روی میز سازمان قرار می‌گیرند.

وی افزود: البته این شبکه‌ها بخش عمده‌شان مدیریت بر داشته‌ها است و از چیزی که تولید شده و آرشیوی است باید مدیریت کنیم. ضمن اینکه یک بخشی از آن هم تولیدی است. برای شبکه کوثر نیز تولیدات خوبی شده، به ویژه یکی از محورهای اصلی کار این است که از توانمندی نهادهای دیگر استفاده کند.

** در تلاشیم زودتر «نسیم» را رسمی کنیم

دارابی ادامه داد: اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم و امیدواریم بعد از اینکه شبکه نسیم که به زودی افتتاح آزمایشی‌اش را پشت سر گذاشت، بتوانیم وارد مرحله افتتاح رسمی شویم،‌ شبکه‌های دیگر هم افتتاح خواهند شد. البته شبکه کوثر نسبت به شبکه‌های دیگری که در دستور کار داریم در حال حاضر در اولویت‌مان قرار دارد که بتوانیم آن را افتتاح کنیم.

معاون سیما همچنین بیان کرد: در حال حاضر زمان قطعی افتتاح شبکه کوثر را نمی‌توانم اعلام کنم، چراکه بخشی از مقدمات کارهای فنی و هماهنگی‌های آن باقی مانده است، اما امیدوارم در پاییز این شبکه بتواند کارش را به صورت آزمایشی آغاز کند.

 

برای دریافت آخرین اخبار شبکه نسیم به لینک زیر بروید

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , صدا و سیما , شبکه نسیم


ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ "اسپارتاکوس" فیلمی بر اساس زندگی فردی به همین نام است که از بردگی به تنگ می‌آیدو می‌کوشد تا در شرایط اختناق کشور روم رهبری شورشیان را بر عهده بگیرد و پس از مدتی به یکی از سرداران جنگ کشور روم بدل می‌شود.
استنلی کوبریک این فیلم پر هزینه اسپارتاکوس را ساخت. در این فیلم کرک داگلاس تهیه کننده بود و در عین حال در نقش اصلی فیلم یعنی اسپارتاکوس را نیز بازی می‌کرد.
این فیلم برنده چهار جایزه اسکار شد. و نزد مردم و منتقدان یکی از بهترین و ماندگارترین آثار حماسی شناخته شد.

گفتنی است: شبکه مستند مدتی است پشت صحنه فیلم ها و سریال های پر مخاطب سینما و تلویزیون را به روی آنتن می رود که این موضوع با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است.

پشت صحنه فیلم تاریخی «اسپارتاکوس» جمعه این هفته ، 5 مهر ساعت 17:45 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
امروز و فردا تعداد زیادی فیلم ایرانی و خارجی از شبکه‌های مختلف تلویزیون به نمایش درمی‌آید. از میان این فیلم‌ها می‌توان به آثار شاخصی مانند فهرست با بازی اریک کانتونا و همچنین غروب تبهکاران، پول کثیف، مبارزه نهایی، چتری برای کارگردان، آتش در خرمن، عملیات کرکوک، عملیات فاو و دیده‌بان اشاره کرد.

شبکه یک

امروز: ساعت 22، مبارزه نهایی

فردا: ساعت 14 و 50 دقیقه، چتری برای کارگردانی

به گزارش روابط عمومی تلویزیون، فیلم سینمایی «مبارزه نهایی» به کارگردانی هرمان یائو، امروز ساعت 22 از شبکه یک پخش می‌شود. این فیلم با بازی آنتونی وونگ چائو سانگ و گیلیان چونگ، در ژانر حادثه‌ای و رزمی محصول 2013 هنگ‌کنگ است.

فیلم سینمایی «چتری برای کارگردانی» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی، فردا ساعت 14 و 50 دقیقه از شبکه یک روی آنتن می‌رود. اصغر نقی‌زاده، امین عباسی‌زاده و حسن موزونی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

شبکه دو

امروز: ساعت 9، بچه‌های شهر خرم/ ‌ساعت 14و 30 دقیقه، آتش در خرمن‌/ ‌ساعت 21، عملیات کرکوک

فردا: ساعت 8، عملیات فاو‌/ ‌ساعت 17 و‌30 دقیقه، سجاده/ ‌ساعت 23، دیده‌بان

انیمیشن «بچه‌های شهر خرم» به کارگردانی محمدحسین علمدار امروز ساعت 9 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو پخش می‌شود. این انیمیشن محصول 1388 صداوسیمای مرکز خوزستان است.

فیلم سینمایی «آتش در خرمن» ساخته سعید حاجی‌میری، امروز ساعت 14 و 30 دقیقه از شبکه دو پخش می‌شود. در این فیلم سینمایی لفته حیدری، حسین یاری، نعمت‌الله لاریان، سهامه جوهری و عزیز پیرانی ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «عملیات کرکوک» به کارگردانی جمال شورجه، در قالب برنامه «سینما مهتاب» امروز ساعت 21 از شبکه دو روی آنتن می‌رود.

انیمیشن «عملیات فاو» به کارگردانی الهام ابراهیمی، فردا ساعت 8 در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این انیمیشن محصول سال 87 مرکز پویانمایی صبا است.

فیلم تلویزیونی «سجاده» به کارگردانی شهرزاد سالمی، فردا ساعت 17و 30 دقیقه از شبکه دو پخش خواهد شد. مهدی امینی‌خواه، مژگان ترانه، فاطمه آقا‌بابایی، کاوه نوید و مائده سالمی در این فیلم تلویزیونی به تهیه‌کنندگی مشترک سپهر محمدی و شهرزاد سالمی ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «دیده‌بان» فردا ساعت 23 از شبکه دو پخش می‌شود. مهرداد سلیمانی، علیرضا حیدری، غلامرضا علی‌اکبری و اصغر پورهاجریان در این فیلم بازی کرده‌اند.

شبکه سه

فردا: ساعت 30 دقیقه بامداد، فهرست‌/‌ ساعت 11، سیب‌زمینی داغ‌/‌ ساعت 19، مروارید

فیلم سینمایی «فهرست» به کارگردانی کریستین فیور، 30 دقیقه بامداد فردا از شبکه سه پخش می‌شود. کلر بروترا و اریک کانتونا در این فیلم محصول 2009 فرانسه به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی «سیب‌زمینی داغ» به کارگردانی تیم لیویستون فردا ساعت 11 از شبکه سه بازپخش می‌شود. جک هاستون، ری وینستون و کولم مینی در این فیلم محصول 2011 انگلیس بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «مروارید» ساخته سیدروح‌الله حجازی، فردا ساعت 19 از شبکه سه پخش می‌شود. این فیلم با نقش‌آفرینی آهو خردمند، پریناز ایزدیار و هادی دیباجی از تولیدات سال جاری شبکه سه سیما در گونه دفاع مقدس است.

شبکه چهار

امروز: ساعت 16، غروب تبهکاران

فردا: ساعت 20 و 30 دقیقه، پول کثیف

فیلم سینمایی «غروب تبهکاران» به کارگردانی جان دلانوی امروز ساعت 16 از شبکه چهار بازپخش می‌شود.

فیلم سینمایی «پول کثیف» به کارگردانی ژان پیر ملویل، فردا ساعت 20 و 30 دقیقه در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. آلن دلون، کاترین دونوو و میشل کنراد در این فیلم محصول 1972 فرانسه و ایتالیا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

بقیه در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فیلم های آخر هفته


ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مجموعه مستند جدید و جذاب «ارتباطات مهندسی» محصول 2008 با اجرای ریچارد هاموند مستندساز شناخته شده جهان ، جمعه ها از شبکه مستند پخش می شود.  

 در این مجموعه ریچارد هاموند در پی کشف اسرار ساده، و در عین حال موثر و مهم است و اینکه مهندسی مدرن جهان چگونه وجود خود را مدیون چیزهایی متفاوتی مثل قفس پرنده و دوچرخه می داند. او درمی‌یابد که چگونه یک قفس پرنده به ساختمان 101 طبقه مبدل می شود و یا ماشین فورمول ۱ ظرف تنها چند ثانیه به سرعتی میرسد که مانند یک هواپیمای جت پرواز کند . و یا اسرار ساخت استادیوم ویمبلی لندن چیست. برای کشف اسرار دانش مدرن در این مستند از ته اقیانوس‌ها تا سر حد بی نهایت و ورای آن تفاوتی ندارند.، آسمان نیز محدودیتی برای مهندسی نوین ندارد. و ریچارد هاموند برای کشف اسرار آن زیر پوست ایرباس ای ۳۸۰ ایرفرانس ،  رصدخانه کک در هاوایی و سکوی گازی سواحل نروژ نیز نفوذ می کند.

مجموعه تلویزیونی مستند «ارتباطات مهندسی» دارای ۳ فصل و ۱۶قسمت است که مدت زمان نمایش هر قسمت آن ۵۰ دقیقه است.

علاقمندان می توانند این مجموعه جذاب را جمعه ها ساعت 20 از شبکه مستند ببینند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۳ | ۸:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه تلویزیونی تماشا همزمان با آغاز فصل پاییز، چند مجموعه تلویزیونی متنوع ایرانی و خارجی را بازپخش می‌کند.

به گزارش جام‌جم، مجموعه تلویزیونی «خانه اجاره‌ای» به کارگردانی شاهد احمدلو از دهم مهرماه هر‌شب ساعت 21 در قالب 38 قسمت از شبکه تماشا پخش خواهد شد. داستان‌های این سریال طنز در یک مجموعه مسکونی اتفاق می‌افتد و در آن زندگی و برخورد هریک از خانواده‌های ساکن مجتمع، تحت تاثیر ماجراهای روزمره، فضایی شیرین و طنزآلود پدید می‌آورد. در این سریال بازیگرانی چون مهران غفوریان، حمید لولایی، بهنوش بختیاری، شهین تسلیمی، نعیمه نظام‌دوست، پروین قائم‌مقامی، عباس جمشیدی، اشکان اشتیاق، آرش نوذری، بهشاد مختاری و امیر کاظمی ایفای نقش کرده‌اند.

 

«گاوصندوق» نیز عنوان مجموعه دیگری است که‌در قالب 31 قسمت از چهاردهم مهرماه هرشب ساعت 19 از این شبکه بازپخش می‌شود. گاوصندوق نخستین سریال تلویزیونی مازیار میری است که روایتی طنزآمیز از دنیای خلافکاران و تلاش آنها برای دستیابی به پول دارد. درمجموعه گاوصندوق که نخستین بار در آذر 88 از شبکه سوم پخش شد، افشین هاشمی، رضا بابک، فرهاد اصلانی، خاطره حاتمی، آزاده صمدی، سیروس گرجستانی، پیام دهکردی، سروش صحت، الهام پاوه‌نژاد، بهاره رهنما، سیامک صفری و شراره دولت‌آبادی ایفای نقش کرده‌اند.

مجموعه تلویزیونی «پس از باران» به کارگردانی سعید سلطانی نیز پس از 13 سال بار دیگر از شبکه تماشا روی آنتن می‌رود. این سریال که اولین بار در سال 79 از شبکه سه سیما پخش و مورد استقبال فراوان قرار گرفت، روایتی انسانی از روابط ارباب و رعیتی و مشکلات مردم در دوران رضا شاه پهلوی را تصویر می‌کند. این سریال با بازی محمود پاک‌نیت، کتایون ریاحی، مرجان محتشم، جهانگیر الماسی، بهزاد فراهانی، ثریا قاسمی، صبا کمالی، رحیم نوروزی، امیر آتشانی، جمیله شیخی و... از هفدهم مهرماه هر شب ساعت 23 از شبکه تماشا نمایش داده می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «اسب سیاه» نیز که با محور قرار‌دادن یک نوجوان سوار‌کار و اسبش (مشکی) به شهرت و محبوبیت بسیار زیادی نزد بینندگان تلویزیونی بخصوص دهه شصتی‌ها رسید، از شبکه تماشا بازپخش می‌شود. این مجموعه از بیستم مهرماه هر شب ساعت 18 و در قالب 28قسمت پخش می‌شود.

سریال «پلیس نقابدار» محصول‌ 1988آلمان در ژانری پلیسی، عنوان مجموعه‌ دیگری است که از بیستم مهر هر شب ساعت 20 از این شبکه پخش می‌شود. این مجموعه‌ پلیسی، داستان ماکس زاندر است که در مزار خانوادگی‌اش قسم یاد می‌کند با نبرد با تبهکاران در برابر فجایع بایستد.

شبکه تماشا همچنین مجموعه طنز «راه در رو» به‌کارگردانی سعید آقاخانی را از پانزدهم آبان در جدول پخش خود قرار می‌دهد. این سریال که نخستین بار نوروز 90 از شبکه سه پخش شد، به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و مهران مهام تولید شده است. در این مجموعه مهران غفوریان، مرجانه گلچین، سعید آقاخانی، یوسف تیموری، رضا نیکخواه، امیر غفارمنش، جلیل فرجاد، روشنک عجمیان، حلیمه سعیدی، احمد پورمخبر، محسن کیایی، مونا بیگی، مینا کریمی جبلی و... بازی می‌کنند.

همچنین می توانید از جدول پخش شبکه تماشا مطلع شوید کافی است به لینک زیر بروید

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/238

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , سریال , شبکه تماشا


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۳ | ٧:٥٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سخنرانی رئیس جمهور اسلامی ایران در شصت و هشتمین نشست سازمان ملل متحد در ساعت ۱۵ به وقت محلی (۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران) و در نوبت بعد از ظهر این اجلاس، انجام شد.


متن کامل سخنان دکتر روحانی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و اله الطاهرین و صحبه المنتجبین

آقای رئیس، آقای دبیرکل، عالیجنابان، خانم‌ها و آقایان

در آغاز مایلم تبریکات صمیمانه خود را به مناسبت انتخاب شایسته جنابعالی به ریاست مجمع عمومی ابراز نمایم و از تلاش‌های جناب آقای بان‌کی‌مون نیز تقدیر نمایم.

آقای رییس

جهان ما جهانی پر از بیم و امید است: بیم جنگ و مناسبات خصومت‌آمیز منطقه‌ای و جهانی، بیم رویارویی هویت‌های مرگبار مذهبی، قومی و ملی، بیم نهادینه شدن خشونت و افراطی‌گری، بیم فقر و تبعیض خُرد کننده، بیم تباهی و نابودی منابع حیاتی، بیم بی‌توجهی به کرامت و حقوق انسان و بیم غفلت از اخلاق.

در برابر همه این بیم‌ها، امیدهای جدیدی نیز وجود دارد: امید اقبال مردم و نخبگان در سراسر جهان به "آری برای صلح و نه برای جنگ"، و امید به ترجیح گفت و گو بر ستیز، و اعتدال بر افراط.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , پخش زنده


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٧/۳ | ٢:۳٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
برنامه "ذره‌بین" از گروه بهداشت و درمان شبکه سلامت شنبه‌ها ساعت 21 به صورت زنده موضوعات سلامت را زیر ذره‌بین خود قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، این برنامه موضوعات مختلفی چون آموزش پزشکی، اقتصاد و سلامت، بیمه‌ها، سطح خدمات، مشکلات مردم در نظام سلامت و سلامت اجتماعی را مدنظر قرار می‌دهد.

در واقع "ذره‌بین" برنامه‌ای چالشی در حوزه‌های مختلف سلامت است و با استفاده از کارشناسان مجرب نقاط ضعف و قوت نظام سلامت را ارزیابی می‌کند و در نهایت راهکارهایی در جهت برون رفت از مشکلات و معضلات بهداشتی پیشنهاد ‌می‌دهد.

این برنامه به طور خاص جهت طیف سیاستگذار و مجموعه نظام سلامت تهیه و تولید شده است. همچنین مخاطبان عام نیز می‌توانند با اعلام نظراتشان پیگیر مطالبات سلامت محورشان باشند.

این برنامه گفتگو محور در 52 قسمت تولید شده و کارشناس مجری آن شهرام علمداری است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سلامت


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ۸:٢٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پزشکان بسیجی در برنامه تلویزیونی «خاطرات ناتمام» خاطرات خود از دوران مقدس را روایت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه «خاطرات ناتمام» در 6 قسمت 10 دقیقه‌ای از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

این برنامه ساعت 20:50 به روی آنتن می‌رود و در آن پزشکانی که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حضور داشته‌اند از خاطرات خود می‌گویند.

دکتر محمد پریایی امدادگر دفاع مقدس‬، ‫دکتر مجتبی صیف رزمنده دوران دفاع مقدس‬ و ‫دکتر حسن دولت آبادی فرمانده گردان از جمله مهمانان این برنامه هستند.

همچنین برنامه «پزشکان بسیجی» برنامه دیگری است که ساعت 22:55 به مدت 30 دقیقه با حضور در مناطق محروم به درمان مردم این مناطق می‌پردازند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه سلامت


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ۸:٠۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

همزمان با فرا رسیدن فصل نو مجموعه های نمایشی «ماتادور»، «همه بچه های ما» و «پژمان» مهمان شب‌های پاییزی مخاطبان ایرانی می‌شوند.

 ماتادور ها از ششم مهر ماه آغاز می شود

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مجموعه‌های نمایشی «ماتادور» و «پژمان» از ششم مهر ماه مصادف با شروع هفته نیروی انتظامی از شبکه‌های یک و سه روی آنتن می‌روند و پخش مجموعه تلویزیونی « همه بچه های ما» از نیمه مهر ماه از شبکه دو سیما آغاز می شود.

مجموعه نمایشی «ماتادور» به کارگردانی فرهاد نجفی و با نقش‌آفرینی پوریا پورسرخ ، سام درخشانی ، پولاد کیمیایی ، علی رام نورایی ، شقایق فراهانی ، مجید مشیری، لیندا کیانی، مریم سلطانی، تیرداد کیایی، مجید واشقانی و روشا ضیغمی، هدایت ا.. سجادی، زهرا دانش نیا، داوود صادقی و بازیگران خردسال سونیا اسپهرم و سوگل نصرتی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22:15 از شبکه یک سیما پخش می شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , سریال


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ٧:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سخنرانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به طور زنده از شبکه های خبر، پرس تی وی ، العالم و رادیو ایران پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رییس جمهوری امشب (سه شنبه شب) در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی خواهد کرد؛ این نخستین سخنرانی روحانی در این نهاد بین المللی است و رسانه های خبری از سراسر جهان قصد دارند تا سخنرانی وی را به طور مستقیم و زنده به جهان مخابره کنند.
در این میان شبکه های تلویزیونی خبری ایران نیز برنامه ریزی کرده اند تا این سخنرانی مهم را به طور زنده برای مخاطبان خود و بویژه هموطنان پخش کنند.

از این رو، شبکه خبر این سخنرانی را به طور زنده برای مخاطبان فارسی زبان در داخل و خارج پخش می کند، شبکه پرس تی وی به زبان انگلیسی و شبکه العالم برای مخاطبان عرب زبان این سخنرانی را پوشش خواهد داد. شبکه رادیویی ایران نیز این مراسم را برای مخاطبان خود پخش می کند .
به گفته حمیدرضا عمادی مدیر اتاق خبر شبکه پرس تی وی، دو نفر در نوبت صبح مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهند کرد و رییس جمهوری ایران پنجمین سخنران نشست بعدازظهر است و در صورتی که سخنرانان فرصت 20 تا 30دقیقه ای در نظر گرفته شده برای هر کدام را رعایت کنند، سخنرانی دکتر روحانی حدود ساعت 11 و 30 دقیقه امشب به وقت تهران آغاز می شود.
وی درگفتگو با ایرنا تاکید گفت: که ترجمه انگلیسی متن سخنرانی رییس جمهوری، همان متنی است که از سوی ایران به زبان انگلیسی در اختیار سازمان ملل قرار داده می شود و مترجمان این نهاد بین المللی آن را به صورت روخوانی از متن ارایه می کنند.
 رییس جمهوری اسلامی ایران شامگاه دوشنبه وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد و قرار است علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، در اجلاس ویژه خلع سلاح هسته ای و اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیز سخنرانی کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , پخش زنده , شبکه خبر , شبکه پرس تی وی


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ۳:۳۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

از ساعاتی پیش راهنمای الکترونیکی برنامه شبکه سلامت سیما در تهران همراه با اطلاعات فعال راه اندازی شده است.

مخاطبان گرامی می توانند برای استفاده از این امکان،بر روی کنترل دستگاه گیرنده دیجیتال خود،دکمه (EPG) را فشار داده و از این امکان بهر مند شوند.البته کسانی که که کنترل دستگاه دیجیتال آنها فاقد دکمه فوق است می توانند از دکمه (INFO) استفاده کنند.

در ضمن با فعال شدن راهنمای الکترونیکی شبکه سلامت سیما،تعداد شبکه های فرستنده اول که از این امکان بهره مند هستند به 8 شبکه (شبکه یک،شبکه دو،شبکه سه،شبکه چهار،شبکه پنج (تهران)،شبکه قرآن و معارف سیما،شبکه سلامت و شبکه تماشا) برسد و شبکه های آموزش و خبر در فرستنده اول فاقد این امکان می باشند که امیدواریم این 2 شبکه نیز به این سیستم مجهز شوند،همچنین در فرستنده دوم نیز فقط شبکه عربی زبان العلام به این سیستم مجهز نیست.

 تعداد شبکه هایی که به این سیستم مجهز شدند به 17 شبکه که عبارت اند از:

(شبکه یک،شبکه دو،شبکه سه،شبکه چهار،شبکه پنج (تهران)،شبکه قرآن و معارف سیما،شبکه سلامت،شبکه تماشا،شبکه مستند،شبکه شما،شبکه بازار،شبکه نمایش،شبکه جام جم،شبکه آی فیلم،شبکه پرس تی وی،شبکه ورزش و شبکه پویا)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سلامت , راهنمای الکترونیکی , epg


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ٢:٤٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

بازدید کنندگان گرامی،درخواستی مبنی بر تغییر فرکانس شبکه های ورزش - مستند - سلامت و تماشا از سوی وبلاگ کرمانشاه تی وی مطرح گردیده است،که به شرح زیر است . لطفا نظرات خود را در این باره بیان کنید.

با توجه به اینکه شبکه ورزش سیما در ts2(فرستنده دوم )و شبکه سه سیما در ts1(فرستنده اول) سیستم دیجیتال سراسر کشور قراردارند لذا بدینوسیله پیشنهاد میگردد شبکه ورزش سیما و شبکه مستند با شبکه های سلامت و تماشا تعویض فرکانس گردد . از مزایای اجرای این طرح میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :

1- شبکه مستند که بعنوان شبکه هشتم سیما فعالیت مینماید در جای خود در فرستنده اول قرار میگیرد

2-شبکه تماشا به همسایگی شبکه های IFILM - نمایش و احتمالا نسیم خواهد رفت

3- در زمان پخش فوتبال همزمان از شبکه های سه و ورزش میتوان به مخاطب اجازه داد برنامه یکی از شبکه ها را ضبط و شبکه دیگر را زنده مشاهده نماید(همچنین در مورد شبکه هایی که فیلم وسریال پخش میکنند چنین امری صادق است )


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , فرکانس


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ٢:۳٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برنامه «اکسیژن» با رویکرد اطلاع‌رسانی و سرگرمی در حوزه ورزش، از امروز از شبکه ورزش پخش می‌شود. این مجله تصویری صبحگاهی قصد دارد با پرداختن به اخبار و اطلاعات ورزشی ایران و جهان، نشاط و طراوت صبحگاهی را به بینندگان منتقل کند.

به گزارش روابط‌عمومی شبکه ورزش، این برنامه با حضور قهرمانان رشته‌های گوناگون ورزشی، شش روز در هفته و از ساعت 8 صبح به مدت 60 دقیقه به‌صورت زنده پخش می‌شود.

این برنامه دو روز در هفته با اجرای پژمان نجات‌پور با رویکردی تخصصی به مسائل فوتبال‌ داخلی و خارجی می‌پردازد. در دیگر روزهای هفته نیز به رشته کشتی و ورزش‌های رزمی با اجرای مصطفی حسینی و ورزش‌های توپ و تور با اجرای محمد‌رضا بابا‌محمدی پرداخته می‌شود.

اخبار و اطلاعات ورزشی ایران و جهان، ترویج ورزش همگانی، ورزش مدارس، ورزش در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی، پخش گزیده‌هایی از فیلم‌ها و سریال‌های ورزشی از قسمت‌های اصلی این برنامه است.اکسیژن در بخش «تلنگر» از طریق ارتباط تلفنی با مسئولان فدراسیون‌ها و مدیران ورزش، فدراسیون‌های ورزشی را به چالش می‌کشد. در آیتم «تقویم ورزشی» نیز اتفاقات ورزش کشور مرور می‌شود.

«آلبوم ورزشی» عنوان بخش دیگری از این برنامه است که با حضور در خانه قهرمانان ورزشی به مرور خاطرات آنها می‌پردازد. در قسمت «خبرخوانی» نیز تیترها و اخبار سایت‌ها و روزنامه‌های ورزشی برای بینندگان خوانده می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , پخش زنده


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ٢:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فردوسی پور برای برنامه امشب خود با گزینه‌های متعددی مصاحبه کرده است ولی با این وجود هنوز نتوانسته است با محسن قهرمانی به صورت رسمی مصاحبه کند. 

گفته می‌شود عادل فردوسی‌پور برای برنامه امشب خود همه مقدمات لازم برای بررسی این اتفاق خاص را فراهم ساخته است اما هنوز یک خواسته اصلی وی تحقق پیدا نکرده است، او برای برنامه امشب خود با گزینه‌های متعددی مصاحبه کرده است ولی با این وجود هنوز نتوانسته است با محسن قهرمانی به صورت رسمی مصاحبه کند.

به گزارش رجانیوز،قهرمانی که این روزها به دلیل منع قانونی نمی‌تواند با رسانه‌ها مصاحبه کند برای فردوسی‌پور پیغام فرستاده اگر مجوز فدراسیون فوتبال را اخذ کند حاضر است به صورت زنده و مستقیم از جایگاه خود در برنامه ۹۰ دفاع کند ولی مسوولان فدراسیون فوتبال به دلیل کنترل شرایط و فضای حاکم بر فوتبال با این خواسته مخالفت کردند و به قهرمانی اعلام کردند به هیچ وجه نباید با رسانه‌ها به ویژه برنامه ۹۰ گفت و گو کند چون این مساله می‌تواند تنش میان مسوولان باشگاه پرسپولیس و کمیته داوران را به اوج برساند.

اما با این حال گفته می‌شود فردوسی پور از طریق برخی کانال‌های خبری خود توانسته اطلاعات دقیقی از پیگیری‌های حقوقی محسن قهرمانی در خصوص شکایت از علی دایی و محمد رویانیان را به دست آورد از این رو وی فرداشب اگر با مشکلی غیر قابل پیش بینی و خاصی رو به رو نشود این اطلاعات را به مخاطبان خود ارائه می‌کند تا به این ترتیب مخاطبان برنامه نود در جریان اتفاقات پس از بازی سپاهان - پرسپولیس قرار گیرند.

اخبار به دست آمده حکایت از این دارد که فردوسی‌پور در برنامه امشب خود قصد دارد به صورت زنده و مستقیم با حسن زاده رئیس کمیته انضباطی، محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس، علی دایی سرمربی این باشگاه و احتمالا یکی از مسوولان کمیته داوران گفت و گو کند تا زوایای جدیدی از این پرونده روشن شود.از طرفی مسوولان باشگاه سپاهان اصفهان هم برای تهیه کننده برنامه نود پیغام فرستاده‌اند که می‌خواهند درباره اظهارات علی دایی و محمد رویانیان به صورت زنده اظهارنظر کنند.

اما یکی از جنجالی‌ترین موضوعات برنامه ۹۰ موضوع پیشنهاد رشوه ۶۰ میلیون تومانی یکی از داوران به محمد رویانیان است ، عوامل برنامه نود منتظرند چنانچه مجوز لازم از سوی مدیران شبکه به آنها اعطا شود این مساله را به صورت خاص مورد بررسی قرار دهند تا به این ترتیب ادعای محمد رویانیان کالبدشکافی شود، گفته می‌شود فردوسی پور آیتم های این بخش را برای نمایش آماده کرده است اما ممکن است در دقیقه پایانی مجوز این آیتم صادر نشود.

به نظر می‌آید برنامه امشب ۹۰ یکی از جنجالی‌ترین برنامه های ۹۰ در سال جاری باشد به شرط آن که تمام آیتم های این برنامه به ویژه موضوع جنجال های اخیر پیرامون داوری و اظهارات مسوولان پرسپولیس و فدراسیون فوتبال روی آنتن برود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه 3 , پخش زنده , نود


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱ | ۸:۱٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه «تماشا» چند سریال جدید خارجی برای پخش خریداری کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سریال «شهر دایناسورها» از روز پنجشنبه 4 مهر روی آنتن شبکه تماشا خواهد رفت.

شبکه تماشا که تاکنون سریال‌های پرطرفدار دیگر شبکه‌ها را بازپخش می‌کرد با «شهر دایناسورها» پخش سریال‌های اختصاصی را نیز آغاز خواهد کرد.

مدیر تامین برنامه این شبکه درباره این سریال گفت: شهر دایناسورهاکه محصول مشترک آلمان، انگلیس و آمریکاست برای نمایش از این شبکه ، خریداری و دوبله شده است.


حمیدرضا سرافرازی با اعلام این که سریال مذکور که در 18 قسمت دوبله شده، به صورت هفتگی در روزهای پنجشنبه، ساعت 22 از شبکه تماشا پخش خواهد شد، افزود : داستان این سریال درباره دو پسر جوان است که هواپیمای آنها حین پرواز روی اقیانوس سقوط می‌کند. پسرها خود را به جزیره‌ای که در وسط اقیانوس قرار دارد، می‌رسانند. اما این جزیره متعلق به دایناسورهایی است که رام شده‌اند. پسران جوان در این جزیره بُعدی تازه از زمان را تجربه می‌کنند.

به گفته وی این مجموعه با سرپرستی شوکت حجت دوبله شده و بهروز علی محمدی و امیرمحمد صمصامی گویندگان نقش‌های 2 برادر هستند.

سرافرازی با اعلام اینکه شبکه تماشا علاوه بر این سریال، چند  سریال‌های خارجی دیگر نیز خریداری کرده است، اظهار داشت: سریال کره‌ای «پزشک زبردست» از جمله این سریال‌ها است که در 26 قسمت تولید شده و با پایان دوبله آن، ظرف هفته آینده به روی آنتن می‌رود.

وی سریال کمدی خانوادگی پزشک خانواده محصول کشور ایتالیا را از دیگر سریال‌های خریداری شده برای این شبکه عنوان و تصریح کرد: این سریال نیز در مرحله آماده سازی برای پخش است.

سرافرازی با بیان این که سریال عدالت حقیقی نیز دیگر سریال خارجی است که به زودی از شبکه تماشا پخش خواهد شد، خاطر نشان کرد: شبکه تماشا با توجه به رویکرد تخصصی خود در پخش سریال، همواره پخش آثار جدی در این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تماشا , سریال


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱ | ۸:٠٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستند « در جستجوی خوشه کیهانی »  از مجموعه مستند « کیهان» سه شنبه این هفته ، 2 مهر ماه ، از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند کاملترین و جامع ترین مستند در زمینه آموزش نجوم است که  تاکنون تصویر شده و در آن به تمامی سوالات و پرسش های عمیق نجوم و کیهانشناسی به زبان ساده از زبان دانشنمندان پاسخ داده می شود.در این مجموعه علمی بی نظیر با دانشمندان، منجمین، کیهان شناسان و فیزیکدانان مشهوری همراه میشویم که سعی بر فهماندن مهمترین مسائل نجومی به زبانی رسا دارند.

علاقمندان به نجوم می توانند این مستند را ساعت 19 از شبکه مستند تماشا کنند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱ | ۱:٢٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دو مستند «حیات وحش آفریقا» و «مکان‌های رام‌شدنی قاره آمریکا» از شبکه مستند پخش می‌شوند.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، «مکان‌های رام‌نشدنی قاره آمریکا» به کارگردانی تاد هرمان، نمایشگر طبیعت بکر و دست نخورده‌ی قاره آمریکاست و بیابان‌ها، جنگل‌ها و آب‌های این قاره را به تصویر می‌کشد.

قسمت اول این مجموعه سه‌شنبه، 2 مهر ماه، ساعت 16 به روی آنتن می‌رود و علاقمندان می‌توانند قسمت‌های بعدی آن را در روزهای بعد و در همین ساعت ببینند.

«حیات وحش افریقا» نیز گستره ای از تانزانیا تا کنیا را شامل می‌شود. حیوانات بسیار گوناگونی در این محدوده زندگی می‌کنند و هر کدام زیبایی ها و شگفتی های منحصر به فرد خود را دارند. در این مستند به زندگی این جانوران پرداخته می شود.

این مستند سه شنبه، 2 مهر ساعت 22 از شبکه مستند پخش خواهد شد.

شبکه مستند برای فصل پاییز مستندهای جدیدی از طبیعت و حیات وحش جهان را آماده پخش کرده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱ | ۱:٠۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.